Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İşte budur

NUAYMAN

New member
Hizmetkar kim? kişisel erişim klavuzunuz aradığınız şey bu kitapta mutlaka okumanızı tavsiye ederim. yaşadığımız bu kısacık ömrümüzde coğu zaman aklımızla değil nefsimizle hareket ediyoruz bu dünyadaki asıl yapmamız gereken görevlerimizden uzaklaşıyoruz.nefsimizi biz değil o bizi yönetmeye başlıyor şeytanlada birlik olup kontrolü tamamen elimizden alıyor. İşte bu kitab(Hizmetkar kim?)bizim kendi iç dünyamızı görmemizi şeytanın hilelerinden nasıl korunacağımızı yaşadığımız bu hayatın kontrolunü geri kazanmamızı sağlıyor.. bilgi almak için www.Hizmetkar.org

rehnuma

New member
Hizmetkar Kim?

Hizmetkar Kim?

İki kapağı arasına sığmayan bir kitap olduğunu söylesem yeterli olur mu acaba...
Yazarı, kitabın yazılım sürecini bir yerde şöyle paylaşmış:
"Bundan yaklaşık üç ay önce, yıllardır biriktirdiğim bir şeylerin taşmaya başladığını fark ederek kalemi elime aldım. O güne kadar tek söz geçirebildiğim kalem bile artık isyan ediyordu bana. "Yaz!" dediğimde yazmıyor, "Dur!" dediğimde durmuyor, sanki "Sen çekil aradan, ben sahipsiz değilim" diyordu. Ben de hiç sesimi çıkarmadan onu takip etmeye başladım. Beni öyle alemlerde gezdirdi ki; zaman oldu Hz. İbrahim'in peşine takıldık; zaman oldu İblis'in karargahına sızdık. Bir an geldi düşman ordularının önüne attı, elime kılıç verip; ardından kırmızı halılar serdi önüme, tahtlara oturttu başıma tac giydirip. Ne ben elimden bırakabildim onu, ne de o salıverdi kendi halime beni.
En başında bir soruydu tüm fikrimiz: "HİZMETKAR KİM?" Kitap bitti, baskıya gitti, iki kapak arasında geri geldi ve baktım ki kapakta hâlâ aynı soru: HİZMETKAR KİM? Kendi kendini arayan bir kitap olduğunu anlayınca, insanlara ulaştırmak niyetiyle başladık mesaiye, belki aradığını bulur diye... Üç haftada üç bin beş yüz adet ulaştı elden ele. www.hizmetkar.org sitesine girip eleştirmeye başladılar iyisiyle, kötüsüyle. Sonunda anladık ki bu kitap bizim dar kalıplarımıza mahkum olmamalı..."
Kitabın içeriğinden çok daha önemli olduğuna inandığım okuyucu yorumlarına, aynı sitenin Kim? Ne Dedi? köşesinden ulaşabilirsiniz. Forum kısmında ise özellikle Kitabı Okuduktan Sonra Hayatınızda Değişenler adındaki bölümü tavsiye ederim tüm kardeşlerime.
Ha.. bu arada, kitabın temin ediliş şekli de çok ilginç. Sitede Nereden Soralım? diye bir kısım var. Hemen hemen kitapçı haricinde her yeri yazmışlar. Ankara dışı sorun olur gibi gözüküyor. Fakat kitabı okumak isteyenler için sevindirici bir haberim de var. Bir arkadaşımın söylediğine göre TİMAŞ Yayınları kitabı incelemek istemiş. Beğenmeleri durumunda Timaş Yayınlarından çıkacakmış.
Hepinize muhabbetler, Allah'a emanet olun...

vefadar

New member
Hayatın ta kendisi.

Hayatın ta kendisi.

Hizmetkar kim? adlı kitabı okumaya başlamadan klasik düşüncelerim vardı.kitap kapağındaki =Hiç 1 kitap bu kadar konuşulmadı = ibaresi çok ilgimi çekti hele kitapta önsöz olmayışı beni kopardı.kitaba başladıkça kendimi buldum ve dedimki bu kesinlikle 1 kitap değil çok daha ötesi.www.hizmetkar.org adresinde foruma katıldım.düşüncelerimi paylaştım.size tavsiyem ne yapın ne edin kitabı okuyun.okuduğunuza değecek ve artık söz bitecek hizmetkar konuşacak...

