Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: aorskaya: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a ve Sünnet'e Aykırı Tutum

bekir

sadece bir kul
User: aorskaya
Infraction: Forum Kurallarını İhlal/Kur'an'a ve Sünnet'e Aykırı Tutum

Administrative Note:

Message to User:

Original Post:
Allah’ın selamı üzerinize olsun.

1- Aşağıda uyduruk- saçma bir rivayetle ilgili delillerle bir anlatım yapmışım.

Daha önce söz verdiğim; "Allah'ın eli" gibi mecaz ve somut durumlara örneklarin kullanıldığı, yine kuran ve rivayet çelişmesini gösteren yazım aşağıdadır.

[FONT=&quot]ALLAH EL SIKIŞIR MI?[/FONT]

[FONT=&quot]112- ihlas Suresi 4[/FONT]

[FONT=&quot]Kuran: “Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.”[/FONT]

[FONT=&quot]Hanbel 5/243[/FONT]

[FONT=&quot]“Allah benimle görüştü ve [/FONT][FONT=&quot]el sıkıştı[/FONT][FONT=&quot]. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki [/FONT][FONT=&quot]parmakları[/FONT][FONT=&quot]nın [/FONT][FONT=&quot]soğukluğu[/FONT][FONT=&quot]nu iki göğsüm arasında hissettim.”[/FONT]

[FONT=&quot]Yine bu hadiste hiçbir mecazi manayı çağrıştırmadan, Allah’a parmak, parmaklarına da soğukluk atfederek Allah şekilleştirilmektedir. [/FONT]

[FONT=&quot]Bu rivayet ihlas Suresi’nin Allah’ın hiçbir şeye denk olmadığını söyleyen ayeti gibi daha birçok ayetle de çelişir. [/FONT]

[FONT=&quot]Eğer hadisteki “el” ifadesi mecazi bir manaya gelip insani eli çağrıştırmasa kabul[/FONT]
[FONT=&quot]edilebilir olurdu. [/FONT]

[FONT=&quot]Örneğin “Her şey Allah’ın elindedir.” dediğimizde cümlenin akışından her şeyin Allah’ın kontrolünde olduğu anlaşılır.[/FONT][FONT=&quot] Fakat Allah’a parmak, parmaklara soğukluk atfeden bu rivayetten böyle mecazi bir manayı kimse çıkaramamaktadır. [/FONT]

[FONT=&quot]Üstelik bu hadiste Allah ile Peygamber’in el sıkışması gibi kabul edilemez bir ifade de yer almaktadır. [/FONT]

[FONT=&quot]selam[/FONT]
[FONT=&quot]aorskaya[/FONT]

2- Sevgili Bekir kardeşim, yine her zamanki gibi rivayetçi yönünü göstermiş ve kurana ters olmasına bakmadan, hararetle bunu savunmuş.

Üstelik bir de bana, hadis nedir, hangi zorluklarla onun ilmi yapılır diye ders vermiş.

Olsun, buda kabul…

Aslında kendine prof. dedirten kaç tane hadis dalı başkanına; rivayetler konusunda düştüğü durumları gösterdiğimi, onların nasıl kızarıp, bozarıp ortamı terk ettiklerini , beni de tam tanımadan konuşması umurumda da değil.

Ama, umurumda olan başka bir durum var, o da bir insanın her zaman için ne dediğini bilmesi gerektiği olacaktır. İnsan, bir şeyi bilemeyebilir, ama bilmediğini de bilmek zorundadır. Aksi halde iddialı bir şekilde yazılar yazmamalıdır.

Oku ve anla aorskaya.
Eğer muradın İslam ise bilki seni hataya düşüren, edebi olarak yazılan Kur'an ve Hadislerin, yazıldığı 1400 yıl evvel ki Arabça'nın bu gün basit şekillerle çevirisi üzerinden iman/amel etmendir.

