Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Internet yaşamımıza girdiikten sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

sumisali

New member
Birtakım icatlar hayatımızı öyle bir değiştirdi ki onlarsız yapamaz olduk internet hayatınızı iyi veya kötü ne şekilde etkiledi

Ali Asgar isfehani

New member
hangi birisini yazmak dillendirmek kafii gelirki...işin ahlaki boyutlarını geçtik...lakin mümin kullar müslümanlar dahi internet başında dini islam adına sörtf yaptıklarını facebook larda islam dini için videolar yazılar paylaştıklarını söylüyorlar...çok merak ediyorum facebookta tebliğ yaptığını söyleyen müslüman ailelerinin bilinç altlarında ne var...zamanında benim de üyeliğim vardı lakin biraz düşündükten sonra iptal ettirdim...kendime baktım ne yapıyorum ben burda...islam dininemi hizmet ediyorum şimdi....ingiliz siyonizminin kurduğu bir çatıda islam dini adınamı çalışıyorduk....yeni arkadaşlar ediniyorduk..muhabbet bol...Allah din islam peygamber cihat şehadet....nasıl sohbetler....kızlar afganistanda şehide olmak isityorlarmış netten söylüyorlar erkekler de şehit olmak isityorlarmış...facebooktada bunun için sörf eidyorlarmış...kiminin elien silah güzel geliyormuş...silaha merakı varmış..kimi merak ediyormuş...daha nicaleri...koyu şeriatçılar dahi facebookta şeriat çığlıkları atıyorlardı...hale bak dedim....artık insanlar düşüncelerini isteklerini hatta kutsal isteklerini dahi bu yollarla tatmin ediyorlardı...artık cihat demek şehadet demek çok basit bir hal almıştı...dahada incelerseniz facebook ta dine hizmet edenlerin bilinçaltlarını şaşılacak şeyler çıkıyordu...aslında bir kitap çıkarmak gerekiyor..facedeki msülümanlar diye...büyük mümin abiler var idi...faceden hiç ayrılmayan...(faceden kastım tüm bir internet aynı zamanda) ...abilik yaparladı kardeşlerine bacılarına....kimide evli olur onların...hatta bazıları karı koca takılırlar facede....o kadar samimi olurlarki ayrılamazlar....:) ....ümmet ne hallere kaldı diyordum bunları görüğümde...internetin müslüman abileri onlar....

sumisali

New member
Açıkça ben anlamam face den ordaki amaç amaç dışı olduğunu açıkça görüyoruz bana ters...

fakat internet açıkça bir bağımlılık yarattı insanlarda her nekadar etkilenmedik desekte kaybettiğimiz gerçekler aslında bunu gösterir bir selam yeter di insanlara hele gönderilen bir mektup defalarca okunur du sine sine özlem giderilir di fakat şimdi böylemi? ilişkilere dayan da eşini ailesini andatanlara zemin kolaylık kuruldu internek telefon gibi ihtiyaç haline geldi bilgi edinmek adına değil günümüz de malesef

Üst Alt