Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bu Çeşmeden Müslümanların Su İçmesi Haramdır

K

kompLeks

Guest
Peki turoll arkadaş, sizin bu sözünüzden reşit olmayan çocuğun dini tercih yapmasına engel olunur mantığı çıkıyor. Reşit olmayan çocuğun Din'i açıdan yönlendirilmemesi gerektiği yani. Aynı mantık neden çocuğumuzun bale eğitimini de kapsamıyor. Yani, çocuğunu reşit olmayıncaya kadar dini bir kursa gönderemezken, bale kursuna gönderme serbestisi için ne diyeceksin. Biri dünyevi diğeri uhrevi kurs netice itibari ile. Ve ikisi de kişisel tercihlere ve yaşama isteğine bağlı eğitim.

İkincisi, siyah arkadaşımızın dediği gibi; laiklik madem ki din ve devlet işinin birbirinden ayrılması, din ve vijdan hürriyetinin anayasal haklar ile teminat altına alınması ise, baskıcı misyoner faaliyetlerine izin veren bu zihniyet, neden elif ba kitaplarını örgütsel döküman hükmüne almaya çalışıyor ? Cevabınızı görmek isterim.

bale eğitimi ve din eğitimi !

sanırım yine bir benzetme ve genelleme ile karşı karşıyayız. çocuk bale öğrenmek istemiyorsa zorla bale eğitimi verilebilir mi? çocuk satranç öğrenmek istemiyorsa zorla öğretilebilir mi? çocuk ressam olmak istiyorsa; hayır sen ressam olamazsın, resim çizmek çok kötü bir şey, sen doktor olacaksın deyip zorla çocuğu okutabilir misiniz? Yani özünde tartıştığımız durum ' özgürlük' kavramını irdelemektir. dünyevi ya da uhrevi olsun, birşeyin doğru olup olmamasına, yapmak isteyip istememesine , günümüz bilgi çağına göre kişinin 'kendisi' karar vermelidir. Evet, elbette ebeveynler, 18 yaşına kadar öğretmek istediklerini öğretirler. Ama hayatın akışına mümkünse kişinin kendisi karar verir. 18ine kadar da elden geldiğince tüm seçenekler sunulmalıdır. Dini ya da dünyevi herşeyi göstermek gerekir. Zaten sizin inandığınız şey mutlak doğruysa, emin olun o doğruyu ayıklayabilecektir o kişi.

raþid

New member
kompleks...
bir sayfa dolusu o kadar hakaret ettim, daha beni muhatap kabul edip, sorumu soruyorsun ?
İnsan utanır biraz ! eğer insani değerleri varsa...

K

kompLeks

Guest
raşid...

ben deist olduğum halde bile bu kadar küçülemiyorum, insanları küçümseyip onlara hakaret edemiyorum. bu da insani değerlerimin seninkinden daha yüksek olduğunu gösterir. sen gayet pişkin bir şekilde bunu itiraf ediyorsun. hakaretin ahlakından geliyor. ahlakın da imanından...

raþid

New member
sayın kompleks...

sayın kompleks...

sayın kompleks...

sayın kompleks...

sayın kompleks...

sayın kompleks...

Görüldüğü gibi sana cevap veren forum adminleri ve modları da dahil bütün herkes saygı çerçevesinden ayrılmamış. Bunun karşılığında sen, genel anlamda "dinleri insanlar yaratmıştır, Kur'an'ı insanlar yazmıştır, Hz. Muhammed (sav.) yalancıdır (haşa!) vb..." gibi iftira ve hakaretler ile sayfalarca hakaretler edip, ferdi anlamda da; "sayın rasid, her ne kadar isminizin başına eklediğim sıfatı haketmesenizde..., senin aklına daaaa, mantığına daaaa..." gibi devamının küfür olduğu herkes tarafında bilinen cümleler senin dağarcığından çıkmış olmasına rağmen, bütün bu mesnedsiz ve kendinden menkul salak ve aptalca tezlerin karşılığında sana haddini bildiren cümleler özenle seçilmiş ve sana yaptığın hakaretlerin karşılığı olarak iade edilmiştir.

Bu noktadan sonra da, hala daha cevap vermeye çalışıp muhatap olma isteğin karşılığında da, kibarca varsa eğer insani değerinin muhatap olmaman istenmiştir. Verdiğin cevap ise, yüzsüz olduğunun göstergesi, aynı zamanda senin açından daha da korkunç olanı "cahilliğinin emaresidir".

Elhamdülillah, elhamdülillah ve yine sonsuz elhamdülillah. Sana yaptığım hakaretlerim çok şükür ahlakımından geliyor. Ahlakımda Dinimden kaynaklanıyor. Bu Din de, sana ve senin gibi kafirlere (deist, ateist, agnostik, vb...) böyle yapmamı emir ediyor, farz kılıyor. Aşağıya bu noktada bir ayet yazıyorum ki, senin açından değil diğer forum okuyucuları açısından yazıyorum. Sen ister oku istersen okuma umurumda bile değilsin. Çünkü, okuduğunu anlayamayacak dercede cahilsin ve avamsın !

