Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Günün duası........

berfut

New member
Rabbim,senden Senin Sevgini, Sevgilini
Sevmeyi,sevdiğinin Sevgisini, Sevdiklerini Sevmeyi,
Sevdiklerinin Sevgisini, Sevenlerini Sevmeyi,
Sevenlerinin Sevgisini Istiyorum..

Taşlari Delen Köklerin Sirri Neydi
Dua Değilmiydi?
Toprak Hasretle Açmasaydi Ellerini
Dua Etmeseydi
Yağmur Göklerden Yere Düşermiydi?
Ari Nerde Bal Nerdeydi
Bal Arinin Duasina Allah In Hediyesidir

beyza

New member
2copy6oeca21hc0.jpg

talha_

New member
Allahım...!

Yeryüzünde bazı kimseler var ki zalimler,bozguncular bu kimselerin kan ve gözyaşları üzerinde saltanatlarını sürdüre duruyorlar. Ve sen Kitabı Keriminde Bazı kimseleri seçtiğini ve Kitabı onlara miras bıraktığını(Fatır suresi) buyuruyorsun.

Allahım seçtiklerini sevdir ve sahiplendir ki yeryüzünü kaplayan bu fitne karanlığı yerini aydınlığa bıraksın.

AMİN......

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Şeddad ibni Evs'den (radıyallahu Anh) rivayet edildiğine göre, Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem şöyle buyurmuştur: "İstiğfarın seyyidi (Allah'dan, bağışlanmayı dilemenin en iyisi) şu:

"Allâhümme ente rabbî, lâ ilahe illâ ente, halaktenî ve ene abdüke ve ene alâ abdike va'dike mestata'tü. Ebû'u leke bini'metike aleyye, ve ebû'u bizenbî fağfir lî feinnehû lâ yeğfiruzzünûbe illâ ente euzü bike min şerri mâ sana'te"

Allah'ım, Sen benim Rabbimsin. Senden başka ilâh yoktur. Beni ya*rattın ve ben Senin kulunum. Gücüm yeterince, Senin emrine ve va'dın üze*reyim. Senin bana olan nimetini ikrar ve itiraf ediyorum. Günahımı da itiraf ediyorum, beni bağışla; çünkü Senden başkası günahları bağışlaya*maz. Yaptığım şeylerin kötülüğünden Sana sığınırım. Bir kul, gecelediği zaman bunu söyler de Ölürse, cennete girer, (yahud cennet ehlinden olur). Sabahladığı zaman bunu söyler de o gününde ölürse, (yine cennete gi*rer)

ayýþýðý

New member
Hamdini sözüme sertâc ettim, zikrini kalbime mi'rac ettim, kitabını kendime minhac ettim. Ben yoktum. Var ettin. Varlı ından haberdar ettin, aşkınla gönlümü bi karar ettin. İnayetine sı ındım; kapına geldim. Hidayetine sı ındım; lütfuna geldim. Şaşırtma beni, do ruyu söylet, neşeni duyur, hakikati ö ret. Sen duyurmazsan ben duyamam, Sen söyletmezsen ben söyleyemem, Sen sevdirmezsen, ben sevemem. Sevdir bize hep sevdiklerini, yerdir bize hep yerdiklerini, yâr et bize erdirdiklerini. Sevdin Habibini kâinata sevdirdin. Bize de hakkıyla sevdir Yâ Rab! (Âmin)

asikkulun

New member
Zaman ahirzaman oldu. Lutfeyle bilelim Seni. Hala Seni ve Habibini bilmeyen milyarlar var. Her biri sınırsız bir hazine olan Esmalarınla şereflenmeyi bizlere lutfeyle. Her bir Esman Güneş gibi zahir olsun gözlere, gönüllere... İnsanlık bilsin Seni. Meftun olsun Sana ve Esmaül Hüsnana... Ülkeler, kıtalar aşık olsun Sana. Mevcudatın meftun olsun Sana.

