Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

lütfen amin deyin

alptraum

New member
Web sitesi
www.muhakeme.net
Allah'ım, kalplerimizi imân ve Kur'ân nuruyla nurlandır. Allah'ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme. Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz. Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl.
Bizi nefsimizin eline bırakma. Bizi, koruyuculuğunla muhâfaza eyle. Bize ve erkek, kadın bütün müminlere merhamet et.
Kulun, peygamberin, seçtiğin, dostun, mülkünün güzelliği, masnuâtının melîki ve sultanı, inâyetinin gözbebeği, hidâyetinin güneşi, hüccetinin lisânı, rahmetinin timsâli, mahlûkatının nuru, mevcudâtının şerefi, mahlûkatının çokluğu içinde birliğinin kandili, kâinat tılsımının keşşâfı, rubûbiyet saltanatının dellâlı, hoşnut olduğun şeylerin tebliğ edicisi, gizli isimlerinin tanıtıcısı, kullarının muallimi, âyetlerinin tercümânı, rubûbiyet güzelliğinin aynası, şuhud ve işhâdının medârı, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin habîbin ve resûlün olan Efendimiz Muhammed'e, onun bütün âl ve ashâbına, kardeşleri olan diğer peygamber ve resûllere, melâike-i mukarrebîne ve sâlih kullarına salât ve selâm eyle.Âmin.

Bediüzzaman'dan

reyyan

New member
Affet Allah'im!
Gecelerden sabahalara, karanliklardan güneslere dogru açilan yüreklerimizin
perde araliklarindan süzülen nur katreleriyle geldik kapina!
Ey rahmetiyle kalpleri evirip çeviren, Sana kalbimizi getirdik.
Ey kalpleri nuruyla sarip oksayan!
"Selam olsun ömür seccadesini gönül dergahina serenlere" diyebilmeyi ne çok isterdik.
Ögrendik ki dua ; gözyaslariyla yazilmis bir mektub.
Ve bir bekleyistir, istiyakla, korkuyla, ümitle bekleyis.
Ey gökyüzünü kudretiyle sürmeleyen!
Rahmetini serp taslasan gönüllere Ey Rabbim!
Sanadir münacatim, yalniz Sana olsun askim lutfeyle!
Kararan günlerimize, gecelerimize Ve ne olursan ol gel diyen asiklarin hürmetine, ne olur affeyle!
Yüreklerimiz ezik Ya Rabbim! Yüzümüz yerde. Kaldirip basimizi sonsuzluga bakmaya yüzümüz yok! Layik olamadik.
Sirat-i müstakim üzerinde günahlardan nurunla yikanmis olarak yürümeyi nasib eyle.
Dualari semadan çevrilmeyenler adina, geceleri nurlariyla sabahlara çevirenler adina, samimiyeti nakis nakis ömür gergefine isleyenler adina, tevbe ediyor, af diliyoruz dualarimizla.Ya Rabbim!..
Affet Allah'im!..Affet Allah'im!...Affet Allah'im!

Þ

þehadet

Guest
Ey nefsim, pes et gayri !
Çünkü ben artık benim!
Ey gariban mekanlar,
Ey kimsesizlige terk edilmiş,camiler,
Size geldim saganak saganak,
Adım adım, can can,
Kevser kevser size geldim!
Allahım !
Ne hoş senin deryanda çoşmak,
Kitab-ı nurundan feyz almak..
Ve her secdede senle konuşmak...
Bizi senin huzur deryandan mahrum bırakma,
Umutsuz, karamsar yüreklere yagmurdur huzuru ilahin...
Ne yana yüzümü çevirsem orada bir adın var,
Baharda açan çiçekler, kışa inat kardelen, sonbaharın yaldızında sen varsın,
Seni anmak, senle dolmak ne güzel Rabbim!
Bizden de seni anan ve anmalara vesile olan, seni yaşayan, senin sevginle insanlara merhamet, adalet dagıtan, bedbaht yürekleri iman nuruyla damıtan nesiller çıkar
Ya ilahi !....