edep ya hu

New member
Hasret Kaldiğin Bütün Değerler Bu Kitapda

Hasret Kaldiğin Bütün Değerler Bu Kitapda

Eğer güneş sizi ıstmıyorsa, ay aydınlatmıyorsa, yıldızlar parıltı saçmıyorsa ve en önemlisi gönlünüz birşeylere hasretse bunların hepsinin tek cevabı var. ısrarla tavsiye ediyorum, sizi hayata döndürecek tek deva, tek çare, tek ışık ve tek parıltı...HİZMETKAR KİM? adlı kitaptır. www.hizmetkar.org
Hizmetkar kim? kişisel erişim klavuzunuz aradığınız şey bu kitapta mutlaka okumanızı tavsiye ederim. yaşadığımız bu kısacık ömrümüzde coğu zaman aklımızla değil nefsimizle hareket ediyoruz bu dünyadaki asıl yapmamız gereken görevlerimizden uzaklaşıyoruz.nefsimizi biz değil o bizi yönetmeye başlıyor şeytanlada birlik olup kontrolü tamamen elimizden alıyor. İşte bu kitab(Hizmetkar kim?)bizim kendi iç dünyamızı görmemizi şeytanın hilelerinden nasıl korunacağımızı yaşadığımız bu hayatın kontrolunü geri kazanmamızı sağlıyor.. bilgi almak için www.Hizmetkar.org

kitapçý

New member
Buradada Mı????

Buradada Mı????

Bu kitabı buralarda duyacağım hiç aklıma gelmezdi. Başlangıçta beni çok iten sloganını hatırladım burada görünce: "HİÇBİR KİTAP BU KADAR KONUŞULMADI" Ama ne yaparsınız ki arkadaş hatırına aldım ben de bir tane. Hayatımda ilk defa kitapçılarda satılmayan, yayınevi olmayan ve yazarı bilinmeyen bir kitaba para veriyordum. Belki 5 ytl çok önemli bir rakam olmayabilir ama değer mi değmez mi bilmek istiyor insan. Hepsinden de tuhafı, almam konusunda bana ısrar eden arkadaşın söyledikleriydi. "N'olursun al şunlardan 1 tane" dedi, "Umreye gidebilmem için daha 22 tane satmam lazım." Emin olun çok şaşırdım. "Nasıl yani?" diyebildim sadece. Meğer bu kitaplardan 50 tane satan, umreye gidebilmek için bir kuraya girmeye hak kazanıyormuş. Her kitaptan kazandığı 1 ytl de cabası. Tabi bunlar beni biraz olumsuz etkiledi. Yani ne bileyim, kitap dediğin kitapçıda olmalı.
Kitabı o gece okumaya başladım. İnanın bana, hayatımda böyle bir kitap okumadım. Biliyorum çok basit ve sıradan bir cümleyle ifade ettim ama lütfen açıklamama müsade edin. Evet hayatımda böyle bir kitap okumadım çünkü bu kitap hem insanımıza anlatılması gerekenleri ihtiva ederken, hem de bugünün insanının duymak istediği tarzı yakalamış. Yoksa bir Risale-i Nur, bir İhya-u Ulumid-din, bir Riyazüs-Salihin varken, bunlarda olmayan bir hakikati anlatacak kitap yazılamaz. Ancak bunlar birçoğumuzun evlerinde tozlarının alınacağı günü beklerken, Hizmetkar Kim? tüm bu hakikatleri almış, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter, Matrix, Kurtlar Vadisi hayranı olan bugünün insanının okumak isteyeceği bir tarzda sunmuş. Kitabın başından sonuna kadar, tamamen bir merak unsuru sizi alıp sürükleyecek zaten.
Temin yerleri konusunda sizleri daha çok aydınlatacak bilgi vermek isterdim ama dediğim gibi ben de bir arkadaşımdan aldım. Hatta adını hizmetkar.org sitesinde Nereden Soralım? kısmında görünce çok da şaşırdım. Emin olun bu kitap çok daha fazlasını hak ediyor. Rehnümanın dediği gibiyse, yani Timaş yayınlarından çıkarsa muhteşem olur. Zaten bu kitabı okuyan, en arka sayfasında tanıtımı yapılan Kara Kutu Operasyonu'nu da okumak ister. Başta bana da inandırıcı gelmemişti ama sanırım bu kitap gerçekten çok konuşulacak.
Bol kitaplı günler...

