Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İmam-Hatipli ve İmam-Hatip Mezunlari Varsa Buraya

mhmt

New member
imam hatip de okumadığıma pişman oldum..

selametle..

FairofAngel

New member
Selamın aleyküm
Ben bu sene liseye geçtim. Lise Giriş Sınavında(oks) fen lisesini kazanacak kadar puan aldım. Özel okullar burslu almayı teklif etti..
Emirden taviz vermemek adına okulumdan hicret ettim:)
Bu sene hayırlısıyla Hayri akınal Anadolu imam hatip lisesindeyim...

Ç

ÇÝray

Guest
Selamın aleyküm
Ben bu sene liseye geçtim. Lise Giriş Sınavında(oks) fen lisesini kazanacak kadar puan aldım. Özel okullar burslu almayı teklif etti..
Emirden taviz vermemek adına okulumdan hicret ettim:)
Bu sene hayırlısıyla Hayri akınal Anadolu imam hatip lisesindeyim...
maşallah....
demek fen lisesini degil imamhatip lisesini tercih ettniz....;)

cahid

New member
Ben de Keçiören İmam Hatip Lisesi'nden mezun olduktan sonra 2 yıllık Açıköğretim İlahiyat Bölümü'nü bitirdim..! Ama eskiden olduğu gibi şöyle güzel bir medresede ilmimi ziyadeleştirmek isterdim doğrusu..! Allah'a emanet olun..!

cahid

New member
Bir de Hamidü'l Kur'an rumuzuyla giriş yapan kardeşim rumuzun bence hadimü'l Kur'an olsaymış daha iyi olurmuş..! Yine de sen bilirsin..! Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullah..!

Orligoni

New member
esselamu aleykum

esselamu aleykum

Ben Kosova/Prizren`deki ALAUDDIN Medresesinin mezunuyum. yeni bir uyeyim. Arainizda bulunmam benim icin bir sereftir...:)

abrec

New member
ben imam hatipli değilim..ben lisedeyken nasıl kazımışlarsa aklımıza imam hatiplileri salak olarak görürdük..
insan ne kadar etki altında kalıyor..
anladım ki insanın insan olması için okuduğu okulun şu yaşadığı yerin bu işinin şu olması gerekmiyormuş...

..:naz:..

New member
ben imam hatipli değilim..ben lisedeyken nasıl kazımışlarsa aklımıza imam hatiplileri salak olarak görürdük..
anladım ki insanın insan olması için okuduğu okulun şu yaşadığı yerin bu işinin şu olması gerekmiyormuş...

nasıl böyle bi ifade kullanabiliyosunuz!!!
madem öyle bu şekilde kendi konumunuzuda gözardı etmeyin!!!

abrec

New member
ama öyle empoze edilmişti ne yapayım yalanmı söyliyeyim yani kafası çalışmıyanlar imam hatipde okuyor derlerdi.bende o gözle bakardım..yanlış yapmışım..özür dilemek için yadım aslında bi bakıma..

abrec

New member
sen ne yazdığımı okumuyon herhalde liseden bahsediyorum yanlış düşümmüşüm diyorum özür için yazıyorum diyorum

sen bana dereceye bak diyon..
canın tartışmakmı istiyor....

radikal

New member
özür için yazıyorum diyorum
Naz hanım haklı ama abrec. Uslüb yönünden düzelterek yazabilirdin. yazarken kimse senin niyetini ve evvelinde yaşadığını bilmiyor. Yazdıkların ile kafamızda bir şeyler oluşturuyorsun.Ve bu oluşan da aynı Naz hanım gibi benimde kafamda değişik anlamlar doğuruyor.

..:naz:..

New member
sen ne yazdığımı okumuyon herhalde liseden bahsediyorum yanlış düşümmüşüm diyorum özür için yazıyorum diyorum

sen bana dereceye bak diyon..
canın tartışmakmı istiyor....

ne yazdığını gayet iyi okudum...özrüne gelince radikalislam abinin dediği gibi uslubün yanlış!!!
dereceden kastım senin bizler hakkındaki eski düşünceden(!) yola çıkaraktı...
tartışmak tarzım değil genelde hazetmem...
kullanmış olduğun ifadeden dolayı bende bir İMAM HATİPLİ olarak rahatsız olduğumu belirttim...

selametle...

abrec

New member
yani o zamanki cevremde öyle düşüncede olan insanlar vardı.''hacılar şöyle kapalılar böyle imam hatipliler böyle her halt bunlarda var zaten'' derlerdi benimde dini konuda pek bilgim yoktu pek alakamda.bende o zamanlar 15 yaşımdayın.doğal olarak hı bak bular böyleymiş diye etkileniyordum bu insanlardan daha sonra şükür arık herşeyi daha iyi biliyorum.hala cevremde o tip insanlar olsada artık söylediklerinden etkilenmiyorum.
birsürü gencide hala bu düşüncelerle ve bu düzmantıklarla zehirliyorlar ve din düşmanı olmasını sağlıyorlar aslında insanın okuduğu okul değil insanı insan yapan hakkını bilmesi ben bunu öğrendim.

umarım anlamışınızdır ne demek istediğimi daha başka anlatamıcam ha diyosan salak yazdın bizim için 15-16 yaşımda öyle bir izlenim vardı bende ne yapayım zamanda geri dönüp kendimimi döverim öyleydi.

bir itirafda bulundum amma kızdınız.ne yapayım kardeşim o zaman öyleydi düşüncem..

rusen_alp

New member

He abrec he, tevafuka bak bizim de benzer düşüncelerimiz vardı, ne var ki bunlar tümüyle yanlış :D

su'

New member
selamun aleyküm kardeşler
bende imam- hatipliyim :)

düşündümde abrec isimli kardeşe kızmamak gerek
çünkü onun o zamanlarki düşüncesini şu an canlı tutan niceleri var
yolda yüzünden okunuyor mesela bazısının bu duyguları beslediği...
Bize düşen bu ön yargıları kırmaktır diye düşünüyorum güzell kardeşlerim..

Selam ile..

Üst Alt