Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Cennet

gönüldostuelif

New member
Cennet, ağaçlı bahçe,yeşillikleri bol bostan,sık dal ve yaprakları ile yeri gölgelendiren hurmalık ve bağlık.Peygamberlerin davetine uyarak iman edip,dünya ve ahirete ait işleri,kulluk vazifelerini elden geldiği kadar güzel bir şekilde yapan temiz ve muttaki kişiler için hazırlanmış huzur ve saadet yurdudur.Kısaca ahiretteki nimetler yurdunun adıdır.
''Takva sahiplerine vaat edilen cennet,onun altından ırmaklar akar,yemişleri ve gölgelikleri süreklidir.Bu korkup sakınanların mutlu sonudur,inkar edenlerin sonu ise ateştir."(13.Rad:35)Cennet".....ne yakıcı bir güneş ve ne dondurucu bir soğuk...."(76insan:13)mutedil bir hava şeklinde tarif edilen,insana hiçbir rahatsızlık vermeyen, hoş bir iklime sahiptir.Rabbim hepimizi cennete giren kullarından eylesin.(amin):)

hasret

New member
Amin kardeşim.Çok güzel bir konu açmışsın ve cenneti çok güzel tanımlamışsın.Allah razı olsun...

Rahmet4

New member
Alla razi olsun kardes, insallah bizlerde cennete giren kullardan oluruz

mhmt

New member
ALLAHIM cennet istiyorum. beni cennetine dahil eyle..allahım yetmez.beni cennetindki en üst makama koy.. allahım yetmez sevidklerim yanımda olsun.. allahım yetmez.. PEYGAMBERİMİZLE hep beraber olayım..Allahım senin cemalini ilk görenlerden eyle.. (amin) Allahın nimette sınırı yok.!!

aklý selim

Mesajlari Onaylanacak
" Sizden öncekilerin başına gelenler,sizinde başınıza gelmeden cennete gireceğinimizi sandınız? "
" Allah cennet karşılığı mü'minlerin canlarını satı almıştır! "

mugealanya

New member
ayrıca cennet tariflerinde istediğiniz her güzel şey ve katımızdan fazlası vardır, orda sıkılma ve yorulma yoktur, orda kötü birşey de yoktur gibi ifadelerle anlıyoruzki cennet sadece yemek yiyilip ırmaklardan içilen yer değil.kötü olmayan her güzel şey var diyor Allah,ve katımızdan fazlası.orda sıkılma ve yorulma yok diyor yani orda da bir işle veya pekçok işle meşgulsun ama sıkılmadan severek yapıyorsun.ben işimi seviyorum Allah izin verirde cennetine kabul ederse ben orda da mesleğimi yapmak istiyorum.ve yapacağıma da inanıyorum Allah'ın izniyle.
(fatır 35, zümer 34, )

Üst Alt