Þ

þehadet

Guest
EY NURLARIN NURU

Ey Allahim! Efendimiz Muhammede ve Efendimiz Muhammedin âline öyle bir salât ve rahmet eyle ki; onunla bizi bütün korku ve âfetlerden kurtar, bütün ihtiyaçlarimizi yerine getir, bütün kötülüklerden temizle, katindaki derecelerin en yücesine yükselt, gerek hayatta ve gerekse öldükten sonra bütün hayirlarin en yüksek gayesine ulastir! Duâmizi kabul eyle, ey dualara cevap veren! Hamd âlemlerin Rabbi olan Allaha mahsustur.

Allahim! Efendimiz Muhammede ve onun âline; gece gündüz degistikçe, sabah-aksam birbirini takip ettikçe, gece gündüz tekrarlandikça, Kutup yildizi ve onun arkadasi dogdukça salât eyle! Onun ruhuna ve Ehl-i Beytinin ruhlarina bizden mânevi hediyeler ve selâm ulastir! Ona ve onlara, mahser ve ebediyet gününe kadar çok çok rahmet ve bereket ihsan eyle! Bu salavâtlardan her birisi hürmetine bizi magfiret eyle, bize merhamet et ve bize lütufta bulun!

Allahim! Senin nurlarinin deryâsi, sirlarinin kaynagi, inâyetinin pinari, hidâyetinin günesi, memleketinin semâsi, huzuruna götüren imami, mahlukatinin en hayirlisi, yaratilmislarin Sana en sevimlisi, kulun, sevgilin ve elçin, nebiler ve rasulleri kendisiyle sona erdirdigin ümmi peygamberin olan Efendimiz Muhammede, diger nebi ve resullere, onun bütün âl ve Ashabina, mukarreb meleklere, göklerin ve yerlerin ahâlisinden salih kullarina salât eyle! Allahin rizasi onlarin ve bizim hepimizin üzerine olsun! Âmin. Âlemlerin Rabbi olan Allaha hamd olsun.

Allahim! Sirlar semasinin günesi, nurlarin mazhari, celâl medarinin merkezi, cemal feleginin kutbu olan ebediyyete mensub latif Muhammedin zâtina salât eyle! Allahim! Onun Senin katindaki sirri ve Sana olan manevi yaklasmasi hürmetine korkumu emniyete çevir, hatalarimi sil, hüzün ve hirsimi gider, benim destekçim ol, beni benden alip Kendine götür, yaklastir, benligimden geçmeyi bana nasip et, beni nefsime meftun ve hislerimle perdelenmis kilma, bana her gizli sirri aç! Yâ Hayyu Yâ Kayyum! Yâ Hayyu Yâ Kayyum! Yâ Hayyu Yâ Kayyum!

Allahim! En üstün rahmet, en mükemmel selam ve en güzel selametlerini, peygamberligin baslangici ve sonu, risalet semasinin günesi, en parlak nur, en temiz sir, kiyamet gününde Kevser havuzunun ve sefaatinin sahibi, melek ve insanlarin efendilerinin efendisi, Allahin yaratiklara karsi delili, peygamberlerin sultani, Allahin seçkin kullarinin rehberi, Âlemlerin Rabbinin Habibi, Efendimiz ve en sereflimiz olan Hz. Muhammede (Allah ona, bütün âl ve Ashabina salât ve selam eylesin) nasib eyle.

Allahim! Kalblerin tabibi ve ilaci, bedenlerin âfiyet ve sifâsi, gözlerin nuru ve isigi olan Efendimiz Muhammede, onun âl ve Ashabina salât ve selam eyle.

Allahim! Sayende içinden çikilmaz islerin çözüme kavustugu, sikintilarin dagildigi, ihtiyaçlarin yerine getirildigi isteklerin elde edildigi, iman ile dünyadan göçme maksadina erildigi ve onun serefli yüzü suyu hürmetine buluttan yagmur indirmesi için Allaha yalvarildigi Efendimiz Muhammede, onun âl ve Ashabina, her göz açip kapamada ve her nefeste Sence bilinen nesneler sayisinca en mükemmel bir salât ve eksiksiz bir selam eyle. Allahim! Efendimiz Muhammede, onun âl ve Ashabina, Allahin mülkü var olmaya devam edildigi müddetçe ve Allahin ilmindeki nesneler sayisinca ebedi salât ve selam eyle.

