Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Coca Cola'nın Anlamı Nedir?

hilal01

New member
Coca Cola'nın Anlamı Nedir?

Yahudi asıllı, gelirinin bazen bir kısmını bazen de tamamını İsrael'e vererek, Filistindeki vahşetin ve insanlık dışı o katliamın ortaklarından birisi de Coca Cola şirketidir. Üzülerek belirtmek gerekiyorkı; O şirketinde ayakta durmasını sağlayan yine biz müslümanlarız. Yani içtiğimiz her şişe cola ile Filistindeki kardeşimize bir mermi atmış oluyoruz bir nevi. Coca Cola'nın ne anlama geldiğini düşündünüzmü hiç? İşte bunun cevabı: Coca Cola yazısını yansıtmalı olarak ters çevirdiğinizde arapça bir yazı teşkil etmektedir. Ve de bu yazıda "La Muhammed La Mekka" yazısı ortaya çıkmaktadır. "La" arapçada olumsuzluk ekidir. Yani bu cümle o zaman:Muhammedi ve Mekke'yi ortadan kaldırmak anlamını taşımaktadır. İnanmak güç ama ne kadar cahil olduğumuzu kendi gözlerimizle görmeye ne dersiniz?

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Basit yorumlar bunlar. Yıllardan beri Coca Cola yazısını evirip çevirip anlamlar bulmaya çalışanların esas gayelerinin ne olduğunu şüphelidir.

Coca Cola yahut benzer ürünlerin şirketlerinin Yahudi - Hırıstiyan olduğunu bilmeyen yok. Bunların İslam karşıtı oldukları da şüphesizdir ama şöyle bir etrafınıza bakın ki Yahudi ve Hırıstiyan'a bulaşmamış şirket kaç tane var. Memleketin en mütedeyyin ve mutaassıp şirketler bile Yahudi - Hırıstiyan ortaklar ile yürürken bir yandan hala benzer çığırtkanlıklara devam ediyor. Onlar kazançlarına kazanç eklerken saf Müslümanlar da "Malkoçoğlu" rolüne devam ediyor.

Memleketin güya en Müslümanlarının Yahudi Hırıstiyan hamiliği yaptığı ve Müslümanların bu yapılanları hak telakki ettiği bir zamanda bu söylemler saflıktan başka bir şey değil maalesef.

sinang

New member
Allah razı olsun.güzel bir konuya değinmişsiniz hilal hanım.çıkış yoluda bulursak daha iyi olur.cola içmeyiz olur biter.her koyun kendi bacağından asılır devrin deyiz.biz bize düşeni yapalım.o en mütedeyyinler ne yaparsa yapsınlar..

radikal

New member
Bu forumda bu konuya genel olarak 5. defa rastlıyorum. Aşağıda benzer konular etiketi altında herkes tarafından görünen yazılar yani. En son bçetin kardeşimin tutarlı bir yazısı vardı, mahkeme kararı ile cola özütünün açılımını dava eden bir yazıydı. İlgimi çektiği için okumuştum. Doyurucu bilgiler vardı. Aynı şeyler söyleniyor, aynı anlamlar üzerinde dönüp duruyor müslümanlar.

Bekir beyin dediği gibi bence daha dişe dokunur konulara bakmalıyız. Esas gayemizi itikadi meseleler oluşturmalı. Mesela kardeşlerimizden biri her koyun kendi bacağından asılır devrindeyiz buyurmuş. İşte bu anlamı (cümleyi değil) bozmalıyız. Bu anlam, her yönü ile bencilliği çağrıştırır. Oysa müslüman, kendi nefsinden hesaba çekilirken, etrafında yaşayan insanlardan da bazı konularda mesuldur. Bunu bize anlatan bir çok ayeti kerime ve hadisi şerifler mevcuttur. Bencilliği bir kenara bırakıp, imani konularda etrafımız ile bildiklerimizi paylaşmalıyız. Ki; bu bahsettiğim anlam, bu forumun esas ruhunu oluşturur.

