Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Ergun Candan Kitapları

old_preacher

New member
Katılım
6 Eyl 2011
Mesajlar
271
Tepkime puanı
40
Puanları
0
Aslında yapacağım şey kitaplarını değil, kitaplarının alınmamasını tavsiye etmek olacak.

Sevgili dostlar, Ergun Candan isimli yazar, Okültizm ve Ezoterizm(Gizli İlimler) üzerine kitaplar yazmaktadır. Yazdıkları kitaplar arasında İslam ile ilgili kitaplar da vardır, 'Üç Peygamber, Kuran ı Kerim in Gizli Öğretisi' gibi.

Bu şahıs, kutsal metinlerin hepsinin sembollerle gizlenmiş farklı anlamları olduğunu belirtir, ve güya kendisinin ve ekibinin bu şifreleri bildiğini ve duyurmaya başladığını söyler. Kitapları okuduğunuzda uzaylılardan, astral seyehatlerden, Evrensel İdare Mekanizmalarından, bilmem nelerden oluşan hikayelerin içinde bulursunuz kendinizi. Kaynak konusunda ise tek söylediği şudur; ''Bu bilgiler Dinler, felsefi çalışmalar, mitolojiler, ezoterizm, spiritüalizm, parapsikoloji ve ufoloji gibi araştırma sahalarından elde edilmiştir.''

Misal, tüm peygamberlerin, dünyaya gönderilmeden önce ruhlarının evrenin daha yüksek aşamalarında eğitildiğini, bu görevlere hazırlandığını falan yazar. Hakkında kutsal metinler haricinde kaynak bulunmayan Musa peygamberi öyle bir anlatır ki, bir ömür yanında yaşamış zannedersiniz. Mimiklerinden falan bahseder o derece.

Bir de bu şahıs, Allah ile İlk Yaratıcı nın farklı şeyler olduğunu söyler. Ona göre Allah, evrende bir görevi olan bir varlıktır. Bu iddiasına gösterdiği tek kanıt ise, Ali İmran Suresi-18. ayettir.

''Allah, kendisinden başka tanrı olmadığına tanıktır. Meleklerle ilim sahipleri de adalet ölçüsüne sarılarak tanıklık etmişlerdir ki, o Azîz ve Hakîm olandan başka hiçbir ilah yoktur.'' (4-18)

Güya buradaki ''kendisi'', Allah değil de yaratıcıymış, Allah da ondan başka Tanrı olmadığına tanıkmış. :) Zira bunu söylerken, ''Allah dan başka Tanrı yoktur'' şeklindeki yüzlerce ayeti de nedense es geçmiştir.

Uzun lafın kısası, boşa para vermeyin. Üç Peygamber kitabını merak edip boşu boşuna aldım.
 
Üst Alt