Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

En Ideal Kaç çocuk Olmali?

En Ideal Kaç çocuk Olmali?

• Kullanılan toplam oy
    5

Asya

New member
ne demek istediğinizi anlayamadım? lütfen açıklar mısınız mynamess?

farukve

New member
kaç tane olması önemli değil diyorsunuz ama onları dünyaya getirince geleceklerini düşünüyor musunuz?ben çok çocuğu olup ta sonradan dünyaya getirdiğine çok pişman olan anne babalar tanıyorum.bence herkesin bakabileceği kadar çocuğu olmalı.ama en ideal sayı 1 ve ya 2 dir.

mutlaka aynı şeyleri farklı şekilde söyluyoruz eski bir laf vardır
1. az
2. karar
3. zarar ..........

ama sonuşta baka bileceğin yani madiyatın ne derecede bir asgari ücretli çalışan adam kiradaysa 5 çocuk yaparsa ne olur bu çocuklar ileride ne olurlar nasıl yetişirler manasında demiştim ben ne şekilde yetiştirilmesi gerek diye ama bir fabrikatör yapar 15 çocuk hepsinede ayrı dadı tutar onları yine yetiştirir ama ne şekilde olduğu önemli ALLAH DÜŞÜNÜP TUTASINIZ DİYE SİZE ÖĞÜTLER VERİR

Asya

New member
insanlara neyi aşıladığınıza dikkat edin araştırın bakalım kuran ne diyor bazı şeyleri kafanızdan mantıklı olarak çözümlemeye çalışmanız allah muhafaza şirk girebilir

ne demek istediğinizi anlayamadım, lütfen açıklarmısınız?

Z

zeynep_hearty

Guest
çocuk sayısından ziyade eğitim çok önemli eğitimli bir ebeveyn iseniz sayısını çok veya az olmasının bir önemi olmaz zira hayatımızda yaşadığımız bir çok şeyi ele aldığımızda imkanları yerinde olmayan ebeveynler istemedikleri halde çocuk sahibi oluyorlar fakat hiç beklemedikleri kadar bolluk ve bereketle karşılaştıkları gibi tahmin ettikleri zorlukların hiçbirisiyle karşı karşıya kalmıyorlar ..taşın altındaki karıncanın rızkını veren yaradan o çocuğunda rızkını vericektir.. önemli olan çocuğu eğitebilecek eğitime ve birikime sahip olmaktır ..selam ve dua ile...

Asya

New member
tabi ki Allah her çocuğu rızkıyla birlikte dünyaya getiriyor.

sabr

New member
güzel anket. müslümanın zamanla düşüncesinin ne kadar değiştiğini gösteriyor. benim fikrim 4+. eşlerin birbirine ayırdığı vakit azalıyor ama çok iyi oluyor. eğitim ,gıda, giyim... yönünü düşünmeyin. hepsi oluyor. iyi bir anne yetiyor.

Asya

New member
güzel anket. müslümanın zamanla düşüncesinin ne kadar değiştiğini gösteriyor. benim fikrim 4+. eşlerin birbirine ayırdığı vakit azalıyor ama çok iyi oluyor. eğitim ,gıda, giyim... yönünü düşünmeyin. hepsi oluyor. iyi bir anne yetiyor.

sizin kaç tane çocuğunuz var?çok çocuğu olan birisi gibi yazmışsınız da...

M

mynamess

Guest
ne demek istediğinizi anlayamadım, lütfen açıklarmısınız?

selamunaleyküm kaç çocuğunuz olacağını siz mi belirliyorsunuz yada kaç çocuğunuzun olacağı size soruluyormu bakın biz elhamdülillah müslümanız küfrün yaptığı oyunlar ve maddi olarak ekonomiyi ellerine alıp müslümanlara nufüs planlaması gibi haysiyetsiz emellerine bilmeden araştırmadan sadece ekonomik kaygılar yüzünden böyle bir anket yapmanız ne derece doğru ? unutmayalım kaç çocuğumuzun olması elbette bizim irademizde ancak ALLAH(C.C.) o gün peygamberimizin bizim yani ümmetinin çokluğuyla övüneceğini söylüyor evet çocukların eğitimi çok önemli ama bu konuda sebep ne olursa olsun emin olun ümmete faydalı bir çocuk yetiştirmek için banka cüzdanınızın hiçbir önemi yok öyle olsaydı bu gün en zengin toplumların hepsinin müslüman olması gerekirdi küfür bize sanki ekonomik nedenler yüzünden çocuklarımızı yetiştiremiyoruz gibi gösteriyor aslında bunun tek sebebi bizim tembelliğimiz ve her şeyi maddi sebeplere bağlamamızdan kaynaklanıyor rabbim yolundan ayrılmayan ve şehadete aşık evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin selamunaleyküm

gönüldostuelif

New member
allah herkeze hayırlı evlatlar versin.bence herkez bakabileceği kadar çocuk sahibi olmalı...

