Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ebussuûd Tefsiri

kemalkocak1

New member
Katılım
23 Mar 2007
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Yaş
38
e1.jpg


EBUSSUÛD TEFSİRİ

KAYNAK TEFSİR
5902 SAYFA
12 CİLT
İKİ RENK
NEFİS BASKI
İTİNALI CİLT


"EBUSSUÛD TEFSİRİ TAMAMLANDI.
SÜLEYMAN DEVRİNİN MUHTEŞEM TEFSİRİ!

En meşhur tefsirlere ana kaynaklık yapan ve tevhid akidesinin en büyük açıklayıcısı bu muazzam eser Arapçadan çevrilerek Türkçeye kazandırıldı.
Üç seneyi aşan bir müddetten beri, tercüme, redaksiyon, dipnotlarla güncelleme, dizgi, tashih, sayfa düzeni baskı ve cilt konusunda büyük bir titizlikle yürütülen yoğun bir çalışma ile nihayet gün yüzüne çıktı.

İslamın ruhu olan Tevhid akidesini mihver alan ve bu noktada tam manasıyla büyük bir hakimiyet kuran bu tefsir ayrıca, klasik tefsirlerin içinde arapça inceliklerine en çok riayet eden tefsir olarak tanınmıştır. Bu tefsirde Ebussuud Efendi hazretleri zamanının mevcut rivayetlerinin hemen hepsini zikretmiş fakat bunların içinde bir çoklarını bertaraf ederek, en doğrusunu belirtmiştir. Bu konuda zaman zaman çok net davranarak İsrailiyata ait noktaları red etmiştir.Üstelik bu gibi noktalarda münakaşa ettikten sonra “En doğırusu Allah bilir” diyerek “İslâmî Edebi” ihya eylemiştir.

Sureler ve ayetler numaralandı ve her sayfada bu numaralar verildi. İçindekiler bölümü çok geniş verildi böylece aranan ayetlerin en kısa şekilde bulunması temsin edildi. Ayrıca her cildin sonuna zengin bir “İndeks” ilave edildi. Aslı Arapça olduğu için meali olmayan tercümeye, bir de dikkatli bir meal ilave edildi.Tefsir edilecek ayetler meallerden ayrıca hem Arapça aslı hem mealiyle tekrar verildi. Ayrıca, metinde Arapça ayetler Latin harfleriyle de verildi.


TERCÜME
ALİ AKIN
REDAKSİYON
NECATİ DEMİRTAŞ
PROF DR SALİH TUĞ
AHMET YILMAZ
FUAT GÜNEL

www.bogaziciyayinlari.com
[email protected]
 
Üst Alt