Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslüman halk ve modern halk

ayþenur

New member
Varlıklı halk ve müslüman halk arasındaki çekememezliğin nedenleri nelerdir?
Aşırı dinci ve irtica tabirinin ortaya çıkışında müslümanların rolü nedir?

yorumlarınızı bekliyorum...
Ben bu arada şahsi fikrimi belirteyim:
Çekememezlik sebebi;İslam'ın kurallarına ve emirlerine karşı duyarsızlıkları ve bunları uygulayanları ajite etme hastalıkları..
Aşırı dinci ve irtica tabirini ortaya çıkmasındaki sebepte;üniversitelerde ve sivil toplantılarda yaygınlaşan materyalist ve ateist grupların,çıkarttığı olayların gün yüzüne çıkmaması için Müslümanların adının bu şekilde lekelenmesidir.
Yani gerçek olayları örtmek için,müslümanları katil ve cani diye adlandırıyorlar.
Bunları yapanların çoğu Yahudiler ve Yahudi dönmeleridir+Müslüman diye kendini tanıtan münafıklarda uşaklarıdır.Yüzyıllardır hep aynı hedef,hep aynı amaç...
Adları Yahudiymiş,Masonmuş,Haçlıymış,Komünistmiş,materyalistmiş,ateistmiş hiç farketmez.Amaç düşmanlık tohumlarını yeşertmek ve dünya hakimiyeti..
Senelerdir tek amaçları müslümanları parçalayıp bölmek ve amaçlarına sinsice ulaşmaktır.Ama İSLAM AZİZDİR NURDUR BU NUR MUHAKKAK BİR GÜN AYDINLATMADIK YER BIRAKMAYACAK ....SELAMETLE..

mhmt

New member
siz zaten gereken cevabı hakkıyla vermişiniz..;)

varlıklı halk eğer şuursuzsa, şöyle olmasında korkar..
bu müslümanlarda adalet,fakire yardım... denen bişey var..
şimdi biz zaten kurmuşuz sistemi geliyor paralar..
ee o kadar kazanalım biz ona buna mı dağıtalım..
ayrıca varlıklı halk şundan da korkar..
toplumda bir statüleri vardır bunların..islam insanlar arasında fark olarak takvayı görüyor..ee para makam islamda fark olmuyor..
ee.şimdi biz ameleyle eşitmiyiz..
bu mantık asırladır aynı aslında..
peygamber efendimiz zamanında da vardı. zenginlerin çoğu işlerine gelmediği için islamı seçmediler değil mi!!??
burda kasteddiğim varlıklı kesim,müslüman olmayan yada islamı sadece nüfüs cüzdanının dini hanesinde yaşayan kişiler için geçerli.yanlış anlaşılmasın...

Üst Alt