Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

diğer dinlerdeki insanların ibadeti ve inancı kabul görecekmi

cosmosteel

New member
merak ettiğim bi konu; yabancı insanlarla chat ortamında tanıştıımda din konusuna geldiimde kendi dinlerinin doğru olduğunu söylüyorlar bende değiştirilmiş ve çarpıtılmış dinler ve kitaplar olduğunu söylüyorum.
geçenlerde bir litvanlayalı ekonomist bayan sen kendi dininin doğru olduğunu savunuyorsun eğer başka yerde doğsaydın böyle olmayacaktı diede ekledi aslında kısmen doğru. (çok şükür ki müslümanım elhamdürillah) ama bildiğim bi şey daha varki sadece adıyla müslüman olmaktan Allah cümlemizi korusun.
bi kaç yıl öncesine kadar bende böyleydim çünkü...
bide hindistanlı bir abim var 35 yaşında ve o yaşına kadar evlenmemiiş NİYE dedim Allah'a ulaşmak için bi grup arkadaşla tarikat mahiyetinde çabalarımız vardı dedi.
ben sen güneşe mi yoksa bir İNEĞE Mİ tapıyorsun dediğimde SEN ALLAHI GÖREBİLİRMİSİN DİYE SORDU bende hayır dedim oda evet işte doğru cevap dedi. ALLAH HERŞEYİ GÖRÜR HERŞEYİ BİLİR DOĞMAMIŞTIR VE DOĞURMAMIŞTIR DEDİ.. ve dini müslümanlığa yakın ve hergün ibadet ediyorum diyor acaba bu arkadaşım müslüman olmasada ALLAH yolunda olduğu için doğru yoldamıdır
ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ MUHAMMED S.A.V BİZİM YOL GÖSTERİCİMİZ her ne kadar evrensel bir din olduğunu kabul etmek istemeyen yabancı kardeşlerimiz olmasada..
ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN ALLAH GÜNAHLARIMIIZI AFFEYLESİN

umitdemir1983

New member
selam

selam

selamunaleyküm

siz hiç kuran_ı kerim okumuyor musunuz?

"Onlar sizin iman ettiğiniz gibi iman ederlerse, şüphesiz hidayete ermiş olurlar."
"bakara 137"

Bu ayettende anlaşılacağı gibi Allah (ac), Allah rasulü ve sahabesi nasıl iman etmiş ise; ancak onlar gibi iman edenlerin doğru yolda olduğunu söylemektedir.

Burada bizim de kendimizi kontrol etmemiz lazım.

Allah rasulü (sav) ve sahabesi gibi iman edebiliyor muyuz?

cosmosteel

New member
iyisin hoşssunda!

iyisin hoşssunda!

sen hindistanda doğsaydın ineğe tapanların arasından çıkıpta gerçeği görebilecekmiydin acaba şükür etki bu topraklarda doğdun kardeşim
islamın güzelliğini tadıyorsun
cevap böyle olmamlıydı
daha açıklayıcı yaklaşmalısın bana anlatır gibi deil
islamdan bi haber bi insana anlatır gibi
çünkü bunu bende biliyorum ama o insan nerden öğrenebilir ve 35 yaşından sonra düşüncesiini nasıl deiştiiirir

yinedde Allah razı olsun...

hot

New member
Selamun Aleykum

Selamun Aleykum

cosmosteel' Alıntı:
sen hindistanda doğsaydın ineğe tapanların arasından çıkıpta gerçeği görebilecekmiydin acaba şükür etki bu topraklarda doğdun kardeşim
islamın güzelliğini tadıyorsun
cevap böyle olmamlıydı
daha açıklayıcı yaklaşmalısın bana anlatır gibi deil
islamdan bi haber bi insana anlatır gibi
çünkü bunu bende biliyorum ama o insan nerden öğrenebilir ve 35 yaşından sonra düşüncesiini nasıl deiştiiirir

yinedde Allah razı olsun...