"Muhammed Rasulullah'tır! Onun maiyetindekiler ise küffara karşı çok çetin, kendi aralarında gayet merhametlidirler. Onları görürsün cemaatle rukü, sucud ederek, Allah'tan fazl u rıdvan isterler. Simaları secde eserinden yüzlerindedir. Bu onların Tevrat'taki meselleri ! İncil'deki meselleri de bir ekin gibidir ki filizini çıkarmış, derken onu kuvvetlendirmiş, derken kalınlaşmış, derken sakları (dalları gövdesi) üzerinde bir düze istikamet almış, zürraın (ekincilerin) hoşuna gidiyor. Onlarla kafirlere gayz vermek (onları öfkelendirmek) için, onlardan iman edip de salih salih ameller yapanlara Allah hem bir mağfiret va'd buyurdu, hem de bir ecr'ü azim (büyükl bir mükafat)." Fetih : 29

K

kompLeks

Guest
Görüldüğü gibi sana cevap veren forum adminleri ve modları da dahil bütün herkes saygı çerçevesinden ayrılmamış. Bunun karşılığında sen, genel anlamda "dinleri insanlar yaratmıştır, Kur'an'ı insanlar yazmıştır, Hz. Muhammed (sav.) yalancıdır (haşa!) vb..." gibi iftira ve hakaretler ile sayfalarca hakaretler edip, ferdi anlamda da; "sayın rasid, her ne kadar isminizin başına eklediğim sıfatı haketmesenizde..., senin aklına daaaa, mantığına daaaa..." gibi devamının küfür olduğu herkes tarafında bilinen cümleler senin dağarcığından çıkmış olmasına rağmen, bütün bu mesnedsiz ve kendinden menkul salak ve aptalca tezlerin karşılığında sana haddini bildiren cümleler özenle seçilmiş ve sana yaptığın hakaretlerin karşılığı olarak iade edilmiştir.

Bu noktadan sonra da, hala daha cevap vermeye çalışıp muhatap olma isteğin karşılığında da, kibarca varsa eğer insani değerinin muhatap olmaman istenmiştir. Verdiğin cevap ise, yüzsüz olduğunun göstergesi, aynı zamanda senin açından daha da korkunç olanı "cahilliğinin emaresidir".

Elhamdülillah, elhamdülillah ve yine sonsuz elhamdülillah. Sana yaptığım hakaretlerim çok şükür ahlakımından geliyor. Ahlakımda Dinimden kaynaklanıyor. Bu Din de, sana ve senin gibi kafirlere (deist, ateist, agnostik, vb...) böyle yapmamı emir ediyor, farz kılıyor. Aşağıya bu noktada bir ayet yazıyorum ki, senin açından değil diğer forum okuyucuları açısından yazıyorum. Sen ister oku istersen okuma umurumda bile değilsin. Çünkü, okuduğunu anlayamayacak dercede cahilsin ve avamsın !

"Muhammed Rasulullah'tır! Onun maiyetindekiler ise küffara karşı çok çetin, kendi aralarında gayet merhametlidirler. Onları görürsün cemaatle rukü, sucud ederek, Allah'tan fazl u rıdvan isterler. Simaları secde eserinden yüzlerindedir. Bu onların Tevrat'taki meselleri ! İncil'deki meselleri de bir ekin gibidir ki filizini çıkarmış, derken onu kuvvetlendirmiş, derken kalınlaşmış, derken sakları (dalları gövdesi) üzerinde bir düze istikamet almış, zürraın (ekincilerin) hoşuna gidiyor. Onlarla kafirlere gayz vermek (onları öfkelendirmek) için, onlardan iman edip de salih salih ameller yapanlara Allah hem bir mağfiret va'd buyurdu, hem de bir ecr'ü azim (büyükl bir mükafat)." Fetih : 29

saygı çerçevesinde tartışanlarla ben de saygı çerçevesinde tartışıyorum. aksine örnek gösterebilir misiniz? şahsıma hakaret olursa aynı şekilde karşılık veririm. eğer kendimi tutup halen sana hakaret etmiyorsam bu senin seviyene düşmek ismediğimdendir. bu da seni halen insan yerine koyduğumu ve insani değerlerimin yüksek olduğunu gösteriyor zaten. daha ilk yazmaya başladığında hakaret ettin ve senin seviyene düşemiceğimi söyledim ve buna rağmen haketmesen de isminin başına sayın kelimesini ekledim. yaptığın benzetmelerdeki mantık hatalarını defalarca tekrarladığın halde sana lutfedip cevap yazdım. karşılığında bi ton hakaret aldım. mantıktan uzak birisinin beni cahillikle suçlamasını zaten kal'e almıyorum.

açtığım başlığın hakaret olduğunu söylüyorsunuz. peki kendinizi benim yerime koyun ve bir an için deist olduğunuzu düşünün. deist olduğunuzu nasıl ifade edersiniz. başlığı nasıl seçersiniz. deist olmak demek zaten peygambere inanmamak demek. peygambere inanıyor olsam zaten deist olmam öyle değil mi? deist olan benim ama deist olmam sizin için bir hakaret. cevap verme tarzınızı değiştirmeyecekseniz hiç zahmet etmeyin, ne okurum ne de cevap yazarım. yukarı da yazdıklarınız benim için hiçbir şey ifade etmiyor. bir kaç kelimeyi gördükten sonra okumadım bile. ahlakınız nasıl bir kişiliğe ve nasıl bir imana sahip olduğunuzu gösteriyor zaten. Allah beni sizin gibilerden korusun, böyle iman benden uzak dursun.

Üst Alt