Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

radikalislamin uyuralmasını talep ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

elkaria

Member
radikalislam
İlgili üye
star8.gif

radikalislam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kan Gurubu: A Rh (+)
Tesekkür Etti: 4.535
Tesekkür Aldı 3.939 Kez
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_pos.gif
reputation_highpos.gif
reputation_highpos.gif
reputation_highpos.gif
reputation_highpos.gif
reputation_highpos.gif
reputation_highpos.gif

Rep Puanı: 1066

Referans: 0
Alıntı:
elkaria´isimli üyeden Alıntı
en sonunda dediğim yere geldinmi demekki abdulvehhabın birşeyden haberi yokmuş onun hakkınıda oana atılan iftiralarıda allah sizlerden sormayacak sanmayın

Dediğin herhangi bir yere gelmediğim gibi, hala ısrar ve inad ile anlamamazlığa vuruyorsunuz. Madem arabsın, ana dilin arapça o halde bilmen gerekir. Arab çocukları babalarının isimleri ile k-ü-n-y-e-l-e-n-i-r ve Muhammmed Bin Abdullahvehhab demek; Abdülvehhabın oğlu Muhammed demektir. Muhammed bin abdulvehhab da Uyeyne'li Şeyhi Necd-i olarak da anılan sapık bir meşreb kurucusudur. En başta babası ve kardeşi bu hareketine karşı gelmiştir. Rasulullah (s.a.v.) efendimize attığı iftiraları, İslam Dini'ne soktuğu fitnelerin hesabını o verecek vermesine de, sizler de onun borazanlığını yapmaktan ne kadar sorumlu olursunuz; o da Rabbimin (cc) bildiği konu.

Bitirme tezi vahhabilik olan bir insana soracağın en berbat bir soru olmuştu. Arşivi tara derken boşuna yazmadık. Bir zahmet edip, copy-paste yapmaktan fırsat bulup baksaydın, o zaman anlardın.

Neyse, sen ilk değil, son da olmayacaksın.

bu arkadaş inanışlarımıza sapık dediği için uyarılmasını talep ediyorum

Ebu Zerr

New member
Radikalislam kardeşim gerçekten radikaldir...
Ben de bazen bazı radikalliklerini sevmesemde, şahsını sevdiğimi söylemeliyim...
Samimi bir müslüman, feveranı samimiyetinden ileri geliyor...
Biz de o samimiyetine binaen kardeşliğimizi muhafaza ediyoruz, O'nu Allah için seviyoruz...
Gönül aleminden olması münasebetiyle de gönlümüzü incitmeyeceğini biliyoruz, sürçü lisan kalp kırığına neden değildir...

radikal

New member
Ooooooo! Bir de meclise önerge verseydin! Sen şimdi hızını alamaz, anketde açarsın Allah bilir.

Mesaj kirliliği yaptığının farkındamısın ?

İnançlarına küfür ettiğimi yazmışsın, ama benim yazımda inançlara karşı herhangi bir sövgü yok arkadaş! Vahhabiliği ortaya çıkarıp sapıkça manevi değerlere saldıran, her önüne gelen Ehli sünneti (haşa) [B]"kafir" [/B]diyerek damgalayan, üstelik mezheb dahi olmayan, meşreb olarak kabul edilen bir fırkanın fikir babası için ne söylenir ?
Yazdıklarını, akli ve ilmi yönden çürüttüğümüz için bu kadar hırs yapmana gerek yok! Her doğru benim dediğim değildir; ama her doğru bizimdir! Senin, benim, Onun, Diğerinin...İnsanı insan yapan değerleridir. İnancıma sövüldü diye kimseye sövmem, çünkü inanca sövülmez! ama laf söylemesini bilirim. Söylediklerini geri yuttururum. Bak mesela, şu açtığın konuya kızmadım, komik ve bir o kadar gereksiz buldum. Bugüne kadar bize neler söylenmedi, yok kafir denildi, yok sapık denildi, yok inançsız bunlar şirk koşuyor denildi, daha neler neler...Senin vesilen ile hiç olmazsa bir daha daha deklare edelim ki; fikrimizi bilmeyenler en azından bu konuda bilgi sahibi olsun: "La İlahe İllallah Muhammedun Rasulullah"
İşte bu söz, bizim ortak koşmadığımızın en büyük delili. Bu delili Rabbül Alemin (cc) kabul ediyor. Sen etmezsen; ne gam!

