Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

4444 salatı tefriciye

mavigece

New member
arkadaşlar benim bir dileğim var..bu tefriciyeyi yapmak istiyorum...4444 defa bu perşembe akşamı başlayayım diyorum...ama tek başıma bitirmem çok zor ..duyduğum kadarıyla yardım alarakta bitirmek mümkün...benim niyetim için ve de sevabına nail olmak isteyenler için bana yardım edermisiniz çekmemde...

bu perşembeden diğer perşembe akşamına kadar bitirmek istiyorum...şöyle en azından bi 4-5 kişi olsak paylaşsak çok rahat biter...

SALATI TEFRİCİYE

"Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

bana bu tefriciyeyi çekmemde yardım edecek arkadaşlar olursa çok mutlu olurum şimdiden tşkler

mavigece

New member
tesekkür ederim gelınck cıcegı kac tane almak ıstıosun

mavigece

New member
çok teşekkür ederim gelıncık cıcegi.arkadaslar baska sevabına ortak olmak isteyen yokmu.?

K

kompLeks

Guest
bir yandan okuyup bir yandan sayma işlemini nasıl hatasız yapacağız?

mavigece

New member
numaratör var..onunlada çekebilirsiniz...ben genelde adetle olan dualarda o şekilde yapıyorum..tesbihle çeken anneannelerimiz filan genelde kaldığı yeri çengelli iğne ile belirliolar..

kompleks senin bilhassa yardımcı oluşuna çok mutlu oldum...

ben bu gece çekmeye başlıyorum ..diğer arkadaşlarda katılırlarsa 4444 rahat biticek...

şimdiden tşkler...

K

kompLeks

Guest
rica ederim. ben bunu sevaba ortak olmak için yapmıyorum ama. aklımın ucundan bile geçmedi sevaba ortak olmak. niyetim bu değil.

mavigece

New member
gelincik çiçeği,

bu perşembeden öteki perşembeye kadar inşallah

kompleks

niyet çok önemli..yani burada peygamber efendimize salatu selam getirip onun ruhuna gönderiyoruz..ve dileğimizi onun yüzü suyu hürmetine istiyoruz...
şimdi burda senin bunu söylemiş olmak için söylemen doğru olmaz sanırım..

ama ben sende şunu görüyorum..gerçekten kalbinde bir samimiyet olmasını istiyosun yanılıyormuyum?..

kalbinde bir maneviyat oluşmasını istiyosun bu çok güzel bişey aslında..

sadece istemen gerekiyo...kalbinin maneviyatla coşması içindeki o boşluktan kurtulabilmek için sadece Allaha ulaşmayı istemen gerekiyo...bu kadarda basit aslında..

gelincik çiçeði

New member
Çünkü Allah'ü Teala bana bir adım yaklaşan kuluma ben on adım yaklaşırım buyuruyor, bana yürüyerek gelene ben koşarak gelirim buyuruyor..

K

kompLeks

Guest
gelincik çiçeği,

bu perşembeden öteki perşembeye kadar inşallah

kompleks

niyet çok önemli..yani burada peygamber efendimize salatu selam getirip onun ruhuna gönderiyoruz..ve dileğimizi onun yüzü suyu hürmetine istiyoruz...
şimdi burda senin bunu söylemiş olmak için söylemen doğru olmaz sanırım..

ama ben sende şunu görüyorum..gerçekten kalbinde bir samimiyet olmasını istiyosun yanılıyormuyum?..

kalbinde bir maneviyat oluşmasını istiyosun bu çok güzel bişey aslında..

sadece istemen gerekiyo...kalbinin maneviyatla coşması içindeki o boşluktan kurtulabilmek için sadece Allaha ulaşmayı istemen gerekiyo...bu kadarda basit aslında..

sizin de söylediğiniz gibi, peygamber efendimize salatu selam getirip onun ruhuna gönderiyoruz. dileğimizi de onun yüzü suyu hürmetine istiyoruz. yani niyetimiz zaten bu. bu niyetle ben bunu okuyorum. bunu okuduğumda sevap kazanacağım için değil, ya da sevaba ortak olacağım için değil. zaten bu aklımdan bile geçmedi. zaten kazanacağım sevabı düşünmek benim maneviyatımı öldürür. o yüzden sevaba ortak olmak aklımın ucundan bile geçmedi.

mavigece

New member
peki tamam o zaman :)..

kaç tane almak istiyosun...

Üst Alt