Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ceza nedeni: radikal: Başka Bir Üyeye Yahut Şahsiyete Hakaret, Hakaretamiz Mesaj / Edebe Muğayir Münazara

Admin

Active member
Yönetici
Forum Admin
Ceza nedeni: radikal: Başka Bir Üyeye Yahut Şahsiyete Hakaret, Hakaretamiz Mesaj / Edebe Muğayir Münazara

User: radikal
Infraction: Başka Bir Üyeye Yahut Şahsiyete Hakaret, Hakaretamiz Mesaj / Edebe Muğayir Münazara

Administrative Note:

Message to User:

Original Post:
,Hmm ilginç nedense herkes benim gerçek ateist olmadığımı düşünüyor.Ben ''Radikal adlı üye sahip olduğun görüşten dolayı kendinin üstün olduğunu düşünüyorsan şunu bir düşün derim Allah katında herkes eşit yaratılmıştır.Ah tabi kimse eşit değildir bu bilinen bir gerçek biri diğerinden daha zekidir ya da güçlüdür ama burdaki eşitliğin ne anlama geldiğini anlayabiliyorsunuzdur umarım ateitlerinde sizlerle eşit olduğunu anlayabilirsiniz ve o saydığınız ayetler beni korkutamaz çünkü ben ayetlerinizide red ediyorum.'' burda sizin dininizden alıntı yaptım size karşı kullanmak için eğer siz bunu benim islama inandığım şeklinde algılıyorsanız sizde bir sorun vardır çünkü bu yazının geçmişinde de buna benzer bir benzetme yaptım.

''Bahsedilen ayet değil hadistir. "Dinini değiştireni öldürün" (Nesai, Buhari)'' Ben zaten bunu bir ayet değil hadis olarak söyledim bu benim sözüm değildir yanlış anlaşılma olmasın.

"Şunlar ki iman ettiler, sonra tuttular küfre gittiler, sonra yine iman ettiler, sonra yine küfre gittiler, sonra da küfürde ileri gittiler! Allah onları mağfiret edecek de değil, doğru bir yola çıkaracak da değildir!" ( Nisa : 137 ) dediğim gibi ayetler beni bağlamaz benimde dine dönmeye niyetim yok zaten.

''Sen o zaman bu tartışmayı hobi olarak görüyorsun. Aklını gerçekten tırmalasa ve seni bu düşünceler rahatsız etmiş olsa, gerçek bir araştırmaya girer bu kadar rahat bir vakit geçirme eylemine girmezdin. Demek ki sen bir ateist değilsin. Zaten olmadığın belli. Neden mi, bak sana kendi yazdığın ile sana açıklayayım:''

Ben bu tartışmaya neden girdiğimi açıkladığımı sanıyordum.Bu dediklerinizden anladığım kadarıyla önceki yazıları okumadan yorum yapmışsınız lütfen okuyun sonra yorum yapın.

"Celalim hakkı için, cinn u ins'ten (cin ve insanlardan) bir çoğunu cehennem için yarattık; onların öyle kalpleri vardır ki onlarla duymazlar (anlamazlar) ve öyle gözleri vardır ki onlarla görmezler ve öyle kulakları vardır ki onlarla işitmezler. İşter bunlar behaim (hayvan sürüleri) gibi, hatta daha şaşkındırlar! İşte bunlar hep o gafiller!" ( Araf : 179 )

Ve nedense nerdeyse bütün bilimsel gelişmeleri onlar yaparlar.Sonra da kur'an da yazıyordu denilir.

Bana edebiyat yapma lan lavuk, biz konuya okumadan girecek kadar senin gibi beyinsizmiyiz de bir de bana okumadan girmeyin diyorsun. Sen okuduğunu bile anlamıyorsun ya, ona ne demeli ? Bu Din; senin stres topun mu ki kalkmış da ayetleri hükümleri alayvari tarzla bu düşünce yanlış, bunlar gereksiz gibi yorumlarla eleştirmeye kalkıyoırsun. Kimsin lan sen! Özenti budalası, kendi fikirin yok da turan fikri ile mi geliyorsun. Senin turan kadar da beynin yok, beynini o'na kiraladığına göre...

Hüseyinmuştu isimli üyeye yazılan cevabı kalkmış kendine verilen cevap gibi algılıyorsun. Sen mi bana sordun da üstüne alınıyorsun.

E.. sen harbiden beyinsizmişsin. Almışın eline üstadlarından bir saz, ateistim de ateistim, inanmam da inanmam. Çok dan tın! Turan ile İlhan amcanda inanmıyordu. "Behlüm adel" olarak gittiler öbür tarafa, sizin gibi aklı olmayan beyinsizlerde onlarla beraber aynı yoldan devam. Hiç mi akllını kullanmazsın, bu kadar mı kör ve cahilsin yani. Kuran dili ile bu kadar mı beyinsizsin ! Amannn! ister inan ister inanma, bana ne bundan. Diğer taraftaki ateşinden bana ne, isterse beynin fokurdasın. Benim Dinim var ya, ben O'na bakarım. Gerisi, sana kalmış.

Beyinsiz, embriyonun ne olduğu senin bilim tarafından 1984 yılında karelenirken, Kur'an 1400 yıl önce bunu sayha sayha olduğunu bildirmişti. Daha halen bilim dersin de, bilimin ne olduğundan bir habersin. Yürrü lan taş arabası!

Bana bak kafir, buralarda salyangoz satılmaz, o neden ile ister inan veya istersen inanma, ben dahil kimseyede tın değil zaten. Sadece benim Dinime laf atmaya kalkma, benim Dinim ve bana gelen ayetler sadece benim gibi müslümanları bağlar, zaten senin gibi kafirlerin el sürmesi dahi istenilmez.

Sen git "kulleteyn" veya "din bu!" gibi zırvaları oku, ilhan amcanın makalaleleri ile turan'ın nasıl tanıştıklarını anlatan makalelerini oku. Bilimsellik kazanırsın üstadlarından, belki salaklıklarını görürsün de belki bir ihtimal ayılırsın.

Hadi kafir arkadaş; toz kaldırmadan ikile, mübarek orucum senin yüzünden araya gitmesin. Zaten sigara ve çay burnumda tütüyor, bir de sen ekşime başıma...

Üst Alt