Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Aya çıkıldımı?? Resimler herşeyi anlatıyor..

Aya çıkıldımı?? Resimler herşeyi anlatıyor..

• evet

Kullanılan: 4 36.4%
  • hayır

Kullanılan: 7 63.6%

• Kullanılan toplam oy
    11

0707ugur

New member
inis1jm6.jpg
İnsan oğlu gerçekten aya indi mi ?Yoksa bu ,Ruslardan öne geçmek isteyen ABD'nin o zamanlar yaptığı bir aldatmaca mı ?Bu fotoğraflar gerçekten ayda mı çekildi, yoksa gece vakti nevada da kurulan bir set mi ?

Öncelikle yukardaki resmi ele alalım, Ay da ışık dünyadaki gibi atmosfer olmadığı için yayılamaz, sadece ışığın düştüğü yerler aydınlanır kalan yerler ise zifiri karanlıktır.Ancak ilk bakışta normal gelen bu resimde, astronotun sağ tarafı gölgede kalmış olmasına rağmen( gölgenin açısına bakın) yine de aydınlık. Bu nasıl olabilir?Ayrıca arkada hiç bir yıldız görünmüyor, oysa Ay'ın atmosferi yok ve tüm yıldızlar açıkça görülmeli..

inis2jm7.jpg
Soldaki resme bir bakın, sizce normal mi?Bir daha bakın özellikle gölgelere dikkat edin. Aynı yönde olmadıklarını farkedeceksiniz.Oysa güneş gibi çok uzak bir ışık kaynağından böyle bir etki olmamalı. Acaba kurulan settekiışık kaynağını yeterince uzağa alamamış olabilirler mi ?

inis3oa5.jpg
Bu yandaki resimde ise gölgede kalan astronot tamamen karanlık olması gerekirken açıkça aydınlık görünüyor!!

inis4fi3.jpg
Bu yandaki resime bir bakın! Bu bayrak sizce nasıl dalgalanıyor? Ay da atmosfer olmadığına göre sabit durması gerekmez mi ?

inis5zx1.jpg
Yandaki resim bir hayli ilginç..Nerdeyse yanyana duran iki astronotun gölgeleri arasındaki fark o kadar büyük ki bunu güneş ışığı ile yapmanız imkansız..

inis6ve1.jpg
Şimdi soldaki resme bir bakın.Neil Amstrong'un ayağının yerde yaptığı izi görüyorsunuz. Bu normal çünkü Ay'ın yüzeyi tozla kaplı.
inis7kn9.jpg
Oysa hemen altındaki resimde Ay nodülünün ayağının yere batmadığını görüyorsunuz. Tonlarca ağırlıktaki nodül nasıl oluyor da bir aliminyum folyo gibi hava da kalabiliyor.Hem de iniş sırasında hiç toz kalkmamış ve ayağa konmamış!!

EN CAN ALICI RESİM EN SONDAKİ...

inis8zj4.jpg
Apolla seferleri sırasında 30 binden fazla resim çekildi. Ama soldaki onlardan en ilginç olanı. Normal bir kalkış sahnesini gösteriyor(Apollo eve dönerken).
Ama bir saçmalık var ? Bu resmi kim çekti ? Belki astoronotlardan biri orda kalmış ve dünyaya kart atmıştır çektiği resmi ne dersiniz ?

yavuzburak

New member
Konu güzel sağolasın kardeş lakın bu yorumlar kimler tarfından yazılmış bilimsel açıklama biraz daha aydınlatırya hanı bazen olayları yazanları da öğrensek evet mantıkı izahlar doğru ama detayları öğrensekte iyi olur... :rolleyes:

mhmt

New member
Amenna..
...

Ayı bilmem ama ben bugün yıldızları saydım. :mad:

selametle..

AvarBey

New member
Nasanın yaptığı açıklamaya göre; resimler karanlık olduğu için nasa çalışanları resimler üzerinde oynamış ve resimleri netleştirmeye çalışmış. Bunu yapanlar işlerinde profesyonel olmadığı için yapılan yanlışlarla bu gibi mantık hataları ortaya çıkmış. v.s

peSiMist

New member
Ben gittiler diye biliyorum ama. Doğrusunu Allah bilir.

Yasemin03

New member
Allah bilir tabiki herseyi.
benim ama tek düsündügüm sey var: onlar aya ciktiysalar, neden bir daha cikamadilar? :rolleyes:

Black

New member
Allah bilir tabiki herseyi.
benim ama tek düsündügüm sey var: onlar aya ciktiysalar, neden bir daha cikamadilar? :rolleyes:

zaten en can alıcı nokta bu daha renkli televizyon olmayan bir dönemde aya ayak basan dünya aradan geçen onca yıla rağmen bir kez daha aya niçin gitmedi. valla bende tam emin değilim gittilermi yoksa gitmedilermi???

aposman_33_31

New member
Bencede Yasemine Katılıyorum O Zaman Cıkılmış Oke Kabul Ediyorum
peki o zaman şartları daha kötüydü yani simdiki günümüzdeki teknolojik programlar vs elektronik parçalar olsun uzay araçları olsun gayet o zamanın 'kinden daha iyi diye düşünüyorum ve bencede İNANMIYORUM

a l p e r

New member
Aslında şu açıdan bakarsak her halukarda bir başarı söz konusu:

Çıkmışlarsa büyük bir başarıdır. Çünkü o zaman kadar sadece uzaktan gördüğümüz, dünyaya hem çok yakın hem de çok uzak bir yere ayak basmışlar.

Çıkmamışlarsa da büyük bir başarıdır. Bütün dünyayı kandırmak kolay bir iş olmasa gerek...

Son düzenleme:

Elifnisa

New member
bende bu belgelerin doğruluk payı olduguna inanıyorum. veriler gayet net. ayda bayrağın dalgalanmasıda gerçekten çok hoş:) demekki rüzgar püfür püfür esiyor ayda:)
nasanın insanları bir çok şekilde kandırdıgını zaten biliyoruz mesela mars aslında kızıl bir gezegen değil fakat biz yanıldık doğrusu budur dememek için seslerini cıkaramıyorlar.

islamcigenc01

New member
İlk resimlerde çıkıldı zannediyodum...Ama son resim her şeyi anlatıyor...:D:D:D

Üst Alt