Asya

New member
selamunaleyküm kaç çocuğunuz olacağını siz mi belirliyorsunuz yada kaç çocuğunuzun olacağı size soruluyormu bakın biz elhamdülillah müslümanız küfrün yaptığı oyunlar ve maddi olarak ekonomiyi ellerine alıp müslümanlara nufüs planlaması gibi haysiyetsiz emellerine bilmeden araştırmadan sadece ekonomik kaygılar yüzünden böyle bir anket yapmanız ne derece doğru ? unutmayalım kaç çocuğumuzun olması elbette bizim irademizde ancak ALLAH(C.C.) o gün peygamberimizin bizim yani ümmetinin çokluğuyla övüneceğini söylüyor evet çocukların eğitimi çok önemli ama bu konuda sebep ne olursa olsun emin olun ümmete faydalı bir çocuk yetiştirmek için banka cüzdanınızın hiçbir önemi yok öyle olsaydı bu gün en zengin toplumların hepsinin müslüman olması gerekirdi küfür bize sanki ekonomik nedenler yüzünden çocuklarımızı yetiştiremiyoruz gibi gösteriyor aslında bunun tek sebebi bizim tembelliğimiz ve her şeyi maddi sebeplere bağlamamızdan kaynaklanıyor rabbim yolundan ayrılmayan ve şehadete aşık evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin selamunaleyküm

sizin benim yazdıklarımdan anladığınızla benim anlatmak istediğim aynı şeyler değil.ayrıca forum yönetimi böyle bir ankette sakınca görseydi konuyu kilitlerdi.benim burada anlatmak istediğim düşünce "herkesin az çocuğu olmalıdır" değil.siz benim böyle düşündüğümü ve çocuk sayısını maddiyata bağladığımı forumdakilere empoze etmeye çalışmışsınız.ama öyle değil.ben herkesin bakabileceği kadar çocuğu olmalıdır ama benim düşündüğüm ideal sayı 1 ve ya 2 dir dedim.sizin de fikirlerinize saygı duyuyorum,açtığım ankete katıldığınız için de teşekkür ediyorum ama benim fikirlerime de saygı duymanızı bekliyorum.

hasret

New member
KAÇ TANE OLURSA OLSUN ALLAH hayırlı evlat versin.önemli olan onu güzel bir şekilde süsleyip dünya ve ahirete hazırlamakTIR...

__BODOM

New member
SEBE' SÛRESİ
(37) Ne mallarınız ne de çocuklarınız, sizi bizim katımıza daha çok yaklaştıran şeylerdir! Ancak iman edip salih amel işleyenler başka. İşte onlar için işlediklerine karşılık kat kat mükafat vardır. Onlar cennet köşklerinde güven içindedirler.

HADİD 20
Bilin ki, şu iğreti dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden, bir süsten, aranızda bir övünmeden, mallarda ve evlatlarda çoğalma yarışından başka şey değildir. Bir yağmur misali ki, çıkardığı bitkiler çiftçilerin hoşuna gider. Ama biraz sonra o ot kurur, sapsarı kesildiğini görürsün. Nihayet bir ot ufantısı haline gelir. Âhirette şiddetli bir azap var, Allah'tan bir af ve hoşnutluk da var. Dünya hayatı bir aldanış/gurur aracından başka şey değildir.

timess

New member
bu foruma yakısmamıs anket :D daha farklı sunulabılırdı bence :D

aliverc

New member
Bence

Bence

Bu Konu Derin....
Iki Türlüde Olabilir...
Ama En Güzeli Kaç çocuğun Olursa Olsun Ukbasi Için Yeterli Eğitimi Alabilmesidir...
çocuğunu Allah Için Islam Için Yetiştirenlerden Allah Razi Olsun...:) :) :)

huramiral

New member
ben ümmetimin çokluğu ile övüneceğim
buradaki çokluk sayısal değil kendi kanaatimce ancak her ne kadar ekonomik nedenler gösterilsede herkulun rızkının sigortası varken bence kalabalık aile daha iyidir bu zaman da. her açıdan

mucahit571

New member
Web sitesi
www.ladik.beldesi.com
çocuğun Idealimi Olur Kardeş Peygamber Efendimiz Ahiret Gününde ümmetimin çokluğu Ile övüneceğim Diyor Selam Ve Duaile

Üst Alt