Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz.Ali Hakkindaki Hadisler

þiatun ali

New member
Sayın bekir bey biz kimseyi ilah ve peygamber saymayız kim haşa aliye ilah veya peygamber derse onun kafir oldugunuda soyleriz.Allah dısında ilah yoktur Muhammed aleyhisselamdan sonrada peygamber yoktur.Caferi şiası bunu boyle bilir gulatın dediklerini kaale almayalım.

Ehli sunnetim demekle kurtulamazsınız maalesef cogu kişi ehli sunnetim demekle kurtulusun mumkun oldugunu sanıyor.Kaldı ki bize gore gercek ehli sunnetde şiadır.

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sayın bekir bey biz kimseyi ilah ve peygamber saymayız kim haşa aliye ilah veya peygamber derse onun kafir oldugunuda soyleriz.Allah dısında ilah yoktur Muhammed aleyhisselamdan sonrada peygamber yoktur.Caferi şiası bunu boyle bilir gulatın dediklerini kaale almayalım.

Ehli sunnetim demekle kurtulamazsınız maalesef cogu kişi ehli sunnetim demekle kurtulusun mumkun oldugunu sanıyor.Kaldı ki bize gore gercek ehli sunnetde şiadır.

Biz Ehli Sünnet olarak biliniriz, siz de Şia. Bunu tartışmaya gerek yok. Ehli Sünnet'in fikirlerini Ehli Sünnet benimser, Şia'nın fikirlerini de Şia. Yüz yıllardır çözülememiş ihtilafları burada çözebilme şansımızda yok. Siz de bin sayfa, bizde bin sayfa yazar dururuz. Bu nedenle siz Şia olarak sizin bildiğinize göre inanın, amel edin, biz de Ehli Sünnet'e göre. Olur mu?..

K

Konya

Guest
Şayet Hz. Ali (KS) sevgisi haddimiz olmayarak ilk üç halifeye ve hatta Hz. Peygamber'in mübarek zevcelerinde Hz. Aişe (R. anha)' ye dahi haşa tekfir isnadı yapmak ile sınırlı ise bu islamın evrenselliğine aykırıdır. Dinin tamamlandığı gün, İlahi kanunlar insanlığa ulaştırılmıştır. Risaletten takdir olunan İlahi kanunları tebliğdir. Gerisi iman sahiplerinin anlayışı ile alakalıdır. Bu yüzden şu kafir hak bunundu gibi malayani mevzular hatta bütün itikadı bununla te'sis etmek İslam'ın özüne aykırıdır. İlk üç halife zaten Hz. Ali(KS) devr-i saadetlerinde tehakküm etmiştir ve kuzey Afrika'dan Asya içlerine kadar ilerlemiştir. Bu günkü İran'da kurulan Safevi Devleti, Şia'nın aşikar olarak ortaya çıktığı ve öyellikle Hz. Ömer(RA)'i tekfirle Şia içinde ün kazanmıştır. Amaç, eski Pers'in debdebesini söndürenin Hz. Ömer(RA) oluşudur. Bu gün İran'da onun katili Ebu Lü'lü adına cami bile yapılmıştır. Muaviye meselesinde sunni çevreler sahabi olması hasebiyle sessiz kalmış hesabı Cenab-ı Mevla'ya bırakmıştır. Siz hiç sunni dünyada Muaviye isminde birine rastladınız mı yıllarca? Bu mesele İslami değil siyasidir. İslamın siyeseti de Kur'an'dadır. Üç ayete takılıp mezheb ya da anlayış oluturulmaz. Bu da benim bu sitede yazdığım son bölüm oldu.
Selamlar

Üst Alt