Bu sitede en sert tartışmalardan birini Ebuzer kardeşim ile yaptık. Fakat sonrasında gönlümde öyle bir yer ettiki, o gönülden çıkmasına şuan gönlüm razı olmaz. Veya metin mete, kimseye değişmeyeceğim insanların başında gelir. Demek ki; müslümanların fikri ayrılıklarında dahi rahmet olduğunu söyleyen Allah Rasulu (s.a.v.) hak ve doğru söylemiş.

Şimdi; bana 2 dakika sonra cevab yazısı hazırlama. Bekle! Önce vahhabilik anlayışını tekrardan oku, oku ki; vahhabiliğin ehli sünnete bakışını kendi içinde tekrar sorgula. Yazacağın yada söyleyeceğin bir şey varsa, herkesin önünde mertçe söyle, en doğal hakkın. Ama dalga geçervari bir tarz takınırsan, işte ben o zaman kızarım. Espri yapmayı ve bana yapılmasını severim. Ama inanç konularında şaka da yapmam sululuk da. İnanç ve itikad konusunda bana aksi bir şeyi kabul ettirmen zaten mümkün değil. Daha önce dedim ya, biz kemikleştik, bu saatten sonra ya kırılırız, yada mukavemetimiz ile kırarız! Eğilmek, bükülmek yok lügatımızda.

Çok şükür; Allah (cc) hiç kimse karşısında eğiltmedi bizi. Tek eğildiğimiz; Kur'an!...Ve O'nu yaşayan.

elkaria

Member
Müslümanları ayıran ve onları birleştirmeyecek olan, birbirlerine lakap takmalarına karşı olmama rağmen, şunu açıkça –önyargısız ve hizibçilik yapmadan- ilan etmeliyim ki: Ben bir "Vahhabi'yim", Şeyh Muhammed bin Abdulvahhab (Allah ona rahmet etsin) ve davasını sevenler arasındayım…

Eğer "Vahhabilik" Kur'an'a ve Sünnet'e davet etmek ise ve Selef-i Salihin'in altyapısına, yol göstericiliğine ve anlayışına tutunmak ise ve mezheblere karşı körü körüne bağlanmaktan vazgeçmek ise, Şeyh'in davasında olduğu gibi.. O zaman, Evet, Ben bir "Vahhabi'yim"!..
Eğer "Vahhabilik" azgın Tağut'lara (ilahlık iddiasında bulunan hükümetlere) karşı cihad etmek ise, ve şirke, müşriklere karşı cihad etmek ise, Şeyh'in davasında olduğu gibi.. O zaman, Evet! Ben bir "Vahhabi'yim"!..

Şeyh'e ve davasına karşı saldıranlar hakkında gerçekten çok düşündüm ve onları şu şekilde gördüm:

a) Herhangi bir kafirdir..
b) Ya da Rafızi Şia'dır..
c) Ya da aşırı bir Sufi'dir..
d) Ya da bir cahildir, Şeyh'i ve davasını tanımadan duyduklarıyla yetinendir..

Ve bu kişilerin sonu pişmanlıktır.. O'nun (Tevhid davasının) karşısında durup bununla mutmain olan kişi helak olmuştur.. Ya da bu gibi kişilerin herhangi biçimde sayılarını artırırsa!..

Onlar neden Şeyh'e saldırıyorlar acaba?.. Ve bu dairede olan kişiler ne kadarda fazla..! Bu kişilerin hangi tür insanlar olduğunu daha önce zikretmiştik.. Şeyh'e ve davasına iftira ve hakaretler yağdırdılar.. Tâ ki, o noktaya geldi ki, "Vahhabi" kelimesi insanlar arasında lanet ve hakaretle anılmaya başladı!.. Üstüne üstelik -ufacık da olsa- onların zulümlerini, hakaretlerini, ve lanetlerini doğrulayacak tek bir sahih delil getirmekten aciz olsalar bile..

Ve kinlerine ne demeli?!

