Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kur'anı Kerimden Haberler

bin_sultan

New member
Bu bölüm de Yüce kitabımız Kur'andan haberler vermeye çalışacağım,inşallah..
Kurandan haber derken kasdımız,cenabı hakkın haber kipi ile çeşitli konular da bizlere verdiği haberlerdir;mesela:
1-MÜSLÜMANLARIN VE PEYGAMBERİMİZİN İNANCININ TARİFİ:

PEYGAMBER,RABBİNDEN KENDİSİNE İNDİRİLENE İNANDI.MÜMİNLER DE.HEPSİ ALLAHA,MELEKLERİNE,KİTAPLARINA VE PEYGAMBERLERİNE İNANDI..ONUN PEYGAMBERLERİNDEN HİÇBİRİNİ DİĞERİNDEN AYIRT ETMEYİZ DEDİLER..VE DEDİLER Kİ;İŞİTTİK,İTAAT ETTİK,RABBİMİZ BİZİ BAĞIŞLAMANI DİLERİZ .DÖNÜŞÜMÜZ SANADIR.
ALLAH KİMSEYE GÜCÜNÜN ÜSTÜNDE BİRŞEY TEKLİF ETMEZ.HERKESİN KAZANDIĞI İYİLİK KENDİ YARARINA KÖTÜLÜKTE KENDİ ZARARINADIR...RABBİMİZ UNUTUR YADA YANILIRSAK BİZİ SORUMLU TUTMA.RABBİMİZ BİZE,BİZDEN ÖNCEKİLERE YÜKLEDİĞİN GİBİ AĞIR YÜK YÜKLEME.RABBİMİZ BİZE GÜCÜMÜZÜN YETMEDİĞİ ŞEYLER YÜKLEME.BİZİ AFVET,BİZİ BAĞIŞLA,BİZE ACI,SEN BİZİM MEVLAMIZ SIN KAFİRLERE KARŞI BİZE YARDIM EYLE..
bakara-285-286 (amenerrasülü)
Evet gördüğümüz ve hergün yatsı namazından sonra okuduğumuz ya da dinlediğimiz bu ayetler müslümanı böyle tarif ediyor.
Ey hıristiyan misyonerler siz bizi ve gafil insanları nereye çağırıyorsunuz?biz hz isaya sizden daha saygılıyız,ona hata bile isnat etmeyi Allahımız yasaklıyor,biz bütün peygamber ve kitablar arasın da ayırım yapmayız ama siz halkalar arasına gedik açıyorsunuz.
Aklınızı başınıza toplayın da imanı tam yapın.
ALLAHIN İNSANLARI UYARMAK İÇİN GÖNDERDİĞİ BÜTÜN PEYGAMBER
LERE İNANIP ONLARIN GETİDİKLERİNİ ONAYLAMA,ARALARINDA AYIRIM YAPMAMAK MÜSLÜMANIN EN ÖZEL ŞİARIDIR

bin_sultan

New member
Tek Din Islamdir

Tek Din Islamdir

2-TEK DİN İSLAMDIR
ALLAH KATINDA DİN İSLAMDIR.YAHUDİ VE HIRİSTİYANLAR,KENDİLERİNE İLİM GELDİKTEN SONRA SIRF ARALARINDA Kİ AŞIRILIK YÜZÜNDEN AYRILIĞA DÜŞTÜLER.KİM ALLAHIN AYETLERİNİ İNKAR EDERSE BİLSİN Kİ ALLAH,HESABI ÇABUK GÖRENDİR.aliımran-18
Allah cc.hz son peygaöberi rasülüllah efendimize en büyük mucize,bitmeyen bir ayetler zinciri olarak gönderdiği Kur'anı kerim 23 yılda tamamlandı,bu 6666 ayetten en son inen aşağıda ki ayettir.

MAİDE SURESİ:
3. Ölmüş hayvan, kan, domuz eti, Allah'tan başkası adına boğazlanan, (henüz canı çıkmamış iken) kestikleriniz hariç; boğulmuş, darbe sonucu ölmüş, yüksekten düşerek ölmüş, boynuzlanarak ölmüş ve yırtıcı hayvan tarafından parçalanmış hayvanlar ile dikili taşlar üzerinde boğazlanan hayvanlar, bir de fal oklarıyla kısmet aramanız size haram kılındı. İşte bütün bunlar fısk (Allah'a itaatten kopmak)tır. Bugün kafirler dininizden (onu yok etmekten) ümitlerini kestiler. Artık onlardan korkmayın, benden korkun. Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim. Size nimetimi tamamladım ve sizin için din olarak İslâm'ı seçtim. Kim şiddetli açlık durumunda zorda kalır, günaha meylTEK DİN İSLAMDIR etmeksizin (haram etlerden) yerse şüphesiz ki Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. 5/3
GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ DİN ARTIK TAMAMLANMIŞ,TARTIŞILACAK,İNANÇSIZLARDAN KORKULACAK BİR YAN KALMAMIŞTIR.

Üst Alt