Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Furkan Dergisi...

ekreme

New member
Katılım
28 Kas 2006
Mesajlar
297
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Yaş
51
furkanocak.jpg


FURKAN MECLİSİNDEN

Sevgili Furkan okuyucuları, Miladî bir yıl geride kaldı ve 2007’ye adım atmış olduk... Hicrî veya Miladî, gelecek yıllar ne pahasına olursa olsun İslâm’ın çoğa damgasını vuracağını müjdeliyor. “Bunca menfi görüntüye rağmen mi” demeyin sakın. Kötülüğün bundan öteye yolu kalmamıştır. Şimdi sıra Şer’i Mübin’in eşya ve hadiselere nakşına gelmiştir.
Bu nakşın gerçekleşmesi uğrunda imtihana tâbî tutulmuş değil miyiz zâten. Sonucu tayin edenin Allah Celle Celalühu olduğu hakîkatine perçinlenmiş olarak bir saniyemizi bile boş geçirmeksizin maddi ve mânevî bakımdan küfrün surlarına taarruzumuzu devam ettirmeliyiz. Yangın giderek büyüyor Ortadoğu’da... Bu doğum sancısı bambaşka olacağa benzer. Ahir zaman fitnesinin ateşinde kimler yanacak, kimler kurtulacak bilinmez. Siz siz olun yangın kapınıza gelmeden önce tedbirinizi alın... Kalbiniz zikirle, beyniniz ince hesaplarla meşgul olsun. İş işten geçmeden önce hepimiz aklımızı başımıza toplamalıyız. “Bu ateş bizim ocağımıza düşmez” demeyin. Bilin ki, bu ateşin ocağımıza düşmesi ân meselesidir. Alt kat yanarken üst katta tepinenlerden olmayalım, olanları uyaralım.
Küçük hesaplardan vazgeçelim. Gerçek Müslümanlar gibi büyük düşünelim. Basit itiş kakışlarla ömrümüz heba olmasın. Heba etmek isteyenlere fırsat vermeyelim. Hedefi belli fertler ve cemaatler olarak hayatı idame ettirmenin kârını gözardı etmeyelim. Günlük telâşeler içinde kaybolmayalım.
Her ân tetikte ve her ân İlâhî Nur’a mazhar olmanın bilinci içinde çalışalım. Kâfir ve münafık taifesinin hile ve desîselerine karşı dikkatli ve taarruzkâr olalım. En iyi savunmanın saldırı olduğunu unutmayalım. Daima, hak verilmez alınır şuuru içinde bulunalım. Duayı fiiliyatta arayalım. Hainliklerden veya ahmaklıklarından dolayı fitnecilik yapanlar var, bunlara dikkat edelim. Elleri sıcak sudan soğuk suya değmemiş olanlar bizleri anlayamazlar. Ne desek onların kulaklarına değmiyor. Değse de yol bulup içeri girmiyor. Taşlaşmış kafalara, katılaşmış kalplere Allah Celle Celalühu’dan şifa dilemekten başka yapacağımız bir şey yok. Daima hatırlattığımız vecd ile; Ehlullah tavrının gerektirdiği siyasete âşina olmaya bakalım. Bunun yolu, sohbet, zikir, fikir, rabıta ve murakabe’den geçer. Eşya ve hadiselere tasarruf hakkımızı artırmaktan geçer. Kılı kırk yarmaktan geçer. Düşmanı ve dostu ayırt etmenin yolu budur. Aksi takdirde düşmana düşmanlık besleyemez, dostuna değil kötü amellerine düşman olacağına kendine düşman oluruz. Bu da bizim enerjilerimizin boşa gitmesi demektir ki, vebâl gerektirir.
Bu sayımızı hazırlarken bir idam olayı yaşandı. Saddam idam edildi; bizler de bu konuya değinmeden geçemezdik ve geçemedik. Bu sebeple yine baskıya geç girdik. Bu gecikmeler artık okuyucularımızla aramızda bir menfilik doğurmuyor. Bu güne kadar bir tek okuyucumuz bile bu konuda şikâyetçi olmadı. Okuyucularımız biliyor ki, Furkan Dergisi geçmişinde olduğu gibi şimdi de hiçbir maddi kazanç gayesi gütmeksizin çıkıyor ve her türlü imkânı okuyucusuna yansıtabilmek için elinden gelen gayreti gösteriyor.
Bunun karşılığında da tabiî olarak okuyucusundan dergisinin tanıtımını yapmasını, temsilciliğini üstlenmesini, reklâm için dostlarını teşvik etmesini âcizane bekliyor... Bu kervan için varlık ve yokluk izafi kavramlardır. Yoklukta da varlıkta da hizmete devam edeceğiz; kâfir ve münâfıklar rahatsız olsalar da. Hedefimizde zâten onları rahatsız etmek.
2007 ve sonraki senelerin hızına ayak uydurmaya çalışalım, zîra olaylar hızlanacak, ateşin harareti artacak; gafil avlanmayalım. Kâinatın Efendisi buyuruyorlar ki, “Müminin ferasetinden korkun o Allah’ın nuruyla bakar!
Allah’ın nuruyla bakmayı öğrenmiş müminlere “şunu yap, bunu yap” demenin mânâsı yok. Onlar yapacaklarını biliyorlar.
Mevlâ dünya ve ahirette yüzümüzü ak etsin inşallah.

Dergilerini posta aracılığıyla alan abonelerimiz, postadan veya adres değişikliğinden kaynaklanan nedenlerden dolayı ellerine geçmeyen sayılardan bizleri haberdar ettikleri takdirde, istenilen sayılar tekrar gönderilecek; 24 saat açık olan (0538) 8189179 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Gelecek sayıda buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz…

İsteme Adresi:
Küçükpazar İşmerkezi, Kıbleçeşme Sk. No 111 / 17. Eminönü – İST.
Tel: 0212 526 50 14
E-mail: [email protected]
 
Üst Alt