Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Müslüman Olmayan bir Kadinla Cocuk

Rkan

New member
Selam Aleyküm.

Foruma Yeni üye oldum. Su anki basima Patliyan bir konu vesile oldu.
Umarim Yardimci olla billirsiniz

Elhammdulilah Müslüman Dinimizin Emreti gibi yapilmasi gereken Müslümanligi yapamadim.
Nedense Hep Basim sikisdigimda Aciyorum ellerimi Allahima, Kenndim utaniyorum iyi günlerimde Namazlardan sorna Rabbimden Dilleklerim olmadan Sadece ohne Sükretmedigim icin.

Yani Nasil kötü bi müslüman oldugumu utanarak Aciklamis oldum.

Bir Müslüman Olmyan Ve Din, Dil Farki olan bir Kadin bende Muhtemelen Hamile kaldi.
2 haftadir Hamilelik Uyarilari Aldigi halde bana gec haber verdi.

Tepkimden Korkdugu icin.

Kenndisi Kesinlikle istemiyor Cocugu.
Kürtaj yapmak istiyor. Karsi cikmis olsam bi türlü
Bu Sefer ben bu cocugu Islam Terbiyesinde Yetisdiremicegim.

Yani benim Kanimda canimdan Aksi Takdirde Ristiyan Belkide Ataiz ve Babasiz büyücek

bu durumda Kürtaj yapa billirmiyim Günah midir ?

Umarim yardim ede billirsiniz. Galiba Yarin Kesin cvp alicagiz Lütfen Dua edin bu aciz kardesiniz icin

Selametle

bekir

sadece bir kul
Yönetici
İslamda meşru bir özür olmaksızın çocuk aldırmak haramdır, yasaktır.

Sizin durumunuzu en iyi siz biliyorsunuz, bu nedenle özrünüzün geçerliliğine de siz karar verin.

Şeriat uzmanları uzuvları teşekkül etmeden çocuk aldırmak caiz olur diyor. Kütüb-i sittedeki, (İnsan, anne karnında nutfe [sperma] olarak 40, aleka [embriyo] olarak 40, et parçası olarak da 40 gün kalır. Bundan sonra ruh verilir) mealindeki hadis-i şerifini esas alan âlimler, bir özürden dolayı, ilişkiden hemen sonrası hesaplanarak 1 aydan 4. aya kadar kürtaja izin vermişlerdir. (Redd-ül Muhtar)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
Zinadan meydana gelen çocuğun günahı yoktur. Efendimiz (s.a.s.) “Veled-i zînaya annesinin babasının günahından hiç bir şey yoktur” buyurmuştur.(Hâkim, Müstedrek; Münâvi V/372)

Evlilik dışı ilişkiden olmasına rağmen unutulmamalıdır ki tövbe kapısı daima açıktır. İşlenilen günah ne kadar büyük olursa olsun samimiyetle yapılan bir tövbe ile affedilmeyecek günah yoktur.

Samimi tövbe için; kişi işlemiş olduğu günahı terk etmeli,işlediği günahtan dolayı pişmanlık duymalı, gelecekte aynı günahı bir daha işlememe kararı almalıdır.
Zinadan meydana gelen çocuk dünyaya gelmelidir.

Bu durumda, siz o çocuğun doğmasına müsade edin ve o çocuğun bakımını üstlenin, nitekim nice gayrı müslim çocuğu aslanlar gibi devşirmelik sistemi ile tahkik boyutunda müslümanlığa ulaşmıştır. Sizde bu çocuğun peşini bırakmayın gözünüzün önünde büyütebiliceğiniz bir ortam hazırlayın imkanınız varsa ilim tahsis edebiliceği yatılı bir medreseye verebilir güzel bri müslüman olmasınıa sağlayabilirsiniz...

Üst Alt