İşte Şeyh'in sözleri ve yazıları elimizde ve önümüzde durmakta.. İsteyen gayet kolay bir şekilde ulaşabilir.. Ve bütün sözleri hakikattir, Hakk'a davet edip onu emretmektedir.. Bize Şeyh'in ve davasının bir hatasını getirin ki Kur'an ve Sünnet'e aykırı olsun. Bütün kininiz, suçlamalarınız böylece doğrulansın.. Eğer gerçekten doğru sözlüler iseniz!..

Ama eğer bir kanıt bulamazsanız –hiçbir zaman bulamayacaksınız-, o zaman bileceğiz ki Şeyh'e ve davasına yaptığınız suçlamaların nedeni onun Hak üzere olduğundan dolayıdır ve bu gerçekler sizi, Tağut'larınızı ve şeytanlarınızı rahatsız etmektedir..

Ve eğer denilirse ki: "Kendilerini bu zamanda Şeyh'e ve davasına atfedenlerin zulümlerine ve hatalarına bakın!"(*)

Derim ki: Şeyh ve davası bunların –kendilerini, iddia ettiğiniz gibi Şeyh'e ve davasına atfedenlerin- ona ve davasına kötü isim verseler dahi yara almaz.. Onların günahları kendilerinedir, başkalarına değil.. Bir kişi başkasının suçundan dolayı sorumlu olmaz ve hesaba çekilmez.. Ve buna eğer izin verilseydi, o zaman dünyada kim hesap vermekten ve cezalandırılmaktan emin olabilirdi ki?!..

(*) Bir kişiyi tanımak için ondan sonraki gelenlere ona ittiba ettiklerini söyleyenlere bakıp hüküm vermek gerçekten her zaman olmasada hatası yüksek bir ihtimaldir.. Bu örneği günümüzde Hanefi'yim deyipte, Ebu Hanife'nin (Rahimehullah) akidesinden ve amelinden fersah fersah uzak olanlar gibidirler.. Ve bunun örnekleri Türkiye topraklarında ne kadar çoktur.. Aynı bunun gibi Şeyh Muhammed bin Abdulvahhab (Rahimehullah) ve davasıda siyasi liderler tarafından istismar edilmektedir ve siyasi tahrifat "alimlerin" görüşlerini de etkilemektedir.. Bu davanın başladığı yer şu an Suudi Arabistan ise kesinlikle Şeyh’in davaısıyla özdeştirilemez, kaldı ki takipçilerinin çogu Rejim'i tekfir etmektedir.. Yani vahhabilik suudçuluk değildir

ALINTIDIR

Mücahid

New member
Sevgili el karia bu sitede tüm inançlara diğerlerine bi saldırı yada aşağılama olmadığı zaman elimizden gelen hoş görüyü sunuyoruz.Zira inanmak istiyoruz ki islam adına ortaya çıkıp bi şeyler yazan herkesin derdi ALLAH rızası olsun.Amma velakin forum üyeleri arasında nasıl farklı fikirlere ittiba etmiş insanlar varsa bu yöneticilerde de böyledir.Ama tek farkla,yönetenler olduğumuzu unutmadan, elimizden geldiği kadar bizler gibi düşünmeyen üyeler içinde aynı adaleti tesis etmek.Dersen ki hatalar ,hatalı karar ve sözler olmuyormu.Bunun olmadığını iddia etmek safdillik olur.Sonuçta bizlerinde insan olduğunu unutmayın.Yalnız bizleri kıran ve üzen tek şey bazı üyelerin fikri karşıtlık içerisinde olan üyelere yapılan uyarılara alkış tutarken kendisine yapılan en ufak bir uyarı yada ceza ya feveran etmeleri.Unutmayın ADALET herkes için olduğunda bi anlam ifade eder.Son cümle kimse İSALM FORUM yöneticilerine uzaktan kumandalı araba muamelesi yapamaz.Bizler elden geldiğince kendini yetiştirmiş amiyane tabirle az çok kitab tozu yutmuş insanlarız.Bu düşüncelerle bu tarz bi uyarı yazısı asmanıza gerek yoktur.Saygılı olan insan her zaman saygıyı hak eden insandır .Bakın ebu zerr kardeşimiz neler yazmış.Bence bu yazılanları düşünmelisin zira "İNNEMEL MU'MİNUNE IHVETÜN" Diyor ALLAH azze ve celle.Dua ile değerli kardeşim

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
Kuran ve sünnete aykırı bir wahabi eylemi getireyim size madem bu kadar cok istediniz sayın elkaria

YouTube - Wahabi genocide

Hani ırakta şiilerle sunniler birbirlerini katlediyor diye iftiralar atılmıştı.