samanyolu

New member
Ya Rabbi
Mal verdiğinde saadet ver;kuvvet verdiğinde akıl da ver; tevazu verdiğinde izzet de ver;iktidar verdiğinde basiret de ver;bela verdiğinde iman da ver;nimet verdiğinde şükür de ver;güzellik verdiğinde izzet de ver;cesaret verdiğinde insaf da ver;zorluk verdiğinde sabır da ver. Amin

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Ya Rabbi
Mal verdiğinde saadet ver;kuvvet verdiğinde akıl da ver; tevazu verdiğinde izzet de ver;iktidar verdiğinde basiret de ver;bela verdiğinde iman da ver;nimet verdiğinde şükür de ver;güzellik verdiğinde izzet de ver;cesaret verdiğinde insaf da ver;zorluk verdiğinde sabır da ver. Amin

Amin, inşaallah, maşaallah, la havle vela kuvvete illa billah...

hilal

New member
Ya Rabbi

Amin.Allah razı olsun çok güzel bir dua

hilal

New member
Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salat et.

Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlersin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasib et.

Allah Tealâ bize kâfidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir.

Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.

Âmîn...

hilal

New member
Ey Şahdamarımızdan daha yakın Rabbimiz!
Yüce huzurunda buluşturduğunda sevenleri;
Acının, sıkıntının, hiçbir kötülüğün ve çirkinliğin olmadığı, böyle bir buluşma ne kadar güzeldir.
O büyük buluşmada, acaba huzurunda, habibinin huzurunda bizler ne durumda olacağız?
Acaba şu günahkar gözlerimiz, Seni, sevgili Peygamberimizi görebilecek mi? Yoksa kör mü olacağız?
O güzel halkanın uzaklarında kalan çaresizlerden, nasipsizlerden mi olacağız?
"Nasıl yaşıyorsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz." buyuruyor Rasul'ün!..
Yarimiz ol, yardımcımız ol. Hayatımıza dol, bizi Sen kuşat!
Seninle yaşayıp, Seninle ölmek istiyoruz! Ölümümüz sana kavuşmak olsun!

Amin

hilal

New member
Allah'ım, günlerimizi sana ibadet etmemizle doldur; vakitlerini sana itaat etmemizle süsle; gündüzlerinde oruç tutmaya, gecelerinde namaz kılıp dua etmeye, bağışlanmak için ağlayıp sızlamaya muvaffak et bizi; gündüzleri gafletimize, geceleri kusur ettiğimize tanık olmasın.
Allah'ım, hayatta olduğumuz sürece de bizi böyle olmaya muvaffak et. Bizi, "Firdevs'e varis olup orada sürekli kalacak olan" (Mü'minun/11), "Rablerine dönecekleri için verdiklerini kalpleri çarparak veren" ve "iyiliklere koşuşup iyilik için yarışan" (Mü'minun/60-61) salih kullarından kıl.
Allah'ım, her zaman, her an ve her halükârda, salat ettiğin kimselere ettiğin tüm salatların sayısıca, tüm o salatların, senden başka kimsenin sayamayacağı kadar kat kat fazlasıyla Hz. Muhammed ve âline salat eyle.

Hiç kuşkusuz, sen, dilediğini yaparsın.

Amin...

bekir

sadece bir kul
Yönetici
Sana, Senin ilmin adedince hamd ederiz, her halükarda hamd ederiz.

Seni tesbih ederiz, Seni takdis ederiz Rabb'im. Seni tüm eksik ve kusurlardan tenzih ederiz. Kabul buyur.

Salat ve selam ederiz Rabb'im sevgili Rasülüne. Kabul buyur, haberdar eyle.

Senden, Senin esman ve Kur'an Azimüşşan daki ayetlerin hürmetine ve Onlarla ve senin emrin üzere dileriz.

Affet bizi, sırati müstakime ulaştır, salih kullarınla haşret, kalbimizi temizle, göğsümüzü İslamla doldur.

Katından bize hayırlar ver. Bizi korkularımızdan emin, umduklarımıza hayr ile nail eyle.

Hiç şüphe yok ki, bizi duyan, gözeten ve affedebilen tek Sensin, Sen... Sen her eksikten münezzehsin Allah'ım...

Amin

hilal

New member
Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).

Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).

Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..

Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39) buyuruyor.

Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!..

amin..........

Üst Alt