Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALİ'nin Yolundaki KIYAM

hz.HüSeYiN

New member
Web sitesi
www.ferdiciler.com
hz.HÜSEYİN(AS) BABASININ YOLUNDAN GİTTİ.İŞTE EFENDİMİZİN CEBRAİL(AS) VASITASIYLA KAÇ YIL ÖNCEDEN İLERİYİ GÖREREK ŞEHİT OLACAĞINI BİLEN EFENDİMİZİN HZ HÜSEYİN HAKKINDAKİ ÖYKÜSÜ SİZLERLE;

Hz. Peygamber (s.a.a), Hüseyin (a.s)’ın şehit olacağını, diğer musibet ve sıkıntılarını kızı Fatıma (a.s)’a haber verdiğinde Fatıma (a.s) çok ağladı ve şöyle dedi:

“Bu sıkıntı ve musibetler ne zaman vuku bulacaktır?”

Peygamber (s.a.a); “ Ben, sen ve Ali dünyada olmadığımız bir zamanda” buyurdular.

Fatıma (a.s) bu sözü duyunca ağlaması şiddetlendi. Sonra; “ Kim Hüseyin’ime ağlayacak ve onun için ezadarlık edecektir?” dediğinde de Peygamber (s.a.a) şöyle buyurdular:

“ Fatımacığım! Ümmetimin kadınları, Ehl-i Beyt’imin kadınlarına, erkekleri de erkeklere ağlayacaklar. Her yıl onun ezadarlığını yenileyecekler (canlandıracaklar). Kıyamet günü olduğunda sen kadınlara, ben de erkeklere şefaat edeceğiz.

Kim Hüseyin’in sıkıntı ve musibetine ağlamış olursa, onun elini tutup cennete götüreceğiz. Fatımacığım! Kıyamet günü, Hüseyin’in musibetine ağlayan göz dışında bütün gözler ağlayacaktır; o göz cennet nimetlerine ulaşmak için gülecektir.”

Azra

New member
Allah razı olsun çok güzel bi paylaşım...

tahsin33

New member
hz.HüSeYiN,
Kardeşim sen gerçekten Hz Hüseyin misin
Bu ismi kullanıyorsun ?

Enver Ýstek

metin mete
Su hikayenin icerigine bakin,Hem Allahin Resulünü hem"Fadima seni ben dahi kurtaramam" hitabina ragmen Fadima,Bakin sadece bir kac ayet yazacagim kimse kizmasin ama Allahin Resulü ben asla Gaybi bilmem diyor ama su hikayede sanki gaybi kemdisi yazmis gibi anlatiyor,Simdi soruyorum;Kurana ragmen bu hikaye gercekmi?

Maide Suresi 109 Allah, resulleri bir araya getireceği gün şöyle der: "Size ne cevap verildi?" Şöyle derler: "Hiçbir bilgimiz yok. Gaybları en iyi biçimde bilen sensin, sen!"

En'am Suresi 50 Onlara şunu söyle: "Ben size Allah'ın hazineleri yanımdadır demiyorum. Gaybı da bilmem ben! Size ben bir meleğim de demiyorum. Yalnız bana vahyedilene uyarım ben!" Sor onlara: "Körle gören bir olur mu? Hâlâ düşünmüyor musunuz?"

En'am Suresi 59 Gaybın anahtarları O'nun yanındadır; onları O'ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde olanı da bilir. O'nun bilgisi dışında bir yaprak bile düşmez. Toprağın karanlıklarındaki bir dâne, yaş ve kuru her şey apaçık bir Kitap'ın içindedir.

A'raf Suresi 188 De ki: "Ben kendi nefsime, Allah'ın dilediğinden başka ne bir yarar sağlayabilirim ne de bir zarar verebilirim. Eğer Gaybı bilseydim elbette daha çok hayır yapardım. Ama bana kötülük dokunmamıştır bile. Ben, inanan bir topluluk için bir uyarıcı ve müjdeciden başkası değilim."
Tevbe Suresi 78 Bilmediler mi ki, Allah onların sırrını da fısıldaşmalarını da bilir; Allah Gaybları çok iyi bilendir.

Yunus Suresi 20 Şöyle derler: "Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" De ki: "Gayb, Allah'ın tekelinde. Hadi bekleyin; sizinle birlikte ben de bekleyenlerdenim."
Hud Suresi 31 "Ben size demiyorum ki, Allah'ın hazineleri benim yanımdadır. Ben Gaybı bilmem. Ben bir meleğim de demiyorum. Ama gözlerinizin horlayarak baktığı kişiler için, 'Allah bunlara hiçbir hayır vermeyecek' diyemem. Onların benliklerinde neyin saklı olduğunu Allah daha iyi bilir. Başka türlü davranırsam kesinlikle zalimlerden olurum."

Nahl Suresi 77 Göklerin ve yerin Gaybı Allah'ındır. O saate/dünyanın sonuna ilişkin emirse bir göz açıp yummak gibi, hatta ondan da yakındır. Allah her şeye kadirdir.

Neml Suresi 65 De ki: "Göklerde ve yerde, Allah'tan başka hiç kimse Gaybı bilmez. Ne zaman dirileceklerini de bilmezler."

Yoksa Allahin Alemlere Rahmed Resulüne iftirami atiliyor veya kendi hikayelerinin dogrulugunu kanitlamak icin Resulmü kullaniliyor?

Üst Alt