Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İslamForum'a neler oldu.....

Mücahid

New member
Sevgili islam forum müdavimleri uzunca bi süre siteden ayrı kaldım.İşimden dolayı halende sık giremiyorum.Anlamadım bu sitede neler oldu ki bu kadar sessizliğe gömüldü.Adeta ölü toprağı serpilmiş siteye,yanlış anlaşılmasın kimseyi eleştirme manasında değildir serzenişim ama ne olduda böyle oldu anlıyamadım.Bilgisi olan yazarsa sevinirim....Eski canlı ve hareketli günlere dönmemiz dua ve temennisi ile...

P

Peris

Guest
Abi, hazır konuyu açdığınıza göre sizin fikrinizi öğrenmek isterdik.
Niye ola bilir sizce?

Mücahid

New member
sevgili peris kardeşim neden olduğunu anlamadığım için bu soruyu sordum geçici olarak ayrılmak zorunda olduğum zaman sitede bulunan bi çok kardeşim yok sanırım şu an.Konumu bitti paylaşacak bişeymi kalmadı,hep aynı konular döndü dolaştı ortaya geldi ondanmı sıkıldı insanlar bilmiyorum ki.Belkide hiç biri değil herkesin bi sebebi vardır bilemiyorum.İslam forumdan ayrılıp site kuran arkadaşların kurdukları sitelere gidenler olmuştur mutlaka ama burayıda boş bırakmamak lazım kanımca.Allah kerimdir inşaallah tekrar hareketli günler geri gelir..Dua ile

sumisali

New member
bende katılıyorum abicim size bence bu suskunluğu bozucak olan yine bizleriz .slm ve dua ile

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İslamForum da şunlar oldu sevgili Mücahid.

Gerçektir ki forum ortamları bir çok insan için ana amacı dışında kullanılmak ve faydalanmak hevesindedir. Buna mümkün olduğunca dar sahalar bırakıldı.

O veya bu nedenle İslami şiarlara dil uzatmak moda haline gelmiş günümüzde. İslami mesuliyetler nedeni ile buna ciddi engeller, kısıtlamalar getirildi.

Çok sık ve yoğun siyasi paylaşımlar oluşturulma hevesi vardı, bu kesinlikle yasaklandı.

Muhtelif cemaat ve hizipler dolaylı dolaysız forum egemenliği oluşturmaya çalışır, buna kesinlikle müsade edilmiyor.

Reklam, haber ve sair magazin meraklılarına maalesf hitap etmiyor.

İslami konular çokca irdelendi, irdelenecek fazla konu kalmadı.

Doğaldır ki yaşam şartları nedeniyle uzaklaşan veya uzaklaşmak zorunda kalanlar da var tabi, küsenler de...

Tüm bunlara rağmen İslamForum tebliğ ve bilgilendirme görevinde, (kategorisinde) yine liderdir.

Derdi davası sırf İslam olanlar ise burada, Allah rızası için yola devam yani...

Turac_80

New member
Selam;Eski cetin cevizlerden bihaber.Yenilerde acmiyor ne yaparsin günlük girip söyle bir bakip cikiyoruz Mücahidim.Ismime bir kavussam belkide biraz enerji gelir ne dersin Bekirim...Selam ile...

kirikmizrap

New member
nacizane facebookun da etkisi var sanirsam forumlarin yavaslamasinda selam ve dua ile

P

Peris

Guest
İnanmamız gerek Bekir abi...
Ben sevmiyorum bu facebook-u, ben ne yapacam yalnız mı kalıcam şimdi forumda.....:4_1_72:

Turac_80

New member
İnanmamız gerek Bekir abi...
Ben sevmiyorum bu facebook-u, ben ne yapacam yalnız mı kalıcam şimdi forumda.....:4_1_72:

Selam;Peris ben gittim sagolsun burdakilerin aynilari sikayetlerle kontomu kapattilar.Yani anlayacagin ayni tas ayni hamam bunlar o nedenle burdayiz...

P

Peris

Guest
Selam;Peris ben gittim sagolsun burdakilerin aynilari sikayetlerle kontomu kapattilar.Yani anlayacagin ayni tas ayni hamam bunlar o nedenle burdayiz...

Aleykum Selam abi, kusura bakmayın bazı kelimeleri tam anlayamadığıma göre mesajı tam anlamıyla anlayamadım...

Son düzenleme:

a l p e r

New member
Aleykum Selam abi, kusura bakmayın bazı kelimeleri tam anlayamadığıma göre mesajı tam anlamıyla anlayamadım...
almanca hesap demekmiş :)) Bkz.

Selamun aleyküm.

Benim islami forumlardan(başka forum da zaten yok benim için) uzaklaşma sebebim şahsi çıkarlar için islamın kullanıldığını görmemdir. Şahsi çıkardan kasıt: çevre edinme, arkadaş edinme, karşı cinsle ilişki arayışı, ego tatmini, tanınma ve hayran kitlesi edinme, beğenilme vs vs diye lsiteyi uzatabilirz. İnternet ortamında çeşitli yollardan bunların hepsi yapılabilir lakin bunun için İSLAM'ın kullanılması çok daha çirkin bir durum. Bu yüzden ki 2 seneye yakındır forumlardan bir hayli uzağım.

Bu aşamada diyebileceğim artık şahsi çıkarlar için facebook kullanımının daha çok ön plana çıkmış olmasıdır. Bakın, gerçekten islamı öğrenmek ve yapıcılık adına tartışmak isteyen insanlar asıl şimdi forumlarda kalanlardır. Ve eğer forumda adam kalmamışsa, işte bu ağırlıklı olarak nefsani sebeplerle burada bulunanların artık nefisleri için daha uygun ortamlara geçmiş olmasından kaynaklanıyor. Tabii ki iş güç vs sebebiyle bulunmayanlar müstesna.

Bu da gösteriyor ki maalesef , içlerinde ALLAH CC için iyi şeyler yapmak isteyenlerin illaki olmasına karşın islamiforumlar şeytanın sağdan yaklaşmasının en büyük örneklerinden biri olarak bir döneme damgasını vurmuştur...

Bir ayrıntı, menzil.net'te sâdâtların sohbet ortamlarına müsaadesinin olmadığı yazılmıştır...

Son düzenleme:
Üst Alt