Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Araz Dergisi

arazdergisi

New member
Katılım
9 Ocak 2007
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
48
Araz Dergisi ,Türk Milletinin son dönemlerde girmiş olduğu fikir kısırlığı ve tehlikeli fikir akımlarına alternatif olarak ortaya çıkmıştır.

Dergimiz Türk Devletlerinin kendi aralarında yoğun olarak işbirliği yapmalarını ve ileride Türk Birliğini kurmalarını,sonrasında ise hiçbir milletin sömürülmediği,ekonomik kaynakların insanlar tarafından eşit olarak paylaşıldığı,açlıktan insanların ölmediği,adaletin hakim olduğu dünya barışını hedeflemektedir.

Dünyanın insani duyguları gelişmiş,adalet duygusu ve yardımseverlik genlerine işlemiş,tarihin hiçbir döneminde emperyalist olmamış Türk Milletinin liderliğine ihtiyacı vardır.

Araz Dergisi, insan hakları evrensel bildirgesinde yer alan temel hak ve hürriyetlere,esaret altında yaşayan Türklerinde kavuşmasının takipçisi olacaktır.

Araz Dergisi'nin cia,mossat ve benzeri batılı istihbarat örgütleriyle ilişkisi olmadığı gibi Avrasyacılık düşüncesini ortaya atarak dünya Türklüğünü tekrar hakimiyeti altına almaya çalışan Rus gizli servisi KGB ile de bir ilişkisi yoktur.
www.arazdergisi.org
 

arazdergisi

New member
Katılım
9 Ocak 2007
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
48
Kardeşim bizler öyle bir devlet hayal ediyoruzki o devlette yaşayan tüm insanların inanç özgürlükleri olacak.Türk Birliğinin esasını Müslümanlar oluşturacağı için devlet ağırlıklı olarak Türk-islam devleti karakterinde olacak.Ardında bu büyük devlet tüm islam aleminin savunucusu ve lideri olarak onları eteklerinde toplayacak.Yani aslında Türk Birliği ümmet devletinin birinci basamağı gibi düşünülebilir.
Ömer Seyfettin Turan Devleti kitabında şöyle der:Bizler Turan Devletimizi kurduğumuz zaman Cezayirdeki,Fastaki Müslümanların acısıda dinecek.
Macarlar hakkında ise şayet içlerinde Türk Milletinin iyiliğini isteyen varsa başımın tacıdır.Çünkü kardeşlerim Türk islamla eşdeğerdir.Müslüman olmayan Türklerede Müslüman olan kardeşleri en iyi örnek olacaklardır.
www.arazdergisi.org
 
Üst Alt