Insan isterse ve Allah hidayet kapisini acarsa degil 35, 135 Yasinda olsa bile dogrulari görür ve Allaha hakkiyla iman edenlerden olur.

Nerden ögrenebilir diye soruyorsun, iste burda sana Farz olan teblih ile sen ona gercekleri anlatman gerek.
Bunlarida anlatmak icin dinimizi cok iyi bilmemiz ve yasamamiz gerekiyor.

Cünkü en güzel teblig örnek yasantiyla olur.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşlerim dinler yoktur ezelden ebede sadece bir tek din varolmuş oda arapça adı islam olan hanif dinidir
Yani Hz Ademden başlayarak,hz ibrahim ona tabi olanlar hz nuh,
hz musa ,hz isa ve onlara tabi olanlar hz Muhammed S.A.V ve ona tabi olan sahabe ne yaşamışlarsa onu yaşamışlardır
fark son yaklaştığı için Allah artık kitabı kuranın koruması altında olduğunu açıklaması bu sebeble bir daha şeriat kitabı göndermeyecek olması ve bu kitabı da son nebi Hz Muhammed S.A.V le göndermiş olmasıdır
iblis zamanla hep insanları fırkalara ayırmıştır
Hepimizin sahibi olan Allah hepimizden aynı şeyleri istemektedir ayrım yapmadan

raist

New member
hot' Alıntı:
Insan isterse ve Allah hidayet kapisini acarsa degil 35, 135 Yasinda olsa bile dogrulari görür ve Allaha hakkiyla iman edenlerden olur.

isimiz tanri'nin hideyet kapisina kaldysa yandik
peki simdi benim kafamdaki birsuru soru isaretinden dolyi suclu benmiyim
yoksa beni TAM bir musluman olarak yetistirmeyen annam mi
etraftaki dinbilmezlierin sacmalamalari mi
yoksa tanrinin benim inanmayacagimi bildigi halde beni belki diyerek deney olarak dunyaya yollamasindan dolayi tanri mi suclu??
o tabiki suclu degil.Beni cehennemde yakacak cunku.Sucu bana atacak

(simdi bu mesajlar lgili KESİN yapacaginiz yorumlar
-sen kader ve kaza olayini hic bilmiyorsun (ama dusunun zaten siz de bilmiyorsunuz. yok yok biliyorsunuzda isin icinden cikamiyorsunuz)
-evet cehennemde hakikatten yanacaksin(buna bisey demiyorum :D

raist

New member
E R H A N' Alıntı:
sevgili kardeşlerim dinler yoktur ezelden ebede sadece bir tek din varolmuş oda arapça adı islam olan hanif dinidir
Yani Hz Ademden başlayarak,hz ibrahim ona tabi olanlar hz nuh,
hz musa ,hz isa ve onlara tabi olanlar hz Muhammed S.A.V ve ona tabi olan sahabe ne yaşamışlarsa onu yaşamışlardır
fark son yaklaştıği için Allah artık kitabı kuranın koruması altında olduğunu açıklaması bu sebeble bir daha şeriat kitabı göndermeyecek olması ve bu kitabı da son nebi Hz Muhammed S.A.V le göndermiş olmasıdır

son yaklastigi için demissin birkere bu sav yanlis neden mi
dunyanin yasi yaklasik5 milyar olunca incil ve kur!an arasindaki yaklasik 600 senelik fark cok onemsiz oluyor.

Tanri herseye kâdir degil mi? madem kitaplarin degiscegini bile bile neden gondersin
ki O'nun 1 gunu bizim 50000 yilimiz degil mi?? ypksa 1000 yilimiz mi hangisi dogru??

ve diger bir madde kitap degismedi cunku o kitap hz muhammed ile gonderidi demissiniz. son cumlede 've' ile baslayan yargidan cikiyor.bu da ilginc.Allah digerr peygamberlere aglamasinlar,uzulmesinler diye verdi kitabi ama asil tangoyu sona sakladi oylemi. nedenide hz muhammed'in O'nun en sevdigi kulu olmasi mi.