drej_06

New member
bu kitabı burada duymak çok ilginç..bana kitabı satan insandan aldım şimdi buranın adresini..sadede gelelim...kitap bi savaştan bahsetmiş...hepimizin yabana attığı bi savaş..şeytan ve cüruhu ile..bu ara hayatımda ilk kez bir kitap bitirdim bence okunulmalı..kaçırmayın derimm..hattaa adamlar işi ilerletmiş kitabın devamı niteliğinde site kurmuşlar...ilginç geldi..hizmet güzell.ALLAH muvaffak etsin

sahaf_006

New member
saat suan 01:55 gozlerımı acamıorum uykudan ne gusel mısılll mısılll uyurken acııı acıı tel calmasıyla uyandım:)sabah ve cuma namazlarında hacı bayram camiinde el reklamları dagıtılan Hizmetkar kim ? kitabı cıkmıs.arkadasım googlede aratırken burda tavsıye edıldıgını okumus hatta bı web sıteleri bile varmıs.once reklamları yapıldı sona kıtabı bulamadık yazara seslenıorummmm kardesımmm nerde kaldı bu kıtappp merakımızdan catlayacaktık yawwffsss.merakımdaan catladıgım yetmıo bıde uykumdan ettı bu kıtap benı yaw sadede geleyım uykum dagılmadan benım gıbı merakında catlayan arkadaslara duyuruyorum kitap cıktıııııı!!!!!!!!!!

etka

New member
!!!

!!!

bu kitabı gördüğüm başka bi site daha..ben kitaptan bahsedeyim kısaca..kitap okumaktan nefret eden birisiyim..yani oturup bşinda okumak zor geliyorr.birde hayatımıza giren tv nin etkisini yabana atmamalı..bu kitabı bir arkadaş vasıtası ile aldım bende..kendime inanamadım..çünki ilk kez kitap bitirdim..bitirdim de noldu kısmı daha önemli tabiki..kitapta şını gördüm..şeytanlar kategorize edilmiş ve bunlarla savaşilmiş..ya bu çok güzel bi şekilde anlatilmiş..birde resim koymuşlar,kime göstersem bu ne diyordu..bende diyodum aynısını.ama kitabı bana satan vasıtasıyla öğrendim amacı ve dedikleri çok hoşuma gitti..uzun lafın kısası okunulası kitap..

kitapçý

New member
Kitaptan Enstantaneler

Kitaptan Enstantaneler

Başka bir forumda kitapla ilgili bir içerik buldum arkadaşlar. Sizlerle paylaşmak istedim:

HİZMETKAR KİM? KİTABINDAN BAZI SAHNELER

Herkes işini bitirip gittiğinde tamamlanan manzara, sabahki seladan çok daha ciddi, çok daha soğuk ve bir o kadar da dehşet vericiydi. Gözyaşlarını tutamadı Yağmur. Sanki çok sevdiği dedesi ismini koyarken, “Bir gün gelsin, yağmur gibi gözyaşı döksün” diye koymuştu da o gün gelmişti. Omzuna konan bir el ve ondan daha da yumuşak bir ses, bulutları dağıtmaya yetti:
— Deden, adını neden Yağmur koydu biliyor musun?
— ………
— Ben söyleyeyim: Nasıl ki yağmur insanlar için bir rahmet vesilesidir, sen de öyle bir rahmete vesile ol ki insanlar kurtulsun.

…………………

— Sen de kimsin?
— Ben Hizmetkarım, tıpkı senin gibi!
— İyi de ben hizmetkar falan değilim.
— Düşünmeden cevap verme. Aslında herkes hizmetkar değil mi? Herkes birilerine hizmet etmiyor mu?

…………………..

İblis’in bu cevaba rağmen vazgeçmeyerek, birbiri ardına yalanlarla İsmail’i kandırmaya çalışması, Yağmur’u hayrete düşürmüştü.
— Hiç vazgeçmeyi bilmez mi bu? dedi.
— Kesinlikle, diye cevapladı Hizmetkar, bir insan son nefesini verene kadar asla ondan ümidini kesmez. Ondaki bu gayreti takdir edecek değilim ama tüm Hizmetkarların da en az bu kadar azimli olmaları gerektiğini düşünüyorum.

