Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Nur Dede ve Nur Dede Anlatiyor 1+2+3

Yasemin03

New member
Cok güzel kitaplar bunlar. Islamiyete dair sorulara cevap bulacaginiz kitaplar.
Hepsini toparlayip, Nur Dede: Said Nursi'nin biyografisi (yani Nur Dedenin biyografisi)
ve nur dede anlatiyor: o kadar cok soru sordugumuz sorulara said nursi cevap veriyor, bir kitap haline getiren Mehmed Paksu hoca.

Nur Dede:

Herkese seslenen, herkesle hallesen, herkese sevgi ve sefkatini yönelten bir dede olabilir mi?

Birinin, birilerinin, tek ailenin degil; herkesin, hepimizin dedesi olmayi, hepimizi düsünmeyi, yüregine hepimizi sigdirmayi
basaran bir güzel insani tanimak ister misiniz?...(kitabin arka kapaginda)

Nur Dede Anlatiyor 1+2+3'de olan bazi sorular:

Ben o kitabi okuyunca tüm sorularim cevaplandi.

Iman nedir, varliklar bizi Allah'a nasil ulastirir?
Allah'in isimlerini nasil okumaliyiz, nasil anlamaliyiz?
Allah'i nasil tanimali, ona nasil iman etmeliyiz?
Kur'an-i nasil okumali, nasil ogrenmeliyiz?
Peygamberimizin her seyi mucize miydi?
Ölüm ne kadar güzeldir?
Huyumuz nasil degisir?
Ömrümüzü nasil uzatabiliriz?
Cennet ne kadar ucuz?
...

Herkeze tavsiye ettigim kitaplar bunlar. Islami sorulari olan kisilerin cevaplari bu kitapda bulabilirler.

Selamlar! :)

seyfullah putkýran

New member
Web sitesi
www.tevhidyolu.net
nurdede.jpg

Mehmed Paksu

Herkese seslenen, herkesle halleşen, herkese sevgi ve şefkatini yönelten bir dede olabilir mi? Birinin, birilerinin, tek ailenin değil; herkesin, hepimizin dedesi olmayı, hepimizi düşünmeyi, yüreğine hepimizi sığdırmayı başaran bir güzel insanı tanımak ister misiniz? Bütün amacı, insanların imanlarına hizmet ve yardım etmek olmuş... Böylece herkesin hem bu dünyasını, hem de âhiretini Cennet etmeye çalışmış. Böylesine bir maneviyat büyüğünü daha yakından tanımak istemez misiniz? Hem de rahat anlayabileceğiniz bir üslupla ve onu çok seven bir kalemden... Öyleyse buyurun bakalım...

Asya

New member
said nursiyi tanımak isteyenler için güzel kitaplar olmalı.ama ben bu tür kitapları okuyamıyorum.çünkü anlatımı çok ağır.sıkılıyorum açıkçası.

Asya

New member
evet siz de haklısınız.ben zaten kitap okumayı çok seven bi insanım.kitapsız yaşayamam desem yeridir.ama bu tür kitapları okumayı hiç denemedim.okuyanlardan duyduğum kadarıyla hiç bi şey anlamıyoruz ama yine de okuyoruz diyolar.ben de okusam heralde sıkılırım diye düşünüyorum.
ama mesela harun yahyanın eserlerine bayılıyorum.Allahın varlığını bilimsel olarak kanıtlayan mükemmel eserler.tüm kitaplar internette de yayınlanıyo.herkese de tavsiye ederim yani.beni hiç sıkmıyor.okuduğum eserleri tekrar tekrar bile okumak istiyorum.
sonuçta herkesin kitap tarzı farklı.saygı duyarım.

Asya

New member
ama harun yahyanın kitapları genelde bilimsel olmasına rağmen Allahın varlığını,birliğini,gücünü çok güzel anlatıyo.ben onun kitaplarını okuyunca hayata bakış açım değişiyo.

Yasemin03

New member
zaten nur dede kitaplari anlasilacak kitaplar. bediüzzaman said nursi'nin biyografisini anlatiyor. sorulari cevaplandirdigi seyler yaziyor. cok kolay sözlerlen yazilmis. Risale-i Nur'a gelelim. ben Risale-i Nur'u okuyorum ve bende anlamiyorum herseyi, ama varya okudukca okuyorum. bu kitap sanki beni bagliyor. basliyorum hic canim istemiyor gibi oluyor ama bir iki sayfa okudugumda bi bakiyorum on yirmi sayfa olmus. basta bilmemek bence o kadar kötü degil. ama insan sonradan okuyunca tabi anlamini bilmek ister. ve bu ilim hic bitmiyor bende. her okudugumda bu cümle ne demek vs. sabir lazim bu kitaba, cünkü ben lugatcelerini cikariyorum anlamak icin. ama gercekten caba sarf etsen bu kitaba, yavas yavas anlasiliyor. ve her okudugumda yeni yeni seyler ögreniyorum. benim icin ilim ve zevk verici kitaplar bunlar. Zaten Kur'an-i Kerim'in tefsiri Risale-i Nur bence.

Üst Alt