bunlari gercekten inanarak mi yaziyorsunuz yoksa bir anlik boslugunuza mi geldi merak ettim.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşim öncelikle şunu bilki Allah diyor ki bu ayetler inananların imamını arttırır
inanmayanların değil
yazımızı açık bulmak için okursan olmayan açıkları iblis sana açık gibi gösterir
biz diyoruz ki
hz Adem den bu yana yüz binlerce yıl geçmiştik
tam yıl bilmiyoruz
senin bildiğin gibi sadece üç veya dört kitab yoktur Allah
Ali imran 81 de bütün nebilere kitab verdiğini söylüyor
ancak yüzbinlerce yılda yüzlerce kitab ism vermmek gereksiz
Akledin tabiki hz ademinde kitabı vardı nuhun da ibrahiminde
ancak hep si kuranda zikredilme gereği görülmemiş zaten gerek te yok
şuan bilinen üç kitab ağırlık basıyor

gelelim konumuza
son yaklaştığı için derken son bir kaç bin yıl dır kastımız

Allah ı zamana çekmeye çalışan zavallılar bilmelidir ki zamanıda yaratan Allah zamanın dışındadır
o bozulacağını bile bile kitab mı gönderdi diyen beyin iblisn tesirinde olan bir beyinden başka bir beyin değildir
evet o herşeyi biliyor senin Alah a yönelip yönelmeyeceğinide
Ama bunu sen bilmiyosun senin imtihanın bu
eğer sen yönelirsen bunuda biliyor
biliyosa ne gerek var ben iblise tabi olarak kalayım ozaman dersende biliyor
Allah a ölmeden evvel ruhunu ulaştırmayı dile ve teslim ol
yoksa idrak edemezsin

raist

New member
sayin erhan

yazinizda yanlislar hakkinda namazda seytana sorular sordum. o da yanlislarinizi gosterdi. saka bir yana yazinizda oyle mantik hatalari var ki gormemek için imanli olmak lazim.

oncelikle sordugum sorularin cogunu esgecmek gibi bir huyunuz var.
cevap verdikleriniz de demagojiden olusuyor.(sen kime hizmet ediyorsun .. ornekleri isterseniz cogaltirim.)
sinirlerimi germeye basladiniz.yazilarinizda bana saldirarak. ama bu mesajimda esprilerle gulerek cevap vermeye calisacam ortamin gerilmesini istemedigim için.

-yazımızı açık bulmak için okursan olmayan açıkları iblis sana açık gibi gösterir-demissiniz
bu sozunuzle onceki sordugunuz soruya kendi kendinize cevap vermis ve beni iblis'e hizmet ediyor durumuna sokmussunuz. birkere bu gercekten ayip.ikincsi sen kime hizmet ediyorsun sorusu ozel bir sorudur. sorulurken mazur gorurseniz gibi laflarda sorulur cunku cevap cerme zorunlulugu yoktur insanin bu soruya.Allah!a diye cevap verilmemesi de seytana hizmet ettigimi gostermez.Ve ardindan bana seytana hizmet ediyormusum gibi yaklasiyorsunuz.ama ben ne kadar takiyorum bunu?cevap mehdi resulu taktigim kadar :)

-senin bildiğin gibi sadece üç veya dört kitab yoktur Allah-demissiniz
birincisi konumuz bu degil yine demagojiye kacmissiniz.
ikincisi 'dunyanin yasi yaklasik5 milyar olunca incil ve kur'an arasindaki yaklasik 600 senelik fark cok onemsiz oluyor' demisim:D bu sozden sizin anladiginiz anlam cikmaz.yazinin tamami okundugunda bu sozden ''neden 600 sene içinde 2 kitap gonderiyor da neden birisi degiiyor birisi degismiyor'' anlami cikar

-Allah ı zamana çekmeye çalışan zavallılar bilmelidir ki zamanıda yaratan Allah zamanın dışındadır-demissiniz
mearec 4 ve secde 5 inceleyiniz. anlamlar yeterince acik mufessirlerin kurtarma yorumlarina kulak asmadan ne anladiginizi soyleyiniz lutfen. ozellikle secde 5 ten

-o bozulacağını bile bile kitab mı gönderdi diyen beyin iblisn tesirinde olan bir beyinden başka bir beyin değildir-
soruma hala cevap vermemis demagojiye kacmissiniz.bana saldirmissiniz.
ama cevabi bekliyorum lutfen.