……………………

— Özel Timi hemen gönderelim mi efendimiz?
— Saçmalama mel’un! Siz daha neyi doğru düzgün yaptınız ki İbrahim’in hakkından gelesiniz. İbrahim….. İbrahim….. Siz onu bilmezsiniz. Şimdiye kadar hiçbir karşılaşmamızda hakkından gelemedim. Kendisini Allah’a öyle bir adamış ki anlamak mümkün değil. Ateşe atılacağı sırada çok ümitliydim. Nemrut’la iyi bir iş çıkarmıştık. Kıyamete kadar anlatılacak bir azap onu bekliyorken bile yolundan döndüremedik. Ama şimdi iyi bir fırsat çıktı karşıma. Yıllar boyunca bir evladı olmayıp da İsmail gibi bir oğlu olunca, sevincine diyecek yoktu. Öyle bir sevinmişti ki o gün anlamıştım Allah’ın onu oğluyla imtihan edeceğini. Yıllardır beklediğim fırsatın vakti işte şimdi geldi. Hadi bakalım İbrahim, şimdi nasıl kurtulacaksın elimden….. Çabuk bana “Mekkeli Adam” elbisemi hazırlayın!

………………………….

— Ne yapacağız o zaman?
— Bir Kurtarma Operasyonunda yapılması gereken şeyi: Padişahı kurtaracağız.
— Padişah hayatta mı?
— Evet, aldığımız istihbarata göre saraydan uzakça bir zindanda esir olarak tutuluyor. Elimizi çabuk tutmazsak onu kaybedebiliriz. Bu operasyon boyunca hiç görülmememiz gerekiyor. Özellikle de sarayın içinde. Bunun için Yasin Suresinde geçen şu ayeti okumanı istiyorum:
“Ve cealnâ min beyni eydîhim sedden ve min halfihim sedden fe eğşeynâhüm fehüm lâ yübsırûn.”
(Hem önlerinden bir set, hem de arkalarından bir set çekip kendilerini öyle bir sarmışız ki artık baksalar da göremezler)

………………………….

Kağıtta yazanlar aynen şöyle idi:

Allah’ın lanetlediği isyankar İblis’ten; çok kıymetli dostum ve istikbaldeki vezirim Nefis Efendi’ye vesvesedir:
Aldığımız istihbarat gereği, sarayınızın giriş kapısındaki o sözü kaldırmanız, hiçbir uğraş gerektirmeksizin emelimize ulaşmamızı sağlayacaktır.
Tahminim odur ki; Vicdan Efendi bu konuda sana karşı çıkar. Ona karşı yumuşak olup suyuna git. Duymak istediği şeylerle onu oyala ve sen sen ol, sakın Akıl Efendi’yle birlik olmasına izin verme. Bunun için yapman gereken şey; Akıl Efendi’yi lüzumsuz işlerle uğraştırıp, arta kalan vakitlerde de bol bol eğlenceyle oyalamaktır.
Son olarak; saraydaki güvenlik önlemlerini iyice arttır! Duyumlarımıza göre Ceyşül-Hayr, Hizmetkarlar Zümresinden özel olarak görevlendirdiği iki adamıyla gizli bir operasyon düzenleyecekmiş. İyi bilirsin ki bu Hizmetkarlar çok tehlikeli adamlardır. Görevlerini yerine getirene kadar pes etmezler. Daha önce onlardan neler çektiğimizi hatırlarsın. Eğer bu, padişah için düşünülen bir operasyonsa, bunca çabamız boşa çıkar haberin olsun.
Haydi, Allah’ın kahrı ve laneti üzerinize olsun!

Kötülüklerin Efendisi İblis

……………………………..

rehnuma

New member
Kitabı Merak Edenlere!!!

Kitabı Merak Edenlere!!!

:confused: Malesef kitabımız henüz bir yayınevine ya da dağıtım şirketine verilmediği için, isteyen kardeşlerimize elden ulaştırmayı da ayrı bir hizmet olarak görüyoruz. İnanıyoruz ki bu kitap size ulaşana kadar atılan her bir adım, edilen her bir söz ve en önemlisi dökülen her bir göz yaşı sahibine rahmet vesilesi olacak inşaallah.
Kitap isteklerinizi [email protected] adresine e-mail atarak gönderebilirsiniz.

Hizmetkar

(Ha bu arada, kitabımızın kağıt ve mürekkep fiyatı 5 YTL olup, içeriğine paha biçilmemiştir)

rehnuma

New member
şimdi Tüm Kitapçilarda!!!

şimdi Tüm Kitapçilarda!!!

Hizmetkar Kim? isimli kitabımız artık okuyucusuna kavuşacak. Sevincimi tarif etmem imkansız:D
İlginiz ve manevi destekleriniz için inanın çoooook müteşekkirim. Her şey sizin de gönlünüzce olsun! Bol hizmetli günler dilerim...

ŞİMDİ TÜM KİTAPÇILARDA!!!​

Üst Alt