Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bekir bey'e ceza veriyorum....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sumisali

Üyeliði durduruldu
Bende yazmadığın forum kurallarından bazıları nı aşağıya yazayım.

·1 Bu forum aynı zamanda gönüllü ve amatör bir katılımanlayışıyla oluşturulmuştur. Dostluk, kardeşlik, dini, ahlaki ve ilmisohbetlerin yapılabileceği bir platform olması amacını taşır ve amacı dışındakullanmak veya kullanmaya çalışmak da kesinlikle yasaktır.

Herkese kardeş gibi gibi davrandın,kimine ceza vererek, kimin yazısını asmayarak çok büyük kardeşlik yaptın.

·2 Yine Forumda TürkiyeCumhuriyetinin Kurucusu Atatürk'e, Cumhurbaşkanına, hakaret etmek, hakaretamizyazılar yazmak, eleştirmek, bu isimler üzerinden dolaylı dolaysız siyasetyapmak ya da parti siyaseti içeren mesajlar yazmak yasaktır. Keza hiçbirkimseye, edeb çerçevesi dahilinde eleştirlmek dışında hakaretetmek, tekfir etmek, hakaret etmek yasaktır ve yöneticilerin takdirincecezalandırılır.

Needebi, ne hakareti, bunları hemen geçelim… SİZ MÜSLÜMAN BİRİNİN İMANINA LAFETTİNİZ.

·11- Başka bir üye için ağzaalınmayacak laflar yada alenen çirkin aşağılayıcı kelime ve cümlelerkullanan, yada mesajlarında ki tavır ve içerikleforumun huzurunu kaçıran kullanıcılar hakkında bir ihtardan sonra, aynihatayı devam ettirmesi halinde derhal forumumuzdan uzaklaştırılır.

Hem kendinizi ihtar etmek, hem deuzaklaştırmak zorundasınız.

·12- Forumda herhangi bir konuda sormak ve öğrenmek isteyen üyelerimize diğer üyelerimizcevapları ile yardımcı ve yol gösterici olabilirler. AncakForumumuzun bu hizmetini kendi veya bağlı olduğu bir gurubun amacı/itikadıdoğrultusunda, gerek katı tarafgirlik sergileyerek, gerek kötü niyetlice,kullanmak yasaktır. Bu forum ehli sünnetitikadı üzere hizmetle mükellef olup, kriterleri buna göre oluşturur.

Siz, bilgilenmek ve bilgi vermekisteyenleri kendi kafanıza uydurmaya çalıştınız. yapamadıklarınızı da cezalarlasindirmeye çalıştınız.

Forum, ehli sünnete hizmeti; ehlisünnetin tarafı olduğunu, ehli sünneti anlatarak savunarak gösterecektir. Ehlisünnete uygun olmayan yazıları yayımlamayarak, sansürleyerek değil.

Forum bu hizmetini amacını, başkaanlatımlara kendini kapayarak yaparsa, zaten kendisi lüzumsuz olur.

·13- Sorulan sorulara bilgi sahibi kardeşlerimizyardımcı olabilirler. Bir üyenin açtığı konu hakkında yorum ve nasihattabulunulabilinir. Ancak üyemizin kişiliğini eleştiremezve dini bilgisinden dolayı aşağılayamazlar, tekfir edilemez.

Bunlar sizin davranışızıörnekliyor değilmi Bekir bey. Siz bu kurala sonuna kadar uydunuz değilmi?

·14- Mesajları ile üyeleri tekfir eden, taciz eden, avamve argo ifadeler kullanan üyelerin üyelikleri ve mesajı yönetici ihtiyarındasilinir.

Üyeliğinizi silmeyin, siz yöneticisiniz ya…hep yapın, hem de kendinizi affederek ödüllendirin. Sonra yine yapın yineaffedin. Acaip zevkli olmalı size göre herhalde…

· 20- Mesaj yazarkenbüyük harf kullanmak bağırmak anl****a geleceğiiçin özel isim ve cümle başları haricinde kesinlikle büyük harf kullanmakyasaktır.

Dikkat ederseniz mesaj yazarken büyük harf kullanılmazkuralı vardır. Halbuki birisine mesaj yazarken büyük harf kullanmadığıhalde; bir konu açan ve konu yazısınabaşlığı büyük harf yazdı diye ceza verdiniz.

Konu açmak, birine mesaj yazmak değildir. Açılankonunun altında; üyeler yazışmaya başlayınca, bunlar mesaj olur. Ama, siz bunuda bilmez yada önemsemezsiniz değilmi?

şimdi en önemli forum şartını, forumun kurulmagerekçesini yazalım bakalım.