-evet o herşeyi biliyor senin Alah a yönelip yönelmeyeceğinide
Ama bunu sen bilmiyosun senin imtihanın bu
eğer sen yönelirsen bunuda biliyor
biliyosa ne gerek var ben iblise tabi olarak kalayım ozaman dersende biliyor-
demissiniz

benim gorusume ters hicbirsey soylememissiniz.aksine benim gorusum dogrultusunda konusmussunuz.ben de allah madem ne yapacagimizi biliyor ve bizi oyle yaratmis neden sucu bize yukluyor yada neden dunyaya gonderiyor demistim.ve madem neden bizi dire cehenneme atmiyor. ne yapacagimizi bile bile bizi neden gonderiyor.sonucunu benim bilip bilmemem onemli degil ki seni attim cehenneme dese hesap mi soracam.hemde ne yapacagimi biliyorsa o hayat benim hayatim mi oluyo yaoksa Allah'in bana cizdigi hayat mi. biz onun deneklerimiyiz gibisinden sorular sormustum ama cevap yok.

-Allah a ölmeden evvel ruhunu ulaştırmayı dile ve teslim ol-demissiniz
benim tanri inancim hakkinda birsey bilmeden boyle bir yorum biraz ilginc olmus.ama tabiki sizin bu cumleden kastiniz 'islama inan'(yanlissam duzeltin lutfen).
Bende tanri inanci var zaten

''ve diger bir madde kitap degismedi cunku o kitap hz muhammed ile gonderidi demissiniz. son cumlede 've' ile baslayan yargidan cikiyor.bu da ilginc.Allah digerr peygamberlere aglamasinlar,uzulmesinler diye verdi kitabi ama asil tangoyu sona sakladi oylemi. nedenide hz muhammed'in O'nun en sevdigi kulu olmasi mi.'' seklindeki sorumu direk es gecmissiniz!!!

evet HER SOYLEDİGİME AYRİ AYRİ yanitlar bekliyorum. oncekiler gibi yarisini es gececekseniz cevap istemiyorum ve bu durumda bu konuya daha fazla devam etmeyecegim

iyi gunler

cosmosteel

New member
tabii soruma tam yanıt bulmuş deilim

tabii soruma tam yanıt bulmuş deilim

ben hindistanlı abime islamı öğretmeye çalışmam tabiki Allah rızası için ve kensiside bi arayış içinde olduğu için inanıyorumki farklı bi şekilde yaşasada benden daha imanlı ve nefsine hakim bir abim

gel gelelim ben hindistanda ki abime kardeşime gerçekleri görmesine vesile olmaya çalışırken kendi ülkemdeki karanlık denizlerde yüzen kardeşlerim de yok deil... bi zaman lar benim olduğum gibi...

Allah yardımcıları ve yardımcımız olsun hakikat yolunu önyargısız ve yaşayarak öğrensinler inşallah...

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşim Allah insanları direkt cehenneme atsaydı şuan senin düşündüğün gibi düşünenler neden bize bir fırsat vermedin verseydin biz senin razı olduğun kullarından olacaktık demezlermiydi ve Allah a iftira atarlardı
insanlar öldüklerinde eğer cehenneme giderlerse bunu sonuna kadar hak ettiklerini görecekler yaşadıkları zaman kadar hayatlarında
cennete gitmeyi hak eden Allah a yönelenlerdir zaten
şimdi soruların varsa kardeşim tek tek sor inşaallah beraber tartışalım doğruya beraber ulaşalım canım kardeşim
sorular karışmış durumda

raist

New member
sayin erhan
bundan 3 onceki mesaja bakarsaniz sorulari gorursunuz.
ama artik sizinle yazismamaya karar verdim.
isinize gelene cevap veriyor isinize gelmeyicne cevap vermiyorsunuz ya da veremiyorsunuz.
iyi gunler.

