Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kalpleri yatıştıran zikirlerde buluşalım

gelincik çiçeði

New member
"Kalpler ancak ALLAH'ı anmakla mutmain olur." (rad suresi,28.ayet)
Sevgili peygamberimiz birHadis-Şerifte şöyle buyuruyor:
-Hiçbir sadaka, Allahü Tealayı zikretmekten üstün ve değerli değildir.
-Zikir ehlinin bulunduklurı meclisin kazancı cennettir.
-Zikrullahtan başka insanı azabı ilahiden kurtaracak amel yoktur.

O ZAMAN ZİKİRDE BULUŞMAYA NE DERSİNİZ???

gelincik çiçeði

New member
La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim..
Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah'ın yardımıyla elde edilir..

bekir

sadece bir kul
Yönetici
La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim..
Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah'ındır.

gelincik çiçeði

New member
Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr
(“Allahü Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”)

AhuELa

New member
Sürekli Söylenmesi Tavsiye Edilen Zikirlerden Bir Kısmı
1- Her gün 100 defa: “Allahumme salli ala Muhammed’in ve Al-i Muhammed.”
2- Her dün 360 defa (bedendeki damarların sayısınca): “El hamdu lillahi rabb’il- alemine (kesiren) ala kulli hal.”
3- Her gün 70 defa: “Estağfirullah.”
4- Her gün 70 defa: “Etubu ilellah.”
5- Her gün 100 defa: “Subhanellah.”
6- Her gün 100 defa: “El hamdu lillah.”
7- Her gün 100 defa: “La ilahe illellah.”
8- Her gün 100 defa: “Allah’u ekber.”
9- Her gün 100 defa: “La ilahe illellah’ul- melik’ul- hakk’ul- mubin.” (Yüz defa mümkün olmadığı takdirde 30 defa söyle.)
10- Her gün 100 defa: “La havle vela kuvvete illa billah.”
11- Her gün 100 defa: “Eşhedu en la ilahe illellahu vahdehu la şerike leh, ilahen vahiden ehaden sameden lem yettehiz sahibeten vela veleda.”
12- Kul hu vellahu ehad (İhlas) suresini çok oku.
13- İnna enzelnahu fi leylet’il- kadr (Kadir) suresini çok oku; mümkünse 100 defa oku.
14- Cafer-i Tayyar Namazı’nı sürekli kıl; en azından haftada bir defa.
15- Gece Namazı ve günlük nafilelerini sürekli kılmaya çalış.

Her Cuma gecesi ve gündüzü 1000 defa Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) e salavat getir.​

gelincik çiçeði

New member
Hasbunallahu ve ni'mel vekil ni'mel Mevla ve ni'me'n nasîr
(“Allahü Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”)

Mehmet Arslan1

New member
Allah'ı Çokça Zikretmek

Allah'ı Çokça Zikretmek

Selamun aleyküm
konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm bir kitabı tavsiye etmek istedim inşallah benimde bir katkım olmuştur.

Allah'ı Çokça Zikretmek

Şimdiye dek değindiğimiz tüm mümin özellikleri ve temel imani konular, insanın kendisini Allah'a adamasını, Allah için yaşayıp, Allah için mücadele etmesini gerektirmektedir.
Allah'a adanmış bir hayat içinse, elbette Allah'la yakın bir diyalog kurmak gerekir. Bu diyaloğun yolu ise, "zikir" yani Allah'ı anmadır. Mümin, "Ey iman edenler, Allah'ı çokça zikredin" (Ahzab Suresi, 41) hükmü gereği, günlük hayatının her aşamasında zikir ve dua halinde olmalı, verilen nimetlere karşı için için şükretmeli, hataları dolayısıyla bağışlanma dilemeli, yapacağı işler için yardım istemeli ve sık sık Allah'ı tesbih edip yüceltmelidir. Mümini, "Allah'la dost" kılacak olan ibadet, bu zikirdir. Bir ayette, zikrin nasıl yapılması gerektiği şöyle bildirilir:
Rabbini, sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Gaflete kapılanlardan olma. (Araf Suresi, 205)
Kuran'da, "... Allah'ı zikretmek ise muhakkak en büyük (ibadet)tür..." (Ankebut Suresi, 45) buyrulmaktadır. İbadetler Allah anılarak ve Allah'ın rızası düşünülerek yapılmazsa karşılıksız birer amel haline gelebilirler. Bu nedenle Kuran'da, peygamberlerin vasıfları anlatılırken, Allah'ı zikretmelerine sıklıkla dikkat çekilir. Sad Suresi 30. ayette, "Biz Davud'a Süleyman'ı armağan ettik. O, ne güzel kuldu. Çünkü o, (daima Allah'a) yönelip-dönen biriydi" buyrulmaktadır.

konunun devamı için harunyahya .org dan cep kitapları serisi kuran ahlakı kitabını okuyabilirsiniz

Selim

New member
Kendini Mehdi a.s. zanneden bir sapık adamın sitesini vermişsiniz. Yazdığı çoğu şey Ayet veya Hadis olsa bile, itikadınızı bozacak birşey söyler, sizde "demek öyleymiş" dersiniz, itikadınız bozulur.