Allahim! Efendimiz Muhammede, onun âl ve Ashabina, ezelden ebede kadar ve Allahin ilmindeki varliklar sayisinca salât ve selam eyle.

Allahim! Ümmi, kadri yüce ve serefi büyük peygamberin olan Efendimiz Muhammede, onun âl ve Ashabina salât ve selam eyle.

Ey nurlarin nuru! Ey kullarina karsi sonsuz lütuf ve ihsan sahibi olan Latîf! Ey kullarinin hatalarini örten Settar! Peygamberlerin kandili, evliyalarin yildizi, asfiyâlarin ay ve semsi, cin ve insanlarin günesi, Dogu ve Batinin isigi olan Efendimiz Muhammede salât eylemeni, vücudumuzu irfan gögüne çikarmani, görünen varligimizi ihsan makaminda sabit tutmani Senden niyaz ediyoruz. Duamizi kabul buyur. Âlemlerin Rabbi olan Allaha hamd olsun.

Allahim! Nuru bütün yaratiklardan önce varolan, ortaya çikisi âlemler için rahmet olan, Efendimiz Muhammede, gelip geçmis, henüz gelmemis, iyi olup saadete ermis, kötü olup azabi haketmis yaratiklar adedince ve her sayiyi asacak, her siniri tasacak, sonsuz, nihayetsiz, bitip tükenmeyen bir salât ve rahmet eyle. Bu bizzat Senin ona yaptigin ve varliginin devam ettigi ebediyyet müddetince kesilmeyen bir salât olsun.

Kendisine, hak ile batil birbirinden hikmetle ayiran Furkan-i Hakimin Ars-i Azamdan ve Rahman-i Rahimden indirildigi, Mirac ve Ne göz sasti, ne de baska bir seye bakti âyetinin sahibi olan Efendimiz Muhammede salât ve selâm olsun, ey Allahin Resûlü! Ezel sabahindan mahser gününe kadar Muhammedin gönül çekici varligina salavât olsun.

Hz. Peygamberin gül yüzüne zaman zaman salavât getirmek, ölünceye kadar bana farz-i ayn olsun. Milyon salât, milyon selam sana olsun ey Allahin vahyinin emiri!

Allahim! Efendimiz Muhammede, onun âl ve Ashabina agaçlarin yapraklari, denizlerin dalgalari ve yagmurlarin damlalari sayisinca salât, selam ve bereketler ihsan eyle! Allahtan baska hiçbir Ilah bulunmadigina ve Hz. Muhammedin Allahin resulu olduguna sehadet ederim.

Allaha Emanet Olun
Dualarinizi Eksik Etmeyin
Saygilarimla..

nisa58

New member
Allah'ım sana olan sevgimi bana bağışla.

amin

furkan-dost

New member
Web sitesi
www.tefsirdersi.com
yürek dolusu amin....

yüreğinize ve emeğinize sağlık kardeşim

selam ve dua ile

kalbinizin sahibine emanet olunuz..

DAVUD

New member
Elçi, kendisine Rabbinden indirilene iman etti, mü'minler de. Tümü, Allah'a, meleklerine, Kitaplarına ve elçilerine inandı. "O'nun elçileri arasında hiç birini (diğerinden) ayırdetmeyiz. İşittik ve itaat ettik. Rabbimiz bağışlamanı (dileriz). Varış ancak Sana'dır" dediler. (285)

Allah, hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemez. (Kişinin nefsinin) Kazandığı lehine, kazandırdıkları aleyhinedir. "Rabbimiz, unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Rabbimiz, bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Rabbimiz, kendisine güç yetiremeyeceğimiz şeyi bize taşıtma. Bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge, Sen bizim mevlamızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et." (286)
AMİN

Þ

þehadet

Guest
lütfen amin deyinYâ Rabbî!

