Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Mektubat-ı Rabbani Dinle Android Uygulaması

pmobile

New member
Katılım
22 May 2012
Mesajlar
9
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Link: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pmobile.mektubatirabbani

İmam-ı Rabbani hazretlerinin dostlarına yazdığı mektupların Arapçasından, Türkçemize tercüme hallerinin seslendirilmelerini dinleyebileceğiniz uygulamadır. Birinci cilt / 313 mektup bulunmaktadır.----------İNTERNER BAĞLANTISI GEREKLİDİR AMA ÖNCEDEN İNDİRDİĞİNİZ MEKTUPLARI İNTERNET OLMADAN DA DİNLEYEBİLİRSİNİZ -----------
Altın silsileye mensup İmam-ı Rabbani hazretlerinin en önemli eseri olan Mektubat'ın tasavvuf edebiyatında da herkes tarafından kabul edilen müstesna bir yere sahip olduğu bilinmektedir. İmam-ı Rabbani, din ile tarikat ve hakikatın ayrı şeyler olmadığını altını çizerek vurgular. Şeriat, tarikat ve hakikati birbirini tamamlayan unsurlar olarak gören ve bu anlayışı müslümanlar arasında yaymaya, hakim kılmaya çalışan bir kişiliğe sahip olan İmam-ı Rabbani'nin Mektubat'ı bu yönüyle de ayrı bir önem taşır.
Bu MÜBAREK MEKTUPLAR'ın mevzuları genellikle şöyledir:
1)Bu düşük dünyayı kötülemek
2)Ahirette yararlı olacak şeylere ve ahiretin yüksek derecelerine vakıf olmaya teşfik ve, bunları sevdirmek.
3)Pek değerli vaaz ve nasihatlar. Bunların içten kabülünü beyan.
4)Resulullah'ın (s.a.v) getirdiği şeiat hükümlerini yerine getirmeye teşvik.
Bunların çoğu, Şeriat-ı Muhammediye'nin sırlarını bilmekte; onun hakikatına ermeyi, Tarihat-ı Nakşibendiye-i Ahmediye'nin zor meselelerini çözüp inceliklerini keşfedip anlatmaktadır.
Bu MÜBAREK MEKTUPLAR, Resulullah (s.a.v) efendimizin sünnetine tabi olma nurundan iktibas edilmiştir.
Siret-i Mustafaviye'ye (Resulullah'ın (s.a.v) iç yüzünün sırlarına) uyma ağacının uzanan dallarından toplanmıştır. Adab-ı Nebeviye'nin faydalı sofralarından gelenlerdir.
 
Üst Alt