Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dinden Çıktım mı?

korhan

New member
S.a

sizlere birşey sormak istiyorum ben geçen günlerde aile içinde bayaha şiddetli bir olay geçirdim kıds geçeyim sizlere ben yurt dısında kalıyorum yaklaşık 10 yıldır ve burda dinle ilgilenen çok yok inanmayan çok neyse aile içinde bayaha bir kavga ettik istemeden ALLAH a inanmıyorum dedim ve suan öyle bir bunalıma girdimki arkadaşlar ben dinden çıktımmı çok ama çok tövbe ettim ben dinden çıktımmı yardımcı olun arkadaşlar yaşadığım olayları artık kaldıramıyorum birde üstüne bunlar olunca nerdeyse intaharın eşiğine geldim...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İstemeden, sehven, asabiyetle ifade edilen bu inkar ifadesi, hele ki hemen sonra fark edilip nedamet içinde tövbe edilmiş ise imanınıza bir zarar vermez. Yani siz dinden çıkmadınız. Şu an ki bu üzüntünüz bile dinden çıkmadığınızın en önemli delilidir.

Selim

New member
Bekir kardeşimizin dediği gibi üzüntü duymanız imanınızın eseridir, imanınız olmasaydı kafanıza takmazdınız. İstiğfarı çokça ediniz. İntihar sorunlarun bitmesine değil, asıl sorunların başlamasına neden olur. Allah c.c. hepimize mağfiret etsin İnşallah-u Rahman.

Selim

New member
Yanlız burada şöyle bir konu var, 2 şeyin şakası ciddi, ciddiside ciddidir. Dinde ve evlilikte şaka olmaz. Bir kişi şakasınada sizin söylediğin kelimeyi söylese imandan çıkar, lakin tekrar dine dönemez diye bir kaide yoktur.

Erkek olan bir kişi imandan çıkarsa evliyse karısı boş olur ve bir daha ona yaklaşamaz, imandan çıkan kadın ise kocası boş olmaz.

İnce bir konudur dikkat edelim İnşallah.

Üst Alt