Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

nasıl bir evlilik düşünürsünüz?

nasıl bir evlilik düşünürsünüz?

• görücü usülü

Kullanılan: 0 0.0%
  • severek anlaşarak evlenme

Kullanılan: 1 100.0%
  • bu konuda kararsızım

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1
M

muhik

Guest
İLAN-I AŞK EDİYORUM BENİMLE EVLENİR MİSİN?BERABER YAŞLANMAYA BİR KALEMDE SÖZ VERİR MİSİN?:11_1_203:
BENDE SENİ SEVİYORUM.SANA SÖZ VERİYORUM.İYİ GÜNDE ,KÖTÜ GÜNDE KADININIM DİYORUM.:4_18_6:

tarik1987

New member
beşeri aşk beni ilahi aşka götürecekse eğer severek evlenmeyi istiyorum.
her şeyin hayırlısı...

Ç

ÇÝray

Guest
ben evlenmeye kesinlikle karsıyım bana cok sacma geliyo..etrafımdakiler bana kızıyo ama ciddi anlamda evlenmeyi hiç düşünmem....

A

abdirabbih

Guest
şuan daha nasip kapıları senin açılmamış can kardeşim ondan böyle diyorsun...
zamanında biz de öyleydik derdik arkadaşımla beraber tüm tanıdığımız insanlara biz evlenmeyecezzz... onlarda sünnet derlerdi bizde diğer sünnetleri hakkıyla yaptık mı niye illak i evlilik sünneti derdik...
ama ne zaman ki evlilik konusunu okuduk Efendimizin hayatından vs.
işte o zaman ııı şeyyy hayırlısıyla olsun dedik..
yani biz bu evlilikle Rabbimizin rızasını kazanacaksak
muhabbetle elini tuttuğun zaman bile günahların dökülecekse varsın olsun dedik..
bi de o zaman tabi gençlik çağları daha bi kanımız deliydi.. kendi doğrularımız vardı belkide... hep bencelerle sencelerla yaşardık....
ama anladık ki... bu işin bencesi sencesi yok sadece islamcası var :)
ilerde bu sözlerim kulaklarında çınlasın emi.. şimdi belki anlamadın ama ilerde düşüncen değişecektir :)

Ç

ÇÝray

Guest
ben daha lise 3 ögrensiyim belki de küçük oldugum için öyle düşünüyorum :):)

A

abdirabbih

Guest
ve bir anne olmak yeryüzünde ki şereflerin en güzellerinden biridir.. bir anne düşün toplumun temeline dinamitte atıyor bir anne düşün evladını öyle bir yetiştiriyor ki bütün insanlık onu ayakta alkışlıyor...
çocuğa bakıldığı zaman hemen annesi babası akla geliyor ona denmiyor ki bu çocuk kendiliğinden böyle olmuştur..
aksine biz büyük zatların hangi birisine bakarsak hep anne babaları harika insanlar..örneğin Bediüzzamanın annesinin ve babasının gösterdiği hasssasiyet ortada..
sende istemez misin ahlaki erozyon yaşadığımız şu dönemde haramlardan kurtulmak için Ve Rabbin rızasını kazanmak için bir evlilik yapmak ve sonrada gelecek nesillerin sağlam olması için dua dua yalvarmak ve Rabbimin o duaların ve hassasiyetlerin yüzü suyu hürmetine altın nesilden bir evlat sana bahşetmesini.. işte Efendimizin kıyamette iftihar edeceği ümmet
Rabbim hepimize nasip eylesin inş

B

beyaz_ýþýk

Guest
:) kardşim her şeyin bir zamanı vardır....şimdi ki senın hayat dusuncen başkadır...yada etrafındaki eviliklerde mutluluk mesutluk yoktur....
ama yaşın biraz daha ilerleyince kendine bir arkadaş istiyorsun...ömur boyu yanında olucak,senle paylaşıcak konuşacak,sevgi istiyorsun..rabbimden gelen bir sevgi bir muabbet....senı gunahlardan koruyacak ve mutlu edecek bir muabbaet....sana bunları yazıyorum ama sakın benim evli oldugumu dusunme...bende sen gibiydim...ben evliya olucam diyordum........ne evliliği hani diyordum işte su hoca evlenmememiş bu hoca evlenmmemiş diyordum...ama zamanla butun dusuncelerim değişti...ama tabiki sen önce okulunu bitir......şimdi normal dusuncen....

