Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kullanici Isminizin Anlami veNicklerinizin anlamı?

K

kardelenmisali

Guest
kardelenmisali...

kardelen gibi zorda olsa zorlukların üstesinden gelecegime inandıgım için...

Bir Kardelen Hikayesi

Günümüzden yıllarca önce birbirini çok seven iki çiçek varmış. Bunlardan erkek olan, sevgilisini o kadar çok seviyormuş ki, baharda açtıklarında diğer çiçeklerden onu kıskanıyormuş. Buna dayanamayan erkek çiçek, baharda binlerce çiçeğin içinde açmak ve kalabalığın içinde kaybolmak yerine kışın dondurucu soğuğunda açarak, canından çok sevdiği sevgilisini daha fazla görmeyi hayal etmiş. Yine bahar gelmiş tüm çiçekler toprağı yedi renge boyamış. Erkek çiçek, kışın kurduğu hayallerini anlatmış. Dişi çiçek de sevgilisinin fikirlerini çok beğenmiş ve bir dahaki sefere hiç kimsenin açmaya cesaret edemediği, kışın dondurucu soğuğunda açmak için sözleşmişler. Bahar bitmiş, yaz geçmiş ve kış gelmiş. Sevgilisine kavuşma hayalleri ile yerinde duramayan erkek çiçek, karın bir yorgan gibi kapladığı toprağı delerek yeryüzüne çıkmış.

Bembeyaz karlar içinde o renkleriyle göz kamaştıran sevgilisini aramış, aramış, aramış... Ama bulamamış. Ümidini yitiren erkek çiçek bir süre sonra üzüntüsünden boynunu eğmiş ve soğuğun şiddetine daha fazla dayanamayarak hayatını kaybetmiş. İşte o günden sonra aşkı için kışın dondurucu soğuğuna bile aldırmadan karların içinde açan çiçeğe kardelen ve ona sadık kalmayıp aldatan sevgiliye de hercai adı verilmiş.

ibrahim571632

New member
Nickimde adım var akabindeki numaralar efendimizin dünyaya teşrifne ve Ahirete intikaline ait yıllar ile son buluyor ibrahim 571632

ibrahim571632

New member
Allah razı olsun kardeşim.

O (s.a.s.) o iki yılın arasında okadar mübarek bir hayat yaşadıki 14 asırdır konuşuluyo Biiznillah bi okadarda konuşulacak.

İnşallah Bizlerde kendi Ömürlerimizin içini Rabbimizin Yüce huzrunda mahçub olmayacak bir şekilde doldurabiliriz.Selam ve Dua ile...

enes38

New member
ben babayım ve oğlumun ismi enes
kayseriliyim o yüzden 38
resmimde benim resmim oyüzden.

rah

New member
selamunaleyküm bu isim benim yüreğimdeki sönmeyen kor rabbimin yüreğime düşürdüğü en güzel sevdalardan birisidir işte ismim o güzel o mükemmel ismin ilk iki harfidir
selam onun yolunu yol tutanların üzerine olsun...

guldunyam

New member
gül dünyam

gül: Peygamber Efendimiz

dünyam : benim tüm hayatım

böyle bir terkip yapmıştım. Rabbim cümlemizi layık kılsın inş.

esma_

New member
ben bu nicki sadece ve sadece esma validemizi çok sevdiğim için kullanıyorum anlamını bilmeyen yoktur zaten....

onu çok sevmeme sebep ise bir gün hz ebubekir'in çok sıkıntılı olduğunu görür validemiz ve neler olduğunu öğrenmek ister babasından aldığı cevap annesinin bir türlü inanmadığıdır bunu öğrendiğinde öz annesi için şu sözleri sarfeder;''bırak gitsin o kadını inanmıyorsa ne barındırıyorsun''inanç işte budur demiştim bu cümleleri ilk okuduğumda o günden beri esma validemiz benim için çok ayrıdır

nns

New member
alahın selamı üzerinizde ebedi bulunsun.
çok hoş isimler var.çok güzel manlar..
benim nns ismimin baş harfleri.Kısa öz bi şey olsun istedim.Bİ kod gibi.AMa şimdi bu kadar manidar isimler arasında çok cılız hissettim kendimi:)

ayyþe

New member
benim açıklamama gerek yok heralde ama başındaki y nin ikitane olmasının sebebi yani ayyşe olmasının sebebi çok konuştum için bazen insanlara gına getiririmde ayy:mad: dedittiririm yani o yüzden:(;)

züleyha

New member
züleyha

züleyha

benim ismim züleyha:)
anlamı bi çok yerde yoktur yusufla olan aşkı yazar züleyhanın anlamı superisi demektir...Buarada burda yeniyim dün aranıza katıldım herkese slm

nns

New member
hoşgeldin züleyha bende yeniyim.İsminin anlamı çok hoşmuş.

BERZAH

New member
Berzah Büyük Müteffekkir Salih Mirzabeyoğlunun Eşsiz Eserlerinden Birinin Adidir.ve Bu Kitab En Sevdiğim Eserlerinden Biridir.

Elifnisa

New member
elif nisa:kızımın ismi.

elif kuranın ilk harfi nisa da nisa suresinde kadın demek.

kevni-kavseyn

New member
KEVN-hudus.varlık,var olmak,vücud,alem,kainat,mevcudiyet
KAVSEYN-iki yay

:)

Üst Alt