“Islam Forum Ne Olursan Ol Gel-Şartlar”
yukarıdaki bütün forum kuralları buşartı sağlamak üzere belirlenen, konan kurallardır. İsteyen herkes forumkuralları kısmına girsin ve yukarıdaki kuralların en üstünde; o kuralların buşart için belirlendiğini görebilir.
Ne olursan ol gel diyeçağırıp, sonra da sen şusun, sen busun, diyemezsiniz yani.
Gelelim sonuca;
şimdi bütün bunlardan sonra sizebiraz düşünün ve ondan sonra cevabınızı yazı diyeceğim.
1- Ya, hatanızı kabul edip, bunu uygunbir dille açılayarak helalleşirsiniz ve herkes yazmaya devam eder.
2- Ya da ben aynısını yapacağım, herkesbenim görüşüme uygun yazacaksa kalsın, aksi halde zaten ceza ve sansürle ben buamacımı zaten sağlarım. Yetmezse parmaklarınızı keser yine yaparım, dersiniz veo zaman kendi kendinize yazar-okursunuz.
Benim, buşartları kabul ederek burada yazmam anlamsız olur. Kaldıki, benim gibi aynıdüşünen çok üyeninde olacağını sanıyorum.
Şimdicevabınızı düşünerek verin, herkes de görsün.

sumisali

Üyeliði durduruldu
selamun aleyküm,
Bekir bey,
siz;
1- sayın Hasan Akçay’ın “laiklik ve demokrasiislama uygundur” şeklindeki iddiasına karşın, bunların islamla bağdaşmadığınıaçıklayan yazı yazan birine ceza vererek, bunu kesintiye uğrattınız,

2- sayın Bahattin Ergezenin “islamdareenkarnasyon vardır, insanlar ortalama 1000 yıl yaşarlar” şeklindeki iddiasınakarşın, reenkarnasyonun olmayacağına ilişkin kısmi yazı yazıp devamınıgetirecek olan birine ceza verdiniz.

3- Siz; bir yerde hadis dediğinize başkayerde uyduruk dediğinizi, bunların hangisi doğruysa ona göre yazacağınısöyleyen birine ceza verdiniz.

Bakın, sadece şu bilgileri edinmemizi bile engellemekle;bizim karşılaşacağımız olası problemleri çözmemizi öğrenmeyi engellediğinizigörün.

a- Yarın birisi karşımıza çıksa ve “demokrasive laiklik islama ters değil ki” dese; sayende ne söyleyeceğimizi tambilemeyeceğiz.

b- Reenkarnasyon ile ilgili sorularlakarşılaşsak; bilemediğimiz için cevap veremeyeceğiz ve aynı anda başkasöyledikleri yanlış bile olsa diğerleri tarafından doğru kabul edilerek onainanma durumu oluşacaktır.

c- Peki bu durumların oluşmasında şimdi, kendinizinsuçsuz olduğunuzumu söyleyeceksiniz?

Ceza verdiğiniz kimse; bu kimselere yazıyla, delillerlecevap verirken bakın siz ne yapmışsınız.

Hasan Akçay' Alıntı:
Merhaba.
Bir yazim foruma asilmadi. Burada yazmam istenmiyor herhalde, diye düsündüm ve bir daha yazmadim. Sayin aorskaya da oesnada yazmadi. Ama simdi görülen, o, yazmaya baslamis. Sayinbekir'den bir aciklama bekliyorum. "Inancini burada özgürceaciklayabilirsin," derse yazacagim; yoksa yazmiyacagim.

Hicbir iletimin GÖRÜLMÜSTÜR mühürü tasiyan bir asker mektubu sanilmasini kabuletmiyorum.

Sevgi ile,
Hasan Akcay

Şimdi, bunları dinine, imanına, bilgisine güvenen bir Müslümanyaparmı?

Neden,bu kimseleri ceza verdiğiniz kişinin yöntemini kullanarak; aksini yazılarla,delillerle yanlışlamaya çalışmıyorsunuz?

Siz, burada sansür uygulasanız bile, aynı kimseler başka yerde doğrubildikleri bu yazıları yazarak başkalarını da yanlışa düşürürse, burada bunukesintiye uğratmak yerine, bunlarıda yanlışından çevirmediğiniz için sorumluolacağınızı göremiyormusunuz?

Yoksa,sizi sadece bu formda ve sizin kabulünüze uygun yazanlarmı ilgilendiriyor. İyiama; hiç olmadık bir yerde siz ve sizin gibi düşünenler de bu iddilarıcevaplamak zorunda kalabilirler değilmi? Peki o zaman daha zor durumda kalmayacakmısınız?

Siz, bir söze hadis derken, başka zaman aynı söze uydurukdemişseniz, bunu da birisi size göstermişse; yeniden bakıp, şunda hatayapmışım, o sözü şöyle kabul ediyorum deseniz ne olurdu.

Ama,bunları yapmadınız. Siz; bunları yapmadığınız gibi, bazı kimselerin imanınabile laf edebildiniz.

Artık, görün yanlışınızı, nelere mal olduğunuzu ve yanlışlardandönün, amacını aşan sözler ettiğinizi kabul ederek, kişilerle helalleşin;yeniden forum insan gibi yazışanlara kavuşsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt