Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Durmalı mı Gitmeli mi?

kurbet95

New member
ben 17 yaşında bir gencim . 2 karar arasında kaldım yardım ederseniz sevinirim
1. kararım ya evden kaçıp dünyadan kaçıp evliyalardan alimlerden ilim öğrenip uzlet edip hz ebu bekir ve sahabeler gibi anamı babamı Allaha emeanet etmek ilim öğrenip Allah dostu olmak . Bu kararımı soracak biri bulamadım benimle beraber kaçacak bir arkadaş bile bulamadım çünki hadiste derki öyle bir zaman geleceki ümmetim hayr yolunda arkadaş bulamayacak.

2. kararım tıp fakültesine devam edip aynı zamanda cemaatlede ilim öğrenip tıp ilmi ile Allahın adını Allahın kanunlarını anlatmak bilgi ile insanlara cihad etmek bana kalmak zor geliyor çünkü insanların sorunları saptıracak şeyler daha fazla var . uzlet etmek daa iyi ve huzurlu ben dünyadan geçmek istiyorum benim 5 parça kıyafetim 2 parça ayakkabım var telefonunda lüks değil 3110 yani gözüm malda değil öğrenci bursumun yarısını dün bir fakire verdim .bunları diyorum ki hava atmak için değil zaten kimse tanımaz beni konuyu cevaplayacak arkadaşa bilgi olsun yardımcı olsun diye şimdiden sağ olun .

sinang

New member
değerli kardeşim.gördüğüm kadarıyla sizde bir yılgınlık söz konusu.halbuki siz nefsinize söz geçirmiş ve geçirebilecek bir gençsiniz.zor olanı başarmak varken niçin uzleti seçeceksiniz.başarı mutluluğun kaynağıdır.siz ikinciyi seçin.inşallah.baki selam.

Üst Alt