Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Sözler

radikal

New member
"Ben size yaptığınız takdirde birbirinizi seveceğiniz bir şeyi haber vereyim mi ? Aranızda selamı yayınız." ( Hz.Muhammed Mustafa [s.a.v.] )

eflatun

New member
Sözler hakikat değildir ağızdan çıkan seslerdir. Hakikati öğrenmek için söze değil yaşamaya ihtiyaç vardır.
Şems-i Tebrizi

Selim

New member
Paranın zekatı para vermektir, malın zekatı mal vermektir, Aşkın zekatı CAN vermektir CAN..!

Aşk ortak kabul etmez, aşk bedel ister, aşk yürek ister, aşkın önünü ölümden başkası kesemez..!

(Şehit Bayram Ali Öztürk Hocaefendi Rha.)

eflatun

New member
Gönül ile aklı koydum kafese .. Biri "UMUT" diyor ,biri "KES " diyor . Çırpındıkça kaldım nefes nefese.. Biri "DAYAN" diyor , biri "PES" diyor.. Yüreğim döndükçe döndüm ak kora , sabrım demir aldı , yelkenler fora. Gitmek istiyorum çok uzaklara . Biri "CAN " diyor , biri "ES " diyor...
Konuşsam Dilim Yanar ...Sussam Kalbim ...(NFK)

radikal

New member
Bu güzel halinize, Mevlana (k.s.) da şöyle yazmış sayın eflatun:

Dayan be gönlüm ! Biçare değilsin, Yaradan sana Yar,
Kimsesiz değilsin, yanında kimsesizler Kimsesi var !..
Biliyorum, sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya sana dar;
Ama dayan gönlüm ! Dayan ki; her gecenin mutlaka bir sabahı var !...

radikal

New member
"Dikkat edin, vücud da bir et parçası vardır ki, o iyi olursa bütün vücud iyi olur, o bozulursa da bütün vücüd bozulur. Dikkat edin, o; Kalptir !" ( Hz. Muhammed Mustafa [s.a.v.] )

anonim

New member
“Aklı olmayan, ıslah olmaz. İlmi olmayan, anlayamaz. Anlayan, nezaketli olur. Halim ve olgun olan, muzaffer olur. İlim siperdir. Doğruluk izzettir. Cehalet zillettir. Anlayış ululuktur. Cömertlik başarıdır. Güzel ahlak, dostluğa yol açar. Zamanını tanıyana, şüpheler saldırmaz sağduyu, zannın kandilidir. Allah, kendisini tanıyanın dostudur ve O’nu tanımadığı halde tanıyor gibi görüneninin de düşmandır. Akıllı insan bağışlayıcı, cahil ise gaddar olur. Saygı görmek istiyorsan, yumuşak davran. Hakir olmak istiyorsan, haşin ol. Asaletli olanın, kalbi yumuşak olur. Haşin olanın, kalbi katı olur. Vazifesini yapmada kusur eden, uçuruma düşer. İşin sonundan endişesi olan, bilmediği şeyde ihtiyatlı davranmalıdır. Bilmeyerek bir işe teşebbüs eden, kendi burnunu yere sürter (zillete duçar olur). İlmi olmayan, anlamaz; anlamayan kurtulmaz; kurtulmayan, kıymetli olmaz; kıymetli olmayan, ezilir; ezilen, çok kınanır; böyle olan bir kimseye ise pişmanlık yakışır.” Hz.İmam Cafer-i Sadık (a.s)

eflatun

New member
[h=6]"Gamına gamlanıp olma mahzun,Demine demlenip olma mağrur,Ne dem baki ne gam baki,ya hû!"
(Yavuz Sultan Selim Han’ın yüzük taşındaki dizeler)
[/h]

omer36

New member
Web sitesi
www.guzelimsozler.com
yüreğinize sağlık
iyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür. [ Ebu Bekir Ferra ]
Bilmediklerimi ayağımın altına alsaydım başım göğe ererdi. [ İmam-ı Azam ]
İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. [ İbni Haldun ]
Herkes herkese bir lokma şey verebilir ama boğaz bağışlamak, ancak Allah’ın işidir. [ Mevlana ]
Güzel söz söyleyen, kimseden kötü söz işitmez. [ Firdevsi ]
Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak, onu aramamak demektir. [ Mevlana ]
Avcı nice al [ tuzak, hile ] bilirse, ayı da onca yol bilir. [ Kaşgarlı Mahmud ]
Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. [ Hz. Ali [ r.a ] ]
kaynak dini sözler

Üst Alt