İsim vererek konuşalım belki anlaşılmaz, dediğim şahıs adnan oktardır. harunyahya.
Tartışmak adına yazmadım, Allah Rızası için mümin kardeşlerimi uyarmak için yazdım.

Mehmet Arslan1

New member
Cevap

Cevap

Tartışmak adına yazmadığınızı söylediniz; bende öyle yapmak niyetinde değilim ancak 300`den fazla eseri olan ve bu eserleriyle dünya üzerindeki Müslümanların durmunu vurgulayarak bunlara çözüm üreten, her seferinde "İslam Birliği`nin kurulması için dua eden ve dünya üzerinde, eserleriyle ateizm, darwinizm gibi küfrün temeli olan inanç sistemlerini belgeleriyle ve delilleriyle çökerten tek kişi olan, yiğit mücahit, değerli bir insana "sapık" dediniz.

Mehmet Arslan1

New member
Öncelikle Allah ıslah etsin kardeşim. Söylediklerini ayet-i kerimelerle ve hadisi şeriflerle delillendirerek konuşan bir insanın sözleri, kimsenin tikadını bozmaz.

Mehmet Arslan1

New member
Mehdi olduğunu zannettiği konusu ise tamamen büyük bir iftiradır ki; kendisini yayın organı olan A9 Tv`den takip eden biri olarak, mehdi olmadığıyla ilgili defalarca ettiği yeminlerine bizzat şahidim.

Mehmet Arslan1

New member
Size bu konuda, zanla hareket edip büyük bir günaha girmemenizi ve harunyahya.org , harunyahya.tv ve a9 tv sitelerini incelemenizi tavsiye ederim.

A

adam

Guest
Bahsettiğiniz bu kriterler ölçü değildir Mehmet Arslan1.
Şeytan da bir günahı işletmek için size 999 hayır yaptırır ama o bir günahda şirkin en dibine sokar çıkarırda haberiniz olmaz.
Adnan Oktar böyle yapar veya şuan yaptığı söylemlerine zemin hazırlamak için ilmi eseler ile darwinizim'i çökertmiştir demiyorum, 300 değil isterse 300.000 eser çıkarsın ortaya. Mehdi; ben Mehdi'yim demez, demiyecek de. Fakat sizin hocanız ben mehdi'yim dedi. Herkes tv seyredebiliyor en azından herkesin evinde tv var yani.

Ben demiyorum ki "adam" üye ismi ile islamforumda yazıyorum. Ben bir islami forumda, forumun logosunu kendine avatar olarak uyarlamış, 07.07.2011 tarihinde üye olmuş, bulunduğu yer bölümünde "ben bir ceviz ağacıyım Gülhane parkı'nda..." yazan, yaşı 31 olan, şu yazdığı mesaj ile 78 mesajı bulunan, tecrübe puanı 2 olan, 99 kere teşekkür edip 33 mesajında 49 adet teşekkür alan, imza bölümünde "kim kırarsa dalımı, hiç düşünmem kökünden sökerim ağacını..." ifadesi yer alan bir üyeyim. ben kimmiyim ? canım bu kadar işaretten sonra da onu da bir zahmet siz bulun...Ama ben adam isimli üye değilim Haşa! Onu diyemem, zaten demem de ! Dedirtemezsiniz. Asla demiyeceğim. Diyemem ki; işaretler ortada yani.

Selim

New member
Mehdi a.s. zaten ben mehdiyim demez, o da güya ima ederek anlatmaya çalışıyor, insanların aklını karıştırmayın, ehli sünnet vel cemaat yolundan şaşmayınız.
Nahmahremi alıp karşısına iltifatlar eden, yüzüne bakarak konuşan, ağzının içine düşecekmiş gibi duran adamdan mücahitmi olur? Olsa olsa sapık olur, sapıtmış olur. Allah c.c. hidayet nasip eylesin, hidayeti mümkün ve mukadder değilse Allah c.c. ismini cismini yeryüzünden kaldırsın.

Mehmet Arslan1

New member
"Adam" ve " Selim" e cavap

"Adam" ve " Selim" e cavap

Adam! Bütün üyelik özelliklerinizi sayark bir insana hakaret etme yetkiniz olduğunu mu iddia ediyorsunuz? Tekrar söylüyorum; Allah selamet versin.

Selim kardeşim, daha öncesinde hıristiyan olan, musevi olan bayanların Adnan Oktar vesilesiyle şimdi müslüman olduklarını A9 tv sitesinden izleyebilirsiniz. Adnan Oktar`ın güzel bayanlara gösterdiği ilgi onları Allah adına kucaklayıp sahiplenerek hak dinimizi onlara anlatmak amacıyladır. Buda gayet açık ve nettir. Eğer Kuranı Kerim okursanız bunun ne kadar isabetli bir tavır olduğunu anlarsınız. Hz. Süleyman sarayına gelen Sebe Melikesi Belkıs`a da aynı tavrı göstererek iman etmesine vesile olmuştur. Biz insanları açık, kapalı, bayan erkek diye ayırarak tebliğ vazifesinden geri kalamayız ve asla da kalmayacağız inşaAllah. Allah size de selamet versin, hidayet versin inşaallah.

Üst Alt