Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

mehdix

seyfullah putkýran

New member
Katılım
30 Eyl 2005
Mesajlar
5,807
Tepkime puanı
205
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Ruhlar Aleminden
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
28796.jpghttp://www.mehdixpasa.com/

Yayınevi
:
Popüler

Yazar
:
Turgay Güler

Türü Olasılık Teorisi
Sayfa Sayısı
:
240


Dünyaya bir şeyler oluyor…
Dünyanın hâkimi olan Amerika, kendi başının çaresine bakmaktan aciz…
Bütün dünyayı idare etmek üzere politikalar geliştiren İsrail, en büyük müttefiki Amerika'yı saf dışı bırakmak için planlar yapıyor ve bu planlarını başarıyla uyguluyor.
Üretilen büyük bir yapay depremin ardından, Amerika yerle bir oluyor ve bu ülkenin ekonomisini elinde tutan Yahudi tüccarlar Avrupa'ya yöneliyor.
Bu da yetmiyormuş gibi Türkler, Ayasofya'yı yeniden ibadete açıyor.
Bir Türk Paşası, Hristiyan ve Yahudi dünyasının peşinden koştuğu Ahit Sandığı'nı ve Hazreti Musa'nın Asası'nı ele geçiriyor .
Dünyanın hâkimi olmak üzere yola çıkan İsrail, bir bir kendi kazdığı kuyulara düşüyor ve İslâm ülkeleri tarafından büyük bir iltifata mazhar olan Paşa, giderek MEHDİX Paşa'ya dönüşüyor.
Üçüncü Dünya Savaşı başlıyor…
Özel ve "seçilmiş" biri olarak, kendine yöneltilen bütün tehlikelerden sıyrılan MEHDİX Paşa, tıpkı dünyanın beklediği kurtarıcı gibi donanarak ve donatılarak üzerine düşeni gereği gibi yerine getiriyor.
"MEHDİX", yazarın geleceğe dair gördüğü rüyanın bir yansıması. Kitapta yer alan bilgiler, tamamen bir kurmaca. Geleceğin dünyasında olabilirlikler üzerinde duran yazar, yaklaşık yarım asırdır yaşanan dünya siyasetini aynanın arkasından bakarak tersinden okumaya çalışıyor.

Kitap, günümüz dünyasının süper güçleri olan ülkelerin de bir süre sonra bu etkinliklerini yitirebileceğini, şu anda gelişmekte olan veya henüz bu sürece girmemiş olan ülkelerin zamanla kendi politikalarını üreterek dünya siyasetinde egemen hale gelebileceklerini ve bunu nasıl yapabileceklerinin ipuçlarını sunmaya çalışıyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

seyfullah putkýran

New member
Katılım
30 Eyl 2005
Mesajlar
5,807
Tepkime puanı
205
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Ruhlar Aleminden
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
güzel bir kitaba benziyor.

hayal ürünü bir kitap bir kısım gerçeklere değinmiş ama mehti ile ilgili garçeklerin bir kısmı tamamen hayal ama zevkli bir kitap 236 sayfa olmasına rağmen akıcı ve bir günde bitirebiliceğiniz bir kitap nasıl bitirdiğimi bilmiyorum bir an kaptırabiliyorsunuz kendizinizi :)
 

mhmt

New member
Katılım
7 Kas 2006
Mesajlar
2,965
Tepkime puanı
715
Puanları
0
kitap güzel ama basit biraz..
metal fırtına karmaşık gibi geliyor önce sonradan çözülünce sırlar hımm dedirtiyor..
bu da güzel bi çalışma ama biraz basit geldi bana..
 
Üst Alt