Vallahi yalan billahi yalan. Şiilere de saldıranlar wahabiler, sunnilere de saldıranlar wahabiler. Arada bazı cahil şia veya sunni grup bu fitneye kanıp günaha girse de, müslümanlara dış güçlerden daha cok zarar veren wahabiler.

Bir de37 tane wahabi alimi? toplanıyor, neymiş efendim 2 şii öldüren Peygamberlerle haşr olcakmış diye fetvalar veriyor.

elkaria

Member
Sevgili el karia bu sitede tüm inançlara diğerlerine bi saldırı yada aşağılama olmadığı zaman elimizden gelen hoş görüyü sunuyoruz.Zira inanmak istiyoruz ki islam adına ortaya çıkıp bi şeyler yazan herkesin derdi ALLAH rızası olsun.Amma velakin forum üyeleri arasında nasıl farklı fikirlere ittiba etmiş insanlar varsa bu yöneticilerde de böyledir.Ama tek farkla,yönetenler olduğumuzu unutmadan, elimizden geldiği kadar bizler gibi düşünmeyen üyeler içinde aynı adaleti tesis etmek.Dersen ki hatalar ,hatalı karar ve sözler olmuyormu.Bunun olmadığını iddia etmek safdillik olur.Sonuçta bizlerinde insan olduğunu unutmayın.Yalnız bizleri kıran ve üzen tek şey bazı üyelerin fikri karşıtlık içerisinde olan üyelere yapılan uyarılara alkış tutarken kendisine yapılan en ufak bir uyarı yada ceza ya feveran etmeleri.Unutmayın ADALET herkes için olduğunda bi anlam ifade eder.Son cümle kimse İSALM FORUM yöneticilerine uzaktan kumandalı araba muamelesi yapamaz.Bizler elden geldiğince kendini yetiştirmiş amiyane tabirle az çok kitab tozu yutmuş insanlarız.Bu düşüncelerle bu tarz bi uyarı yazısı asmanıza gerek yoktur.Saygılı olan insan her zaman saygıyı hak eden insandır .Bakın ebu zerr kardeşimiz neler yazmış.Bence bu yazılanları düşünmelisin zira "İNNEMEL MU'MİNUNE IHVETÜN" Diyor ALLAH azze ve celle.Dua ile değerli kardeşim

sayın mucahid siz kendinizle çelişiyorsunuz hatırlayın ben firsaf hani şu banladığınız firsaf. beni banlama gerekceniz neydi yönetimi muhattab olarak almadığım metin meteyi muhattab aldığım için banlanmıştınız

şimde sizlere sizin koyduğunuz forum kuralları çerçevesinde ulemaya yapılan hakaret maddesi gereğince uyarı gereği duyudum neden çunki arkadaşı muhattab alsam yine diyeceksinizki yönetimi muhattab almadın ban... şimdi banı yememek için yönetimi muhattab alıyorum ne gereği var diyorsunuz ....

elkaria

Member
Kuran ve sünnete aykırı bir wahabi eylemi getireyim size madem bu kadar cok istediniz sayın elkaria

YouTube - Wahabi genocide

Hani ırakta şiilerle sunniler birbirlerini katlediyor diye iftiralar atılmıştı.

Vallahi yalan billahi yalan. Şiilere de saldıranlar wahabiler, sunnilere de saldıranlar wahabiler. Arada bazı cahil şia veya sunni grup bu fitneye kanıp günaha girse de, müslümanlara dış güçlerden daha cok zarar veren wahabiler.

Bir de37 tane wahabi alimi? toplanıyor, neymiş efendim 2 şii öldüren Peygamberlerle haşr olcakmış diye fetvalar veriyor.

senin sistanin nerde sayın caferi 600 bın ıraklı öldürülürken nerde bu adam aranızdan bir deikanlı sadr çıktı onuda bertaraf ettiniz hala konuşuyorsunuz

Mücahid

New member
sayın mucahid siz kendinizle çelişiyorsunuz hatırlayın ben firsaf hani şu banladığınız firsaf. beni banlama gerekceniz neydi yönetimi muhattab olarak almadığım metin meteyi muhattab aldığım için banlanmıştınız

şimde sizlere sizin koyduğunuz forum kuralları çerçevesinde ulemaya yapılan hakaret maddesi gereğince uyarı gereği duyudum neden çunki arkadaşı muhattab alsam yine diyeceksinizki yönetimi muhattab almadın ban... şimdi banı yememek için yönetimi muhattab alıyorum ne gereği var diyorsunuz ....

