Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ateizm Nedir?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir bey imansız kavramı sizin ortaya koyduğunuz bir kavramdır ve çoğu zaman yanlış yorumlanır.Evet sizin tarafınızdan imansız olarak yorumlanabilirim fakat emin olun insanlara çoğunuzdan daha çok değer veririm.

"İmansız" dan kasıt "La ilahe illallah Muhammeden Rasulullah" gerçeğinde olmamaktır. İnsan'ı Yaradan'a değer vermiyorsanız, insana verdiğiniz değer manasızdır. Eğer insana verdiğiniz değer Allah rızası taşımıyorsa, hakiki değildir. Eğer hakikaten değer verebilirseniz, iman etmeniz çok yakındır.

Ben sevap işleyim cennete gideyim öbür tarafta her istediğimi yapayım gibi pragmatist şekilde davranmam.Kendime yapılmasına tahammül edemeyeceğim şeyleri asla başkalarına yapmam.Yani demek istediğim imansız olmam insan olarak kötü olduğum anlamına gelmez o yüzden lütfen ön yargılarınızı bırakın.

Sayın Ibadullah, sizin imansızlığınız sizden gayrısına zarar vermez. Siz imansızsanız nefsinize kötüsünüz, nefsine zulmeden başkasına hayredemez. Hayr etmek istesede kâr etmez. Bunlara rağmen Sizi kötü ilan edemeyiz, nefsimizden kötüsü yok.

Ayrıca sözlüğün 'imansız' dolması sizin yararınızadır çünkü kendi çapınızda yaptığınız şeylerin size bir yararı yoktur.Farklı görüşte insanlarla tartışmak size zarar vermez.

Bilsek ki burada olma sebebiniz bilgilenmek, elininizi öperiz. Ama ne için buradasınız? Siz de biliyorsunuz...

Gelelim konumuza;Genelde cevaplarınızı sizin doğrularınızı söylerek veriyorsunuz ben zaten onların ne için doğru olduğunu soruyorum.

Anlamadığınız/anlamadığımız yeri tekrar sorun.

Herkezin bildiği gibi islamiyet öncesi arabistanda kaos ortamı vardı.Her türlü adam öldürme,tecavüz,hırsızlık vb.Nedeni yarımadanın dağınık olması yani kabilelerden oluşması ve asayişin olmaması.Sizce bu kaos ortamını düzene sokmak birlik çatısı altında devlet kurmak için islamiyet yazılmış olamaz mı?Zaten akla çok zor gelen bir şey değil çünkü hristiyanlık gibi diğer ilahi dinlerde mevcut.
Soruma cevap verirseniz sevinirim.

Yazılma sebebinin içinde bu sizin dedikleriniz de olabilir ancak, yazana değil, yazdırana bakmak lazım.

Üst Alt