Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Guantanamo Pakistan - Habbab Çetin Akdeniz

zeyneb_kwon

New member
Katılım
3 Ağu 2012
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Eskiþehir

Yazar Habbab Çetin Akdeniz, arastırma yapmak üzere Pakistan'a gittiği sırada, Pakistan askeri kuvveti tarafından tutuklanmış ve aylarca guantanamo hapishanesinde yaşadıklarını, gözlemlediklerini bu kitapta ayrıntılı bir şekilde anlatmıştır.. Orada yaşananlar, müslümanların çektiği işkenceler, müslüman olduğunu iddia ederek diğer müslümanlara işkence yapan insan müsvetteleri tahayyül edemeyeceğimiz kadar acı verici.. O işkencelere maruz kalan müslümanların, hapishanede kaldıkları süre boyunca Allah'a olan tevekkülleri bir an olsun zayıflamamış.. Ne kadar ağır şeylerle karşılaşırlarsa karşılaşsınlar bunların sınav olduğunu akıllarından çıkarmamış birçok müslüman, imanlarıyla bizlere örnek teşkil ediyorlar. Bu kitabı okumak, onların imanlarından feyz almamız açısından önemli..

Bizler olduğumuz yerde farkına varmasak da birçok yerde müslümanlar acı çekiyorlar. Birilerinin, yaşananları yazarak, oturduğumuz yerden bize ulaştırıyor olması büyük nimet.. Okuyarak, müslümanların acılarına ortak olmalı, onların imanları gibi kendi imanımızı ve kardeşlerimize yardım içgüdümüzü diri tutmamız, onlar için, ihtiyacı olan tüm müslümanlar için dua etmeyi hatırımızdan çıkarmamalıyız.. Bu yüzden bu kitabın okunmasını tavsiye ederim.. Okumak, şahit olmaktir.. Yaşananlara şahit olmalı ve bizler de cihat ruhumuzu diri tutmalıyız..

Hayırlı okumalar...
 

sinang

New member
Katılım
10 Eyl 2006
Mesajlar
1,628
Tepkime puanı
276
Puanları
0
Konum
bezm-i ezelden
haklısın zeynep ne yazık ki bizler rahatımızda iken onbinlerce mümin acı çekiyor.uzağa gitmeye gerek yok ırak,suriye bakın müslüman müslümana ne yaptı münafık neyazık ki kafirden kötüdür.
 
Üst Alt