Mütedeyyinler ne yaparsa yapsınlar sözü ise tamamen bir faciadır. Mütedeyyin insanlar takvaa sahibi insanlardır. Fakat cümlenin kullanılış yönü çok farklı anlamalara sebebiyet veriyor. Çünkü, her insan mütedeyyin hassasiyetinde olamaz. Bu o kadar basit bir şey değildir çünkü.

Sadece cola ile uğraşmayın. İnşaat, turizm, gıda, sağlık, eğitim vs... her alanda seçici olmalıyız. Zira; kafir her yönden saldırıyor. Mütedeyyin insanlar gibi hassas ve uyanık olmalıyız. Ki; işte o zaman kendi bacağımızı kurtardığımız gibi, bizden olan diğer müslüman bacaklarındaki birer bağını çözmeye gayretkeş olabilelim...Gayret bizden, tevfik Allah'tan diyebilelim.

sinang

New member
Memleketin en mütedeyyin ve mutaassıp şirketler bile Yahudi - Hırıstiyan ortaklar ile yürürken ....

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Memleketin en mütedeyyin ve mutaassıp şirketler bile Yahudi - Hırıstiyan ortaklar ile yürürken ....

Evet, yani esrarengiz gibi gösterilen coca cola yazısında takılıp kalmayın. Bunlara takılıp gerçekler saklanmaya çalışılıyor. Dünün pek Müslüman şirketleri bu gün Yahudi- Hıristiyan ortaklarla kol kolalar. Yani Allah yolunda savaşırken, O'nun (cc) dinine hizmet için çabalarken ayaklar sağlam bassın, kaymasın, uyutulmayalım, sadece coca cola'yı görüp memeleketi saran kapitalizm ve meteryalizm rüzgarları ile şişip batıla yol almayalım. Coca Cola yı bilmeyen yok, memlekette ki "cola"cı cenahları da konuşalım. Bu gün yazıp, yarın unutmayalım, Müslümanlardan kazandıkları ile gayrimüslime hızmet verenleri de açıklayalım, Müslüman'dan kazanıp, toplayıp gavura hizmet edenleri de açıklayalım, onların da üzerinde toplumsal baskılar kuralım, Müslüman toplumu uyaralım ama yapılanın adını doğru koyup vicdani baskılara boyun eğmeyelim...

radikal

New member
Memleketin en mütedeyyin ve mutaassıp şirketler bile Yahudi - Hırıstiyan ortaklar ile yürürken bir yandan hala benzer çığırtkanlıklara devam ediyor.

Bu cümlenin ne anlama geldiğini anlatmaya gerek yok diye düşündüm. Bir önceki yazımda o nedenle alıntı yapmama gerek yoktu. Eğer çığırtkanlığına devam ediyorsa, zaten o şirket mütedeyyin olmamıştır ve hiç bir zamanda olmayacaktır. Bekir kardeşimiz bu anlamda kullanmış ve cümle içerisinde o anlamı bana veriyor zaten. Çünkü, müslüman hem mütedeyyin hem de yahudi-hristiyan dostu olamaz. Zalimler ile bir yolda bir adımı beraber atmayı bile kerih gören bir itikad, onlar ile bırakın bir yolda yanyana yürümeyi, aynı düşünceye dahi girmezler. Bekir kardeşimiz bunu anlatmış ve böyle görünenlere dahi dikkat etmeliyiz anlamında vurgulamış. O kadarlık anlayışımız var yahu ! O kadar da salak değiliz elhamdülillah.

her koyun kendi bacağından asılır devrin deyiz.biz bize düşeni yapalım.o en mütedeyyinler ne yaparsa yapsınlar..
Bu cümlede ise; o en mütedeyyin geçinenler ne yaparlarsa yapsınlar sözü, mütedeyyin görünenlerin ne yaptığının önemi yokmuş gibi bir anlam sergiliyor. Mütedeyyin görünen ama asılında kafirler ile işbirliği yaptığını anlatan bir ibareden uzak bir anlatım. Biz sadece burasını takıldık. Çünkü, ihvan kafirin uzattığı misk şişesini dahi elinin tersi ile iten kişilerdir. En azından ben böyle olduklarına şahidim. Benim anlayışıma da bu daha güzel görünüyor.

Üst Alt