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
sevgili kardeşim zaten birazdaha devam etsen inşaallah sende doğruları görecektin ancak bu iblisi kızdırmış olacakki
sana vahyetti ve şimdi kaçıyosun
bende burada diyorum ki sor tek tek tatışalım soruların hep karıştı nereden başlıyacağımı bilmiyorum
zahmet olmazsa tek tek sor inşaallah
yada keyfin bilir

raist

New member
E R H A N' Alıntı:
sevgili kardeşim zaten birazdaha devam etsen inşaallah sende doğruları görecektin ancak bu iblisi kızdırmış olacakki
sana vahyetti ve şimdi kaçıyosun

gercekten komiksiniz!!!!!!!!

onceden bir soru sormustum.
bunlari inanarak mi yaziyorsunuz bir anlik boslugunuza mi geliyor diye o sorumu yeniliyorum ve gidiyorum bu forumdan
iyi gunler

E R H A N

New member
Web sitesi
www.hidayetcagý.com
lütfen gitme de deriz
gerekirse ayağınada kapanırız
ama yeterki Allah a yönel ve ulaşmayı teslim olmayı, onun dostu olmayı kalben iste ve imtihanı geç
lütfen kardeşim

tarikay

New member
..

..

8-2-4- ŞEYTANIN TUZAĞI
Allah'ın istediği şey insanların şu dünya hayatını mutluluk içinde, saadet içinde geçirmesidir. Ahiret hayatını da cennet'te yaşamalarıdır. Allah'ın istediği yalnızca budur. Allah insanları cezalandırmak değil mukafatlândırmak ister.

3/ÂL-İ İMRAN-31: Kul in küntüm tuhibbünallâhe fettebi'uni yuhbibkümüllahü ve yağfirleküm zünûbeküm. Vallahü gafûrun rahîm.
De ki: "Eğer Allah'ı seviyorsanız, o zaman bana tâbî olun ki; Allah da sizi sevsin ve sizin günahlarınızı bağışlasın (sevaba çevirsin). Allah GAFÛR'Dur RAHÎM'dir.

Allah'ın istediği şey insanları mükâfatlandırmakdır. Ama insanlar kendilerine verilen serbest iradeyi, Allah'ın emrettiği istikamette değil yanlış istikametlerde kullanarak, Allah'ın hediyelerine vasıl olmak yerine, cehennem'e vasıl olmak yolunu tutuyorlar. Ne yazık ki, insanların çoğunluğu bu durumda. İşte iblîs Peygamber Efendimiz (SAV)'in Allah'a kavuşmasından 14 asır sonra insanları büyük tuzağına düşürmüş vaziyette. Hangi İslâm ülkesine giderseniz oradaki din âlimleri ile konuşursanız şunu göreceksiniz. Hepsi size şunu sorarlar. Namaz kılıyor musun? Oruç tutuyor musun? Zekât veriyor musun? Kelime-i Şehadet getirdin mi? Paran var da Hacca gittin mi? Bunların hepsine "evet" cevabını almışlarsa size verecekleri cevap "kurtuldun" olacaktır. Halbuki Allahû Teâlâ Kur'ân-ı Kerîm'de hiç böyle söylemiyor. Şeytandan kurtulabilenler ihlâs sahibi olan kullardır. Sen, diyor iblis'e, "Benim ihlâs sahibi kullarımı yoldan çıkartamazsın. İdIâle düşüremezsin."

15/ HİCR-40: İllâ ibâdeke minhümülmuhlasıyn
Senin ihlâs sahibi kulların hariç.