Oysa Kur'an ve hadis ilimdir, yüksek okullarda her birisinin ayrı ayrı kürsüsü vardır, sırf Hadis ilminde "ben bunu hazmettim" diyebilmek için insanlar on yılı aşkın süre dirsek çürütmektedir. Bu nedenle, bu konularda kendinden bir takım söz söylemek, hüküm çıkarmak, zan etmek insanı sadece hataya düşürür, şeytana dost eder, akıbetini ve ahireti ziyan eder, yazık Sana.

Sorduğun hadis ve izahı aşağıdadır.
Oku ve anla, anlayamadığını müteala et, münazara değil.

[FONT=&quot]Muaz b. Cebel (ra) anlatıyor: Bir sabah Rasûlüllah (sav) sabah namazını kıldırmak için gelmedi (gecikti), neredeyse hepimiz güneşin doğmasına bakıyorduk (yani güneşin doğması çok yaklaşmıştı). Derken Rasûlüllah (sav) hızlıca çıkageldi ve namaza tesvib yaptı (yani namaz namaz, dedi).[/FONT]

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Namazı kıldırdı ve selam verince ‘saflarınızda olduğunuz gibi durun’ buyurdu, sonra bize karşı döndü ve şöyle dedi: [/FONT][FONT=&quot]‘Sabahleyin beni namazdan alıkoyan şeyi size anlatacağım: Gece kalktım ve gücümün yettiği kadar namaz kıldım ve namazda uyuklamışım, uyanınca bir baktım ki en güzel şekil içerisinde Rabbim Azze ve Celle ile birlikteyim, Rabbim şöyle buyurdu:[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot]*********************/////////////********************[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] Bunun üzerine gördüm ki, el (keff)ini omuzlarım arasına koydu, parmaklarının serinliğini göğsümde hissettim. (Semadaki) her şey bana tecelli etti ve onların hepsini bildim.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Şimdi, benim yukarıdaki yazıma, nasıl dersler vererek hadis delili getirmiş değilmi bekir kardeşimiz.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Peki, burada bana bunları söyleyen ve bunu hadis kabul eden bu kardeşimiz bakın başka bir yerde nasılda bunlar hadis olamaz, uyduruk şeylerdir diye kükremiş… Buyurun hep birlikte görelim…[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]

Buyrun size hadisler !!!

Kuran: 112- İhlas Suresi 4
“Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.”

Hadis: Hanbel 5/243
“Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.”

TEK YOL GÖSTERİCİMİZ YÜCE KİTABIMIZDIR KURAN-I KERİM DİR İNSANLARI HADİSLERLE YANLIŞ YÖNLENDİRME YAPMAYIN VEBALİ SİZE OLUR !!!

And olsun ki size hatırlatıcı bir kitap gönderdik. Hala aklınızı çalıştırmayacak mısınız? 21- Enbiya Suresi 10

[FONT=&quot]Bu uydurmaların konu ile ne alakası var kardeşim, neden buraya aldınız?![/FONT]

[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]YUKARIDA YEŞİL İLE BOYALI KISIMDA İLGİLİ KARDEŞİMİZ UYARMIŞ, BUNUN ÜZERİNE BEKİR KADEŞİMİZ; BUNA KIZARAK, BU UYDURMALARIN NE İŞİ VAR DEMİŞ.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
Bu yazıyı başka bir kısımda tesadüfen buldum .

İşte ben, bana ne denirse denilsin, umurumda değil, “selam” der geçerim, ama dinle ilgili olur olmaz söze “kulak tıkayamam, bunu görmezden gelemem.”

İşte bir kimse; ne dediğini her zaman bilmeli, ağzından çıkanı kulağı duymalıdır.

Bununda ötesinde; kendine Müslümanım diyen bir kimse, kuranı merkeze koyarak yaşamaıyorsa, rivayetlerle dini yaşamaya çalışıyorsa, bilsinki o bataktan hiç kurtulamaz, gittikçe dibe çöker.

Vakit varken, tüm kardeşlerimin Allah’ın ipi olan kurana sarılarak, kendi düştüğümüz bataklıklardan kurtulmaya çalışmalarını diliyorum, ikaz ediyorum, tavsiye ediyorum.

Saygılarımla
aorskaya

Üst Alt