Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Namaz ilgili bi soru

umut3341

New member
arkadaşlar cemaatle namaz kılmak tek başına kılmaktan daha hayırlı bunu biliyorum. ama benim şöyle bi sorum var. cemaatla kıldığımızda namazı hoca kıldırdığı için dualarla ilgili bi telefuz sıkıntısı çekmiyorum. ama tek başıma namaz kıldığımda duaların telafuzunu doğru yapıp yapmadığıma emin olamıyorum. tek başıma kıldığım namazların kabul olma olasılığı böyle bir durumda nasıldır?

radikal

New member
Dua derken sanırım namazda okunan ayet ve sureleri kasd ediyorsunuz. Namazda okunan ayet ve sureleri çok düzgün ezberlediğinize emin olun. Hatta bir camii imamına giderek ezberden okuduğunuz surelerin telefuzunda bir yanlışlık olup olmadığını ona okuyarak teyit ettirin. Zaten okunuşunda bir hata varsa o imam kardeşimiz, size doğru olanı da göstererek gerekli düzeltmeleri (varsa eğer) muhakkak yapacaktır. Eğer bir hata yoksa; zaten o şekilde devam etmenizde bir mahzur olmayacağını da size anlatacaktır. Elbette cemaat ile namaz en efdal olanı. Fakat bazı zaruri sebepler de varsa tek başına kıldığınız namazlarınızı bu şekilde gönül rahatlığı ile kılmış olursunuz inşaallah.

Rabbimiz, kılınan bütün namazları, niyetleri ölçüsünde; izzet-i dergahında kabul buyursun inşaallah.

Üst Alt