Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Soru soruyorum

Kartalbibaktý

New member
Merhaba kardeşler ben bi takım kötü iş işledimde günahı da vardır tabi ben allaha böle tövbe etme istegi gelmiyo yani ederim de yani hiç isteyim gelmiyo bide bu işledim kötülük den dolayı pişmanda oluyorum yani allah bizi yaratması zaten çok güzel bişe bu hayat için allaha karşı günah işlemek çok koyuyor insana ben ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim
Not: Allahı herşeyden çok severim.

gozcelik

New member
Merhaba,
Allah'ı herşeyden çok seviyor ama yine de kötü işler yapıp tövbe de etmiyorsanız "Sevgi" anlayışınızda bir gariplik var demektir. Ayrıca Allah'ı sadece sevmek yetmez, O'ndan kormanız da gerekir ki O'na karşı gelmekten sakının.
"Tövbe etme isteği" nedir anlayamadım:confused: İnsan istediği için değil pişman olduğu için tövbe eder. Sizde yaptığınız kötü işten gerçekten pişmansanız ve bir daha yapmayacağınıza inanıyorsanız (ve affedilmek istiyorsanız) tövbe edersiniz.
Eğer pişman değilseniz ya da affedilmeyi ummak istemiyorsanız tövbe etmeyebilirsiniz de.

Siz pişmanım ama tövbe etmek istemiyorum yazmışsınız. Demek ki affedilme isteğiniz ya da bu günahın hesabı sorulur korkunuz yok.
Bunlar var diyorsanız tek yapmanız gereken elleriniz kaldırıp Allah'a dua etmek, pişmanlığınızı dile getirip affedilmeyi dilemektir. Bunda "içimden gelmiyor" denecek ne var anlamadım doğrusu.

Selametle.

Kartalbibaktý

New member
Merhaba,
Allah'ı herşeyden çok seviyor ama yine de kötü işler yapıp tövbe de etmiyorsanız "Sevgi" anlayışınızda bir gariplik var demektir. Ayrıca Allah'ı sadece sevmek yetmez, O'ndan kormanız da gerekir ki O'na karşı gelmekten sakının.
"Tövbe etme isteği" nedir anlayamadım:confused: İnsan istediği için değil pişman olduğu için tövbe eder. Sizde yaptığınız kötü işten gerçekten pişmansanız ve bir daha yapmayacağınıza inanıyorsanız (ve affedilmek istiyorsanız) tövbe edersiniz.
Eğer pişman değilseniz ya da affedilmeyi ummak istemiyorsanız tövbe etmeyebilirsiniz de.

Siz pişmanım ama tövbe etmek istemiyorum yazmışsınız. Demek ki affedilme isteğiniz ya da bu günahın hesabı sorulur korkunuz yok.
Bunlar var diyorsanız tek yapmanız gereken elleriniz kaldırıp Allah'a dua etmek, pişmanlığınızı dile getirip affedilmeyi dilemektir. Bunda "içimden gelmiyor" denecek ne var anlamadım doğrusu.

Selametle.
Kardeşim şimdi ben biliyorum o günahı tekrar işlicemi tövbe etmekden bıktım artık yani napıcam ben hep tövbemi edicem ?

ikilem

New member
Biraz da bir şeylerden fedakarlık edilmesi gerekiyor aslında .
Ama bunu beceremeyeceğiniz için tövbe etmekten bıkmayın derim ben de o günahı işlemekten bıkın :)

Üst Alt