Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Türklerin Tarihi

Yasemin03

New member
Jean Paul Roux - Türklerin Tarihi

9789759970918.jpg

Bu; Türklerin, Halaçların, Hiong-nuların, Osmanlıların, Memlukların, Rusların, Çağataylıların, Tu-kiuların, Selçukluların, Çinlilerin, Hintlilerin, Karakoyunluların, Timurluların, Arapların, Kazanlıların, Tatarların, Bulgarların, Türkiyelilerin, Hunların, Kıpçakların, Ermenilerin, Peçeneklerin, Safevilerin, Gaznelilerin, Bayatların, Rumların, Özbeklerin, Hitanların, Farsilerin, ihşitlerin, Tolunoğullarının, Kürtlerin, Yakutların, Kırgızların, Azerilerin, Moğolların, yani bir coğrafyayı yüzyıllar boyunca paylaşan halkların, ittifak ve itilafların, barışın, savaşın, uygarlığın ve aslında yaşadığımız günün hikayesidir.

Altay Türklerinde Ölüm, Orta Asya'da Kutsal Bitkiler ve Hayvanlar, Moğol İmparatorluğu Tarihi, Orta Asya: Tarih ve Uygarlık, Türklerin ve Moğolların Eski Dini'nden sonra ünlü Türkolog Jean-Paul Roux sizi 2000 yıllık tarih içinde bir yolculuğa, bildiğinizi sandığınız ya da hiçbir fikriniz olmayan olaylara, insanlara ve inançlara tanıklık etmeye davet ediyor.

Çeviren: Prof. Dr. Aykut Kazancıgil/ Lale Arslan-Özcan
Yayın Yılı: 2007
545 sayfa
İthal
13,5x19,5 cm
Karton Kapak
ISBN:9759970910
Dili: TÜRKÇE

nicksizadam

New member
Arkadaşlar bu kitabı ben de okudum.Etkileyici bir kitaptır.Ben de okumanızı tavsiye ederim.

Yasemin03

New member
evet. bende okudugum icin cok cok tavsiye ediyorum. bilmedigim ve yeni ögrendigim seyler iceriyor bu kitap. bence bir türk olarak biz tarihimizi bilmemiz lazim. selametle kalin.

Üst Alt