Bizim hâlimize bakarak muâmele etme. Kendi ikrâm ve ihsânına göre bize muâmele eyle.

Yâ Rabbî!

Kerem ve lütfunla hidâyet ettiğin kalbi tekrar dalâlete, sapıklığa meylettirme.

Belâları bizden sarf eyle, çevir ve değiştir.

Ey affı çok olan, günahları örten Rabbim!

O günahlar dolayısı ile bizden intikam alma. Bize azâb etme.

Yâ Rabbî!

Biz nefis ile şeytana köpek gibi tâbi olduksa da sen, azab arslanını bize saldırtma.

Ey Hayy, ebedî diri olan Rabbim!

Taleb ve duâ üzerine nasıl olur da kerem etmezsin. Sen kerem sâhibisin.

Ey mahlûkâtın, yaratıkların canlıların ihtiyâcını gideren Rabbim!

Sen varken hiç bir kimseyi hatırlamak ve ondan bir şey ummak lâyık değildir.

Yâ Rabbî!

Rûhumda bir ilim katresi var. İlâhî onu hevâ rüzgarıyla ten toprağından muhâfaza eyle.

Ey ihsânı çok olan Rabbim!

Cefâ içinde geçip giden ömre merhamet et.

Ey affetmeyi seven Rabbim!

Bizi affeyle. İsyân derdimize çâre eyle.

Ey yardım isteyenlerin yardımcısı!

Bizi hidâyete çıkar.

Yâ Rabbî!

Duâ ve yakarışlarımızda sana lâyık olmayan sözleri bilmeyerek söyleyip hatâlarda bulunmuş isek, o kelimeleri sen ıslâh et ve duâmızı kabul buyur.

Çünkü sözlerin hâkimi ve sultanı ancak sensin.

Ey âlemin yaratıcısı!

Kasvetli, kararmış, katılaşmış âdetâ taş gibi olmuş olan kalbimizi mum gibi yumuşat, feryâdımızı, âh u vâhımızı, hoş eyle ki rahmetini celbetsin, çeksin.

Bizi köle gibi kullanan bu serkeş nefisten bizi satın al.

O nefis bıçağı kemiğe dayandı (zulmü canımıza yetti).

Yâ Rabbî! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin."

Mevlana son demlerinde iken, dostu Siraceddin Tatari'yi yanina çagirarak, kendisine su duayi ögretmis ve sikintili zamanlarinda okumasini tavsiye etmistir:

"Ya Rabbi!

Bana ne senin zikrini unutturacak,

sana sevkimi söndürecek, seni tesbih ederken duydugum lezzeti kesecek bir hastalik;

ne de beni azdiracak, ser ve kötülügümü artiracak bir sihhat ver."
Ey Merhamet edenlerin merhametlisi!
Merhametinle bu duami kabul et.

Hz. Mevlana'nin Sabah Namazindan Sonra Okuduklari Dua

Allah'ım kalbimi nurlandır, kulağımi nurlandır,

gözümü nurlandir, saçımı nurlandir, derimi nurlandır,

etimi nurlandır, kanımı nurlandır, önümü nurlandır, ardımı nurlandır, altımı nurlandır,

üstümü nurlandır, sağımi nurlandır, solumu nurlandır,

Allahım! nurumu artır, bana nur ver. Ey nurun nuru ey merhametlilerin merhametlisi Allahım merhametinle beni nur et.

Bu dua, ismi güzel, cismi güzel, teni güzel, cani güzel, ruhu güzel, huyu güzel

Efendimiz (Sallallahu Aleyhi Vesellem)'in dilindendir.

rabia sultan
PMamin

Þ

þehadet

Guest
Sen unuttun ama unutulmadın [Büyüklerin sözleri]

Hepimiz ahiret yolcusuyuz, inkârı mümkün değil. Herkes bir sefere giderken yolda ve gittiği yerde kendine lazım olanları alır, diğerlerini almaz. İhtiyaç olmayanı almak ahmaklık olur. Dünyadan da, ahirete lazım olanlar tedarik edilir. En akıllı insan, ölüme hazırlanandır. En ahmak, dünyaya tapandır. Ahmaklar olmasaydı, dünya harap olurdu.