A

abdirabbih

Guest
evet zaten çok erken çiğdemcim daha lise 3 tesin... biz bu konuyu senle öğrencilik hayatın falan bittikten sonra kendine bi plan program çizdikten sonra konuşalım.. şimdi sadece derslerini ve sorumluluklarını yapman gerekenleri ailenin senden beklediği şeyleri yapman ve ben aileme nasıl layık olurum diye düşünmen gerek..

Ç

ÇÝray

Guest
benim etrafımda evli olan herkes mutlu ama bilmiyorum gercekten sacma buluyorum koca bir ömür bir kişiyle geçilirmi insan sıkılır tabi bu dediklerim lütfen yanlıs anlasılmasın....:):)

A

abdirabbih

Guest
şimdi kıs kıs güldüm işte
bunu evlenipte mesut bahtiyar olduğun zaman birkez daha düşün... :):)
gençlik işte

Ç

ÇÝray

Guest
belli ki siz cok mutlusunuz(mihrimah)...rabbim bozmasın...ama bende bu düşüncemi degiştircegimi sanmıyorum....

A

abdirabbih

Guest
tamam beni hatırla :)
valla insan kalbi bi ağaçta sallanan bir yaprağa benziyor..
her zaman rüzgarın değmesi ile değişiyo
dua etmek lazım
Rabbim sıratı müstakimde kalplerimizi sabit tut
kalplerimizikaydırma
amin

Ç

ÇÝray

Guest
eger bir gün fikrim degişirse ilk aklıma sen gelceksin emin ol :) :)

B

beyaz_ýþýk

Guest
bir insanla bir ömür insanın canı sıkılırmı :)

annenle canın sıkılıyormu ?
babanla sıkılıyormu ?
yada kardeşlerinle ? bebekliğinden beri onlarlasın :)

peki sevdiğin biriyle olsan canın sıkılırmı..ki onunla annenle ve babanla kardeşlerinle paylaşamadıklarını paylaşıcan......onunla oyunlar oynuycan onunla gezicen....sana ufak suprizler yapıcak belki....seni her tehlikeden koruyacak seninle aglıyacak senınle gulecek.....kotu gununde yanında olup sana sarılcak destek olucak...arada kızdıracak şakadan....

şimdi insanın canı sıkılırmı....acaba annen babandan sıkılmışmıdır? senın gibi evletların olucak...onlarala eglenicen hayadına tat kadacak...........
acaba insan sıkılırmı..... musluman olmaktan sıkılıyormusun?

yazdıklarımı yanlış anlama sadece örnek verdim selametle

A

abdirabbih

Guest
valla abim bu dediklerinizi uygularsanız sizi alan yaşadı :):):)
yengemi şimdiden tebrik ediyorum :)

B

beyaz_ýþýk

Guest
valla abim bu dediklerinizi uygularsanız sizi alan yaşadı :):):)

uygulamamam icin bir neden mi var....insan evinde huzur istemzmi...huzur islamla gelmezmi....islam peygamber efendimizn sunnetlerini gore uygulanmazmı....

ozaman neden uygulamıyım..canımın cananı olucak kişiyi neden uzeyimki...onun gözleriinin gülmesini neden istemeyimki.....
onun ibadetleriyle mutlu olurken, benim icin cennette de beraber olmayı nasip et diye dua etmesini neden engelleyeyimki

A

abdirabbih

Guest
uygulamamam icin bir neden mi var....insan evinde huzur istemzmi...huzur islamla gelmezmi....islam peygamber efendimizn sunnetlerini gore uygulanmazmı....

ozaman neden uygulamıyım..canımın cananı olucak kişiyi neden uzeyimki...onun gözleriinin gülmesini neden istemeyimki.....
onun ibadetleriyle mutlu olurken, benim icin cennette de beraber olmayı nasip et diye dua etmesini neden engelleyeyimki

Allah razı olsun güzel yorumunuz için..

Üst Alt