Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

miraç gecesi hediyeleri...

berfut

New member
Beş vakit namaz burada farz kılınmıştır.Ayrıca,imân esaslarıyla ilgili Bekara sûresinin son iki âyeti ve ümmetinden şirk koşmayanların cennete gireceği müjdesi,peygamber efendimizin mi,râc dönüşü biz ümmetine getirdiği en değerli armağandır.

Yine bu gecede bizzat Allahü Teâlâ tarafından Peygamber efendimize vahyedilen ve O,nun şahsında bize öğretilen bazı tutum ve davranışlar hakkında ilâhi vecibeler bildirilmiştir.

Bu vecibeler İsra sûresinin 23.ila39.âyetleri arasında belirtilen 12 maddeden ibarettir.

Allah,a hiçbir surette şirk koymayın Anne ve babanıza hürmet
Ve itâat edin.Hısım ve akrabaya,fakir ve yoksula,gurbete kalmış kimselere,yolculara yardım edin.Geçim sıkıntısı olanlara yardım edin.Geçim endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin.Yetimlerin mallarına dokunmayın Onlara hoş muamele edin.Zinaya yaklaşmayın.Haksız yere kimseyi öldürmeyin.Verilen sözü tutun. Ölçü ve tartıda doğruluğa dikkat edin.Bilmediğiniz birşeyin ardında körü körüne takılıp gitmeyin.Yer yüzünde kibir ve gurur taslıyarak yürümeyin.

Bu mucizeyi zaman ve mekan mefhumlarıyle açıklamak ve akıl ile izah etmek mümkün değildir.İlahi kudretin ve Peygamberlik mertebesinin ne demek olduğunu idrak edebilenler,bu hadisede bir gariplik göremezler.Allah ve Resûl,üne inananlar mucizeye de inanırlar.

MİR'AC KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN..

hamidü'l Quran

New member
allah razı olsun kardesım yaklasan mırac kandılını en guzel sekılde aktardın bızlere saol

yaklasan MIR'AC KANDILIN sımdıden mubarek olsun ....

Üst Alt