Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güller

leyla

New member
Arkadaşlar Dünyadaki En Güzel çiçek Türü Bence Gül Sizce?en Sevdiğiniz çiçek Türü Nedir ?bide Sorum Güllerin Peygamberimizle özleştirilmesinin Sebebleri Nelerdir? örneğin Bir Orkide Bitkisi Bugün Günümüzde çok Pahalli Ve Sosyete Kesim Tarafindan Büyük Ilgi Duyan Bir çiçek Sizce 1 Gül 1 Orkideye Değermi?sizi Bilmem Ama Bence Değmez.ben Gülleri çok Seviyorum Bakinca Insanin Içi Bir Hoş Oluyo .bence Sevdiğin Insana Verilecek En Güzel Hediyelerden Biri,

mhmt

New member
sorunuzun cevabını kendiniz vermişniz zaten:)..güülleri bnde severim..ama bana veren hiç olmadı:(

H

hüma-gül

Guest
Gülün üstüne cicek tanimam.Tabiki en güzeli güldür, bide kirmizi olursa izle dur yani

leyla

New member
doğru olabilir bilmiyorum .ama ben peygamberimizin gülle özleştirilmesinin sebebini sordum kimse yanıt vermedi:confused: :confused: :confused:

leyla

New member
wp-

demir

New member
güller

güller

bu türk islam edebiyatında kullanılagelen bir simge haline gelmiştir..sebebi de şu olabilir (tahmin) herkes in en sevdiği çiçek güldür ya ve herkesin en sevdiği insan Peygamberdir ya.. Belki bundan dolayı olabilir..

Bu arada konumuz değil ama "lale" çiçeğini gülden çok daha fazla sevdiğimi söylemek isterim..daha anlamlı ve yetiştirmesi daha zevkli..hem insanlar o kadar gülle meşgul ki o çok yalnız..

leyla

New member
evet lalede çok güzel ben yetiştirimesinin kolay olduğunu sanıyodum hiç öyle değilmiş bir lalem açtı ama hemen bir yaprağı düştü ve kısa zamanda lale kurudu.diğeri açmak üzere bakalım o nasıl olacak

demir

New member
lale yetiştirmek..

lale yetiştirmek..

lale yetiştirmek insanoğlunun şu dünyada yapıp yapabileceği en zevkli işlerden birisidir...(bir diğeri de vapurdan martılara simit atmaktır.. o ayrı)
ilk lale yetiştirmeye karar verdiğimde gittim ümraniyede bir çiçekçiden aldım..açmamış bir lale..o zaman çamlıcada öğrenci evindeyiz.. öğrenci evinin pencere kenarında günlerce besledik büyüttük..açmasını bekledik..hep ondan bahsettik..tahminler yürüttük..ne zaman açacağını bilene adını koyma hakkı verdik..sonra ne renk olacağını bilen bir kilo baklava..::D
günlerden bir gün sabah uyandık ki lalemiz biricik lalemiz açıvermiş..ama ne harika bir çiçekti..:)
sonra o ölene kadar günlük tuttuk..her günün resmini çektik..ölmemesi için elimizden gelen herşeyi yaptık..güneşte onun o aydınlık yüzü bizim için dünyadaki cennet oldu...
öldü nihayetinde ama uzun zaman sohbet konumuz ve hayat neşemiz oldu..
bu sebepten tüm öğrenci evi sakinlerine tavsiyemdir..mutlaka yetiştirsinler..

hasret

New member
bütün çiçekler güzel ama...bence beyaz gül daha güzel...güllerin içinde kokusu en güzel olan beyaz gül...

yolcu

New member
bende gül ile lale arasında bir ayrım yapamadım (gül ile bülbül gibi oldu:)), ikiside birbirinden güzel.
demir kardeşede selam olsun hoşgelmişsin

demir

New member
eyvallah kardeşim...teşekkür ettim..

Üst Alt