Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir sorum olacaktı...!!

istanbluerdem

New member
pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi en marjinal kulvarlarda ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip olan nedir?

melike25

New member
vallahi bekir abiye katılıyorum kardeş

bencede akıldır

ayýþýðý

New member
pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi en marjinal kulvarlarda ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda angaje edebilme kapasitesine sahip olan nedir?

bişey anladıysam arap olayım...

a l p e r

New member
Google'a bakınca bu sorunun genelde mizah bölüğmlerinde açılmış bir konu olduğunu gördüm. Benim sorum: bu konuyu açan arkadaşın sizce maksadı nedir?

bu konuyu açan arkadaşın bence maksadı mizah bölümün kaldırılması olabilir mi acaba yada sınırlı sayıda konu açma yasağı getirilmesi de olabilir her neyse ...

sumisali

New member
Bu konuyu açan arkadaşımız kendisi cevaplarsa daha iyi olur sanırım

muhacir_b

New member
muhammed şakik hazretleri ibrahim bin etem hazretlerini düşünürken meşgul olduğunu görür ve sorar evladım ibrahimim ne düşünürsün neyin hesabını yaparsın.ibrahim bin etem de derki hocam şu nefsimi şu engelleri nasıl aşarım diye düşünürüm.şakik hazretleeeride ona evladım ibrahimim engeller akıl ve hesap ile değil aşk ile aşılır.

muhacir_b

New member
kul kulu imtihan edemez ancak allah kulunu imtihan eder.kullar sa sebebtir gerçekte yönlendiren hak.müminin işi muhammed s.a.s min ümmetinin sıkıntısının artmasına değil aksine sıkıntısının gitmesine sebeb olmak kolaylaştırmak ve allahı sevdirmektir.akıl bir çöplüktür murşidi nefs ise.akıl bir güzelliktir mürşidi resulallah s.a.s dir.resulallah s.a.s mde bize aşık olmayı öğretti.melana celaleddin ruminin bir sözü var söyleyene değil söyletene bak.demek akıldan değil ikram allahtan.aklı yöneten iki haslet yerleştirmiştir insanın kalbine.kalbin yarısı aydınlıktır yani ruh diğer yarısıda karanlıktır oda nefs.o aklı ya nefs yönetir yahut ruh.

mavigezegen

New member
Böyle karmaşık bir soruyu ancak bir İNSAN sorabilir?
Çünkü İNSAN kendini ancak bu kadar karmaşık anlatabilir.
Aklı da aşkı da kendinde barındıran İNSAN'dır...

radikal

New member

radikalliktir.

radikal

New member
selam_la_baslamıstı cevablamış zaten
Tüh ! Bu yazıyı farketmemişim. Farketmiş olsaydım cevap yazmazdım. Kendi sorup, kendi sorduğuna cevap veren ve sonra dönüp de kendi cevabını öven bir mantığa çok acaip bir örnek olmuş.

Bekir kardeşim, mesajlarımızı düzeltme panelimiz uzun zamandır yerinde yok. Formatınız açısından bir sakınca yok ise, ekleme imkanınız olurmu acaba ?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Bekir kardeşim, mesajlarımızı düzeltme panelimiz uzun zamandır yerinde yok. Formatınız açısından bir sakınca yok ise, ekleme imkanınız olurmu acaba ?

Maalesef değerli kardeşim, değiştirme butonu bazı münazaralarda ifadelerin sonradan değiştirilerek münazara kurallarının ihlaline ve bir tarafın zan altına sokulmasına sebebiyet verdiğinden, kötü örnekleri görüldüğünden kullanılmıyor. Düzeltmeleri ek/düzeltme yazılarıyla yapabileceğiz.

Üst Alt