Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kızlarımız okumalımı ?

Kızlarımız okumalımı ?

• Evet

Kullanılan: 5 83.3%
  • Hayır

Kullanılan: 1 16.7%
  • Düşünmeliyim

Kullanılan: 0 0.0%
  • Para varsa okuturum

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    6

seyit

New member
Tabii ki okumalı. Hem ilmi İslam'ı hem ilmi Dünyayı. Ama Allah'ın çizdiği sınırlara muğayir olmadan...

Evet şimdiki devirde 6-7 sınıfta erkeklerle sevgili olan kızlarımız var benim oğlum bulmuş kızdım şimdide üzülüyorum yumuşak bir dille söyledimde barıştık oda en yakın sürede bırakıcağını söyledi Allah izin verirse

kiyamet_hatirasi

New member
Evet şimdiki devirde 6-7 sınıfta erkeklerle sevgili olan kızlarımız var benim oğlum bulmuş kızdım şimdide üzülüyorum yumuşak bir dille söyledimde barıştık oda en yakın sürede bırakıcağını söyledi Allah izin verirse

o zaman neden 'oğlanlar okumalı mı' değil de 'kızlar okumalı mı' diye sordunuz? =) sizin oğlunuzun "sevgili(!)"si olmasın diye bütün kızları okuldan mı alalım:) 6-7 sınıftaki kızlar tek başına "sevgili(!)" olmuyorlar değil mi?
bunun yerine daha gerekli sorular var "çocuk eğitimindeki eksikliklerimiz neler?", "çocuklarımız neden batı kültürüne özeniyor?,engellemek için ne yapabiliriz?" gibi..

Selim

New member
Bu sistem içinde okumamalı. Allah c.c.'ın razı olduğu bir sistem olursa okumasında hiçbir sakınca yoktur. Şu sistemde kızlarımızı güvendiğimiz bir medreseye vererek orada Hoca Hanım yapmamız en doğrusu. Aynı şey erkekler içinde geçerli.

İnananlar için söylüyorum inanmayanlar yorum dahi yapmasın, Efendi Hz.lerimiz k.s. "Çocuklarını medreseye veren ailelerin kabir azabı çekmediğini görüyorum." buyurmuştur. Anlayana.

sinang

New member
bizce müslümanlar islama uygun okullar açamalı buda anayasal özgürlüklerden olmalıdır.eğitim hakkı kutsaldır..okuma konusunda kız erkek ayrımı yapılmamalıdır.

Üst Alt