El karia arkadaşım biz bilmiyormuyuz sanıyorsun senin kim olduğunu.Yazıyı asma gerekçeniz yönetimi muhatab alıyor olmanız değil yönetimi yönlendirme gayretidir.Buda senin çelişkin.Uzun lafın kısası ben gerekeni söyledim bu sözü ve tavrı uzatmanın manası yoktur.Anlatmak istediğin varsa anlat kimseyi tahkir etmeden ve saldırıda bulunmadan.Vesselam

Caferi

Forum Þairi
Web sitesi
www.websitetasarim.com
senin sistanin nerde sayın caferi 600 bın ıraklı öldürülürken nerde bu adam aranızdan bir deikanlı sadr çıktı onuda bertaraf ettiniz hala konuşuyorsunuz

Delikanlı insan, eğer delikanlı ve Kuran Sünnet ehli isen

sizinkilerin yaptıgı eylemlerin hiçbirisinin islamiyetle bağdaşmadıgını kabul edebilirsin.

sadece bu videoda bile Kuran ve sünnetle bağdaşmayan ameller var ki bu Cihad değildir.

1- İslamda savunmasızlar öldürülmez

2- İslamda ölüye işkence edilmez

elkaria

Member
Delikanlı insan, eğer delikanlı ve Kuran Sünnet ehli isen

sizinkilerin yaptıgı eylemlerin hiçbirisinin islamiyetle bağdaşmadıgını kabul edebilirsin.

sadece bu videoda bile Kuran ve sünnetle bağdaşmayan ameller var ki bu Cihad değildir.

1- İslamda savunmasızlar öldürülmez

2- İslamda ölüye işkence edilmez

hala konuşabiliyorsunuz yanı brovo kadınlara kızlara tecavüzler yetersiz geldi galiba

zulme rıza gösteren zalimler zamnındada hz hüseyni böyle arkadan hancerlemiştiniz

Mücahid

New member
El Karia zann da bulunuyor ve insanları tahkir ediyorsun.Bu üsluptan vazgeçmeni öneriyorum.Devamında gereken yapılacaktır hoş görüyü bu kadar zorlamanıza gerek yoktur.Selametle

elkaria

Member
El Karia zann da bulunuyor ve insanları tahkir ediyorsun.Bu üsluptan vazgeçmeni öneriyorum.Devamında gereken yapılacaktır hoş görüyü bu kadar zorlamanıza gerek yoktur.Selametle

gercekler ne zamandan beri zan oldu sayın mucahid ırakta yaşananlar zanmıdır

zamanında kufe halkının hz hüseyni sehit etmesi zanmıdır siz hangi zandan bahsediyorsunuz

hoş görünüzü hiç zorlamayın sayın mücahid ben gidiyorum adil olmayan forumunuzda durmayacam artık

sizinle eşit şartlarda bile tartışamıyoruz

esselamu allel muvahidun

Mücahid

New member
gercekler ne zamandan beri zan oldu sayın mucahid ırakta yaşananlar zanmıdır

zamanında kufe halkının hz hüseyni sehit etmesi zanmıdır siz hangi zandan bahsediyorsunuz

hoş görünüzü hiç zorlamayın sayın mücahid ben gidiyorum adil olmayan forumunuzda durmayacam artık

sizinle eşit şartlarda bile tartışamıyoruz

esselamu allel muvahidun

Enteresan olan nedir biliyormusun el karia Hz hüseyni arkasından hançerlediniz dediğin insanın bir caferi kardeşimiz olması ki bu sözü sanırım en son duyacak kişidir.:) Neyse kardeşim gitmek tercihinizdir saygı duyarız.Amma velakin giderken itham ederek gitmeyide size yakıştıramayız.Allah ın Rahmet ve bereketi üzerinize olsun.Konu kapanmıştır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt