Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Geri Döndür...

hanif_bir_kul

New member
onları ateşin başında durdurulup da "keşke biz geri döndürülseydik.rabbimizi ayetlerini
yalanlamazdık.müminlerden olurduk" diyecekleri vakit bir görsen." (enam 27 )

"onlar zamanı gelince bildirdiklerinin gerçekleşmesinden başkasını mı bekliyorlar? onun bildirdiklerinin
çıkacağı günde evvelce onu unutanlar "gerçekten de Rabbimizin peygamberleri bize hakkı getirmişlerdi.acaba
şimdi bizim için şefaat edecek şefaatçiler bulunur mu? yahut işlediklerimizden başkasını işleyelim diye geri
döndürülür müyüz? derler. onlar kendilerini gerçekten hüsrana uğratanlardır.uydurageldikleri şeyler de
kendilerinden uzaklaşarak kaybolup gitmişlerdir." (araf 53 )

"onların her birine ölüm geldiğinde "Rabbim!beni geri döndür der.belki geride bıraktıklarımla salih amel
işlerim."asla.bu onun söylemiş olduğu bir sözden ibarettir.onların önünde de diriltilecekleri güne kadar bir
berzah vardır." (müminun 99-100)

"ne olurdu bir kere geri dönmek imkanımız olsaydı da müminlerden olsaydık"
(şuara 102 )

"günahkarları Rabblerinin huzurunda başlarını eğip :Rabbimiz!gördük,işittik.artık bizi geri döndür.salih amel
işleyelim.gerçekten biz inandık,diyecekleri vakit bir görsen." (secde 12)

"ve onlar orada feryat ederler.Rabbimiz!bizi çıkar ki önceden işlediğimizden başka türlü salih bir amel
işleyelim.sizi düşünecek kimselerin öğüt alabileceği kadar yaşatmadık mı?ve size uyarıcı gelmedi mi? o halde şimdi
tadın.zalimlerin hiçbir yardımcısı yoktur." ( fatır 37)

"herhangi birinize ölüm gelip de "Rabbim!beni yakın bir zamana kadar geciktirseydin de sadaka verseydim
ve salihlerden olsaydım,diyeceği bir zamanın gelmesinden önce size verdiğimiz rızıktan infak edin." (münafıkun
10 )

SAYGILARIMLA

Üst Alt