Öyleyse insanların ihlâs sahibi olmaları lazım geldiği sonucuna ulaşıyoruz. Sadece bir tane Kur'ân-ı Kerîm var. Ne hüküm verdiyse Allahû Tealâ Hz., neyi bildirdi ise, sadece onlar var, Kur'ân-ı Kerîm hükümleri. Ve O hükümlere baktığımız zaman Allahû Tealâ Hz.nin İslâm'ın 5 şartını yeterli görmediği sonucuna ulaşıyoruz. Çünkü bu beş şart sadece fizik vücudun görevlerinden bir kısmını ifade ediyor.
Bir de son andaki (Kıyâmet günündeki) sahneyi sergilemiş Allahû Teâlâ Sebe Sûresi'nin 20. âyet-i kerîmesinde;

34/ SEBE-20: Ve lekad saddaka aleyhim ibliysü zannehü fettebe'ûhü illâ feriykan minelmü'miniyn.
Şeytan insanlar üzerindeki vaadini yerine getirdi. Mü'minlerden ibaret bir tek fırka hariç hepsi iblise tâbî oldular.
34/ SEBE-21: Ve mâ kâne lehü aleyhim min sultânin illâ lina'leme men yü'minü bil'âhıreti mimmen hüve minhâ fiy şekk, ve rabbüke alâ külli şey'in hafiyz.
İblisin onlar üzerinde bir yetkisi (nüfuzu) yoktu. Ancak ahirete inananlar ile şüphe edeni ayırt edebilmek için yaptık. Senin Rabbin herşeyi muhafaza eder.
NAHL-99, 100 : İnnehû leyse lehü sültânün alellezîne âmenû ve alâ Rabbihim yetevekkelûn. İnnemâ sültânühü alellezîne yetevellevnehû vellezînehüm bihî müşrikûn.
Şeytanın âmenu olup Rab'lerine tevekkül edenlere bir tasallutu yoktur. Onun yalnız kendisini dost edinen (kâfirlere) ve Allah'a şirk koşanlara tasallutu vardır.
14/ İBRAHİM-22: Ve kaâleşşeytânü lemmâ kudıyel'emrü innallâhe ve'adeküm va'delhakkı ve ve'adtüküm feahleftüküm, ve mâ kâne liye aleyküm min sultânin illâ en deavtüküm festecebtüm liy, felâ telûmûniy ve lûmû enfüseküm, mâ ene bimusrihiküm ve mâ entüm bimusrıhıyy, inniy kefertü bimâ eşrektümûnimin kabl, innazzâlimiyne lehüm azâbün eliym.
Şeytan emir olup bittiği zaman der ki; "Muhakkak ki Allah size hak vaadde bulunmuştu. Ben de size vaad ettim. Fakat vaadimden caydım. Sizi davet etmemin dışında üzerinizde hiçbir nüfuzum yoktu. Siz hemen davetime icabet ettiniz. Artık beni kınamayın, kendi nefsinizi levmedin, kınayın. Ben sizin yardımınıza gelecek değilim. Siz de benim yardımıma gelemezsiniz. Muhakkak ki daha evvel ben Allah'a ortak koşmanızı tanımadım . Muhakkak bu zalimler için, elim bir azap vardır.

İşte mü'minlerin dışında bütün fırkaların şeytana tâbî olmaları insanlık için hazin bir tabloyu gösteriyor. Allahû Tealâ ezelde ebedi bilendir. Dolayısıyla insanların bir gün ne hale geleceğini ve kıyamet günü yapılacak olan hesaplaşmada hangi noktada bulunacağını çok açık bir şekilde ifade ediyor. Bu bize bir işarettir. Demek ki, insanların büyük bir kısmı ne yazık ki, iblisin kandırmalarına tâbî olacak. İblis böyle bir sonuca ulaşmak için ne yapabilirdi? Öyleyse bir şey yapmalıydı ki, insanlar doğru zannettikleri, kendilerini kurtaracağını zannettikleri ibadetlerle uğraşsınlar ama kurtulamasınlar ve iblisle birlikte cehennem'e gitsinler. İşte İslâm'ın beş şartı böyle bir tuzaktır.

Üst Alt