Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Zamanın Potansiyel Putları

Zamanın Potansiyel Putları

• Kullanılan toplam oy
    20

rusen_alp

New member
Sorunun/anketin başlığının "sizin putlarınız" yerine "zamanın putları" oalrak değiştirmeniz daha doğru olacaktır.

Yukarıdaki görüşe katılıyorum, zira sizin putunuz dediğin anda putperest bir anlam çıkar. Allah insanı gizli, açık her türlü şirkten korusun.

Yecuc

New member
gözlerim bir maddeyi aradı ama bulamadı bende ideolojiler dedim aynı kapıya çıkıyor :D

esmer

New member
Konunun başlığı değişmiş arkadaşlar.Bakalım gerçekten katılım olucak mı,yoksa sadece birşeylere takılıpta onun mu üstüne gidiyoruz?

P

Peris

Guest
Selam.

Selam.

Bence zamanin potensiyel putları ideolojilerdir. Zira her kes sadalanan her hangi birini kendine ideoloji yapa bilir. Amma oysa ki,tapındıgımız tek varlık ALLAH olmalı. Ve lem yekün lehu küfüven ehad.

esmer

New member
Anket çok ilginç bir seyir izlemiş.Yalnız dikkatimi"İlim" seçeneğinin hiç seçilmemiş olması çekti.

h-a-m-z-a

New member
Anket çok ilginç bir seyir izlemiş.Yalnız dikkatimi"İlim" seçeneğinin hiç seçilmemiş olması çekti.

demek ki sitemizde pek pozitivist ve evrim taraftarı yok;)

P

Peris

Guest
Selam....

Selam....

Ben ilmin secilmemesine şaşmadım. İsra suresinin 107.ayesi -"De ki: "Ona ister inanın, ister inanmayın. Şübhesiz, daha önce kendine ilim verilenler, Kur'an kendilerine okundugunda derhal yüzüstü secdeye kapanırlar."
Demek ki, ilimli bir insan hic bir şekilde ilmini potensiyel bir put yerine koymaz. Zaten bir çok ilim adamlarının İslamı kabul etdiklerinin şahiti oluyoruz. İlim Allahın (c.c) bir nimetidir, İlahi hikmetleri anlamak için. Hiç bir şekilde put yerine konulmaz ve bunun da şahidi olmadım.

mesafe

New member
ama ilim putlaştırılmaski yol almak için yaşamak için ilim şart değilmi....

h-a-m-z-a

New member
ama ilim putlaştırılmaski yol almak için yaşamak için ilim şart değilmi....

Dini reddedip yaratılışın bilimsel verilere dayanmadığına iddia ederek , canlıların meydana gelmesini sözde bilimsel datalar toplanarak kendilerine göre bilimsel bir teorem e dönüştürerek put haline getirenler var .Evrim teorisi yaklaşık 200 yıldır bu fikri taşıyan insanlar tarafından gündem de tutuluyor.

Bilim put olmaz ama bilimi putlaştıranlar olur ve mevcutlar da.Daha ayrıntılı fikir edinmek isteyenler internetten Pozitivizm aratıp inceleyebilirler.

Üst Alt