Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir yılanın Hz Muhammed (sav)'e Aşkı

sumisali

New member
ALLAH Resulü ebubekir (sıddık-ı ekber )ile beraber mekkeli müşriklerden kaçarken sevr mağarasına sığınmışlar.
ALLAH Resulünün uykusu gelmiş ve sıddık-ı ekberin kucağına yatmış bu arada ebabekir allah resulüne bir zarar gelmesin diye mağara da ki bütün delikleri bez parçalarıyla kapamış ama bez yetmemiş bütün delikleri kapamaya.

Bunun üzerine ebabekir elleri ve ayaklarıyla kapamış delikleri bu sırada ALLAH Resulü uyurken bir yılan ebabekir in ayağını sokmuş.
Sıddı-ı ekber ALLAH Resulü uyanmasın diye acıya dayanmaya çalışmış ama gittikçe acı bütün bedenine yayılmış sıddık-ı ekber kendini iyice kasmış ve gözünden bir damla yaş o güzel ve nur yüzlü MUHAMMED(s.a.v.) in yüzüne damlamış ALLAH Resulü uyanmış bakmış sıddık-ı ekber acı çekiyor.
-ne oldu ebabekir
-yok bişey ya Resulallah
-tekrar ne oldu ya ebabekir demiş.
Sıddık-ı ekber bayılmış bu sırada bakmış ki ayağından kan akıyor hemen ayağına o şifalı tükürüğünü sürmüş bu sırada onünde kocaman bir yılan belirmiş.ALLAH Resulü yılana demiş ki: sen ne haya ile ebabekirin ayağını ısırdın demiş.
Bunun üzerine yılan dile gelmiş: ey allahın rasulü ben 600 senedir bu mağara da seni bekliyorum demiş.
Allah resulü demiş ki: benim buraya geleceğimi nerden biliyordun demiş.
Yılan da
virgul1.gif
senin buraya geleceğini bana hz. İsa söyledi ya resulüllah ben senin ismini ilk duyar duymaz ismine aşık oldum hz isa buraya 600 sene sonra ahmed adında bir peygamber gelecek dedi ve ben 600 sene boyunca senin gelmeni bekledim.
Seni görmeme ebabekir in ayakları engel oldu bende bu nedenle ebabekir-i ayağından ısırdım

iste ask
virgul1.gif
iste muhabbet
virgul1.gif
iste sevda..
Bir yilan nasil yanmis Rasullah'in s.a.v askiyla
virgul1.gif

muhabbetiyle
virgul1.gif
yanmaya varmiyiz canlar...
Yandim ben
virgul1.gif
ben yandim ya rasulll

Mekke'deki Sevr daginin hasreti var hem yilanin
Peygamber'i (s.a.v) cok bekledi izahi zor bu sevdanin
Olamadim olamadim yilan kadar olamadim
O yüce Rasul (s.a.v) askina onun gibi dalamadim
Yüce Rasul'un (s.a.v) askina onun gibi dalamadim

Ragara bir gül bahcesi
virgul1.gif
geldi kainat incisi
Yilanin derdi bambaska
virgul1.gif
onunki Rasul (s.a.v) sevgisi
Olamadim olamadimm yilan kadar olamadimm
Yüce Rasul'un (s.a.v) askina onun gibi dalamadim

Derdim seni görebilmek
virgul1.gif
muradima erebilmek
Arzum buydu ya Muhammed (s.a.v)
virgul1.gif
hosgeldin sen diyebilmek
Olamadim olamadim yilan kadar olamadim
Yüce Rasul'un (s.a.v) askina onun gibi dalamadim...

Üst Alt