İnsan bir yere gitmek için, bir yerde vasıtaya biner, başka yerde iner, dünya buna benzer. Yalnız, vasıtayı iyi seç. Son durakta ya Cennet ya Cehennem vardır.

Şeytan; uzaklaştırıcı demektir. Allahü teâlânın sevgisinden, merhametinden uzaklaştıran şeydir. Üç türlü şeytan vardır. Birinci şeytan bilinen İblis ve torunlarıdır. İblis; Allah rahimdir affeder diye, günahları vesvese verir, insan bunu dinlemezse çeker gider, bu şeytanın hileleri zayıftır. İkinci şeytan nefistir; bu daha kuvvetlidir. Şeytan gibi çekip gitmez. Çok inatçıdır, tekrar tekrar aldatıncaya kadar uğraşır. Üçüncüsü daha da kuvvetlidir. Bu kötü arkadaştır. Dünyada rezil eder, âhirette Cehenneme götürür. İnsanın imanını öyle çalar ki, o şahsın ruhu bile duymaz. Her türlü bozuk yayınlar da kötü arkadaştır. (Kitap, gazete, dergi, tv, vb.)

İnsanı çevreleyip imanına musallat olan dört düşman vardır; Sağında şeytan, solunda nefis, arkasında kötü arkadaş, önde ise dünyadır. Dünya bu zararda rehber olmuştur.

İnsanlar düşmanı dışarıda arıyorlar, halbuki düşman kendi içimizdedir. Bu düşman da nefistir.

Kim kime, neye güvenirse, yardımı ondan beklesin.

Kim neye benim demişse o şey ona düşman olmuştur.

Dünyanın en cahil, en ahmak mahluku, insanların nefsidir. Her isteği kendi aleyhinedir. Gıdası haramlardır. Nefs, daima zararlı şey ister. Allahü teâlâ buyuruyor ki;

Ey insanlar nefsinize düşman olun. Çünkü nefsiniz, benim düşmanımdır.

Emrime uyan Cennete, uymayan ise Cehenneme gidecektir.

İbadetlerin faydası Allahü teâlâya değil, herkesin kendinedir. Maaşla çalışan bir doktor, bir hastaya ilaç verse, ilacın doktora faydası yok diye o ilacı kullanmamak akla uygun değildir. Zehir içsem doktora ne zararı olur diyerek zehir içmesi de ahmaklıktır. İşte, günahlarımın Allah’a bir zararı yok diyerek, her çeşit günahı işlemek akıl işi değildir. Öldükten sonra başına gelecekleri düşünmeyen kimse akıllı olabilir mi? Kur’an-ı kerimde sık sık, (Hiç mi düşünmüyorsunuz?) diye ikaz edilmektedir.

Yanlış vasıtaya binen, istediği yere değil, vasıtanın gittiği yere gider. Mesela Paris’e giden uçağa binen Kâbe’ye varamaz.

İnsanların çokluğu, dilediklerini yapmaları, gaflet içinde yaşamaları sakın seni de gaflete düşürmesin. Sen tek olarak öleceksin, tek olarak kabre gireceksin, tek olarak hesabını vereceksin. Sen dini, imanı, Allah’ın emir ve yasaklarını unuttun. Sen unuttun ama unutulmadın.

Sırat köprüsünde herkese 7 şeyden sual sorulacaktır, cevap veremeyen düşecektir. Bunlar; iman, namaz, oruç, zekat, hac, gusül ve kul hakkındandır. Yedinci soruya kadar gelebilmek çok zordur. Yedinci soru da çok zordur. Peygamberler masum oldukları halde, günahsız oldukları halde burada korkarlar.

nisa58

New member
nisacs6.jpg

amin amin amin

Üst Alt