Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bende çok ciddi ırkçılık problemi var

Kubuz

New member
Bende ırkçılık problemi daha doğrusu arap düşmanlığı var. Ailem bana "araplara küfredip durma Peygamberimiz, sahabeler ve pek çok muhterem insan arap" diyor. Ben o insanlara küfretmiyorum ama araplar o kadar salakça davranıyorki...
Onlardan nefret etmek için onlarca nedenim oluyor. Bana "yaptığın yanlış bir milleti toptan yargılıyamazsın" diyorlar "değil araplara inglizlere bile toptan düşmanlık duymak yanlıştır kul hakkıdır" v.s. diyorlar ama kendimi tutamıyorum. Dini meselelerden çok siyasi meseleler yüzünden araplara küfredip duruyorum.
Kinim öyle çok ki inanın yahudilerden bile çok nefret ediyorum araplardan Türkiyede ırakta bir milyon insan öldü denince oh olsun diyecek kadar vicdansız bir ben varım. Bir çare üretin. Beş vakit namaz kılan dindar bir müslümanım eğer araplardan nefret etmek günahsa boş yere cehenneme gideceğim. Tabi önce araplardan nefret etme sebeplerimden bir kaçını sıralayayım sonra siz bana sen haksızsın araplardan nefret etmeye kin tutmaya hakkın yok deyin.

1.Emeviler: Onlardan inanılmaz nefret ediyorum eğer bir zaman makinam olsa yezit denen ...yı zamanda geri gidip parça parça eder cesedini dünyanın dört bir yanına saçardım ama sadece yezit değil bu gün müslümanların şii sünni diye ayrılmasının sorumlusu da onlar. Ya sahabelere ettikleri inanılmaz zulümler. Bu gün İranın politik olarak tuhaf bir çizgiye sahip olmasının (şiicilik) ardında ben emevilerin iran işgalinden sonra uyguladıkları mevali sistemi olduğunu düşünüyorum. Nasıl onurlu ve medeniyet sahibi bir halka yarı köle muamelesi yapıp onları rencide edersiniz. Bu gün onların salaklıklarının bedelini tüm müslümanlar ödüyor. Kendi atalarıma yapılanları saymıyorum bile.
2.Osmanlıya vergi vermemeleri yardımcı olmamaları: Tarihte arapların Osmanlıya ihanetinden başka bir şey yazmıyor. Hiç bir zaman destek olmadılar hep köstek oldular onlara ettiğimiz onca iyilikten sonra bizi arkadan vurdular ne için?
3.Yavuz Sultan Selim hana olan saygısızlıkları: Araplar Yavuzdan nefret ediyorlar niye? Cevap belli çünkü onların topraklarını işgal etti. Bu küçük kafalı beyinsizler eğer o toprakları yavuz işgal etmeseydi, çok üstün silahlara sahip, çok sayıda, saldıracak yer arayan ispanyolun işgal edeceğini nasıl anlamıyorlar? Yavza minnettar olmaları lazımken küfrediyorlar. Ey arap eğer Yavuz olmasaydı adın Abdullah değil Hoze olacaktı.
4.Kureyşten başkasının hilafet hakkı yok diyorlar: Osmanlıyı sırf hilafet bizim olmayacaksa kimsenin olamaz biz müslümanların en üstünüyüz dedikleri için sattılar. Hilafetin bu yüzden yok oldu ve Bu gün hala bu ihanet yüzünden biz acı çekiyoruz. Ayriyeten türkiyeye katı bir laikliğin gelmesinin sebebinin arapların ihaneti olduğunu düşünüyorum.
5.Bize karşı arslanca savaşan arapların israil karışısında altına yapan kız çocuklarına dönmesi: Kalkıp osmanlıyı kendi kanında boğdular ama amerikalılara yirmi günde yenildiler. İranla sekiz yıl amerikayla yirmi gün. Böyle bir şey olabilirmi. Bu adamlar nasıl bu kadar beceriksiz olabiliyor. Arap israil savaşında yüz mısır uçağı yok edildi ama israil sadece bir uçak kaybetti. Üstelik sayıca bire yirmi üstün oldukları bir savaşta. Bu tür bir beceriksizlik beni çıldırtıyor. Sakın silahları teknolojik olarak zayıftı demeyin silahlardan ve savaştan anlıyan kimse bunu yemez ama tabi araplar geri zekalıdır diyebilirsiniz, ona diyecek lafım yok katılırım.
6.Sürekli birbirlerini katletmeleri: Herkes şunu bilir ırakta bir milyondan fazla insan öldü peki kaçınız bunların hepi topu yüz bininin amerikalılarca öldürüldüğünü geri kalanın bizzat ıraklıların birbirlerini patlatması, kurşunlaması, doğraması olduğunu biliyor. Bana ingilizin oyununa geldiler demeyin araplar bile bu kadar kuş beyinli olamaz olsa olsa müslümanlardan başkasına saldıramamalarının bir sonucudur bu.
7.El kaide: Vahhabilerce desteklenen El kaide örgütü. Bu örgüt her aklı başında müslümanca terörist ve fitneci olarak kabul edilir ama pek kimse bilmez bu teröristleri araplar finanse eder ve destekler. Zaten amacıda kureyşli bir halifeyi tüm islam alemine dayatmaktır. Ben laflarımdan tahmin edebileceğiniz gibi savaştan ve gereklerinden haberdan bir insanım. Mesela asla hamasa terörist demem. El kaide yemen, libya, somali ve daha nicesinde fitne çıkarıyor ama bana en çok dokunan somali. Bu aç insanları düşürdükleri durum kabul edilemez. Ya her yeri bombalamak konusunda amerikaya verdikleri kozlara ne demeli. El kaide her öldürdüğü bir gayri müslim başına on müslüman öldürüyor. Zannetmem burada yoktur ama sempatizanı varsa bilsin ne mal olduklarını.
8.Yoruldum artık yazamıyacağım. Ama en az on neden daha sayabilirim. Bana yardım edin o kadar namaz, oruç, umre (herkes gider imanı artar benim gördüğüm bazı şeyler nedeniyle kinim arttı) boşa gitmesin. Eğer araplardan nefret etmek günahsa pisi pisine cehennemi boylamayayım. Ya da en azından dinden falan çıkayım. Boş yere ibadet etmeyeyim. Ama dediğim gibi bu günahtır diyerek kestirip atmayın bana nefret etmemek için adam akıllı neden gösterin ya da istediğin gibi nefret et imanın zarar görmez falan diyin.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Allah (cc) indinde makbuliyet iman ve takva iledir, bu sebeple kulların da iman ve takva kriterlerine göre sevmesi doğru olur.

Arab yarımadasının Osmanlı içinde olması ve bu gün Türkiye'ye sınır olması bir takım münasebetleri sıcak tutmakta ve insanlar arası olumsuzluklar da doğal olarak bu coğrafyada daha çok göze batmakta ancak incelenirse ne Amerika, ne İngiltere, İspanya, Fransa, ne Rumlar ve Ermeniler ve benzerleri Arablardan masum değildir.

Tabii ki bir gurup Arab'ın yaptığı ile tüm Arablar değerlendirilemez.

Arab yarımadasının yoğun Peygamber risaletlerine maruz olması bu coğrafyanın sıkıntılı olduğuna delil olarak gösterilebilir. Ancak bu coğrafyadan çirkinliklerin yanın da güzelliklerin de çıktığı vakıadır.

Bu manada bir (bir kaç) günahı ve bir (bir kaç) çirkinliği tüm topluma yaftalamak vicdani olmaz, cem'an, istisnasız "Arablar" ifadesini kullanmak da büyük günah olur, Peygamberlere, İslam Büyüklerine lâf atmak olur. İfadelerde, karşı taafın genel olarak anlamayacağı tarzlar oluşturmak doğru olur kanaatindeyim.

Son düzenleme:

gozcelik

New member
Merhaba,
Irkcılık mantık sınırları içerisnde olmayan bir davranıştır. Bir insanı doğduğu anne baba ile yargılamaktır ki hiç birimizin seçebileceği bir şey değildir bu. Yani pektabii olarak siz de şu an bir arap olarak dünyaya gelmiş olabilirdiniz.
Toplumlardan nefret etmeniz belli ölçülerde doğaldır. Tarihte her toplum bir diğer topluma tabiri caizse "gıcıklık" yapmıştır. Bize de gıcıklık yapan sadece araplar değil ki. Bizim de gıcıklık yaptığımız bir sürü toplum oldu mutlaka:)
Verdiğiniz bazı örnekler de şaçma maalesef. Ama bunları tartışmak bizi bir yere götürmeyeceğinden hiç girmiyorum.
"en azından dinden falan çıkayım. Boş yere ibadet etmeyeyim." Hiç bir sebep sizi bu yola götürmemeli, böyle yazmış olmanız bile hoş olmamış.

Arapların geçmişte ve/veya günümüzde yaptıklarından nefret etmenizde bir günah olacağını sanmıyorum. Ama bu yapılanları insanlara mal edemezsiniz. "Arapları sevmiyorum" değil "Arap toplumunun davranışlarını" sevimiyorum diyebilirsiniz mesela:)

Yazdıklarınızdan anladığım gibi "kendinize hakim olamayacak seviyede yersiz sinirlenmeler" yaşıyorsanız da bir doktora gitmenizde fayda var. Yarın bir gün sevdiğiniz bir insana da istemeden kızabilirsiniz.

أخي

New member
Bende şöyle diyeyim o vakit;
" Vatanını milletini sevmek ırkçılık değildir,Bunu ırkçılık olarak algılayanın ciddi problemleri vardır "

Kardeşiniz...

Kalpteniman

New member
Web sitesi
www.kalpteniman.com
Vatanını milletini sevmek ırkçılık değildir doğrudur Fakat, Müslüman kardeşlerini hakir görmek günahtır..

Üst Alt