Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hoşça Kalin

oðuz bakar

New member
Ben , üstü kapalı olarak kimseye riyâkârlık yaparak söz söylemeyi beceremiyorum .

Sapkınlığında ısrar edenlere kardeşim diyemiyorum mesela . Allah diyemeyip , ya X diyenler gibi mesela .

Söylediklerim bazılarının canını yakmış olabilir , ama hani dost acı söylerdi derdiniz ya .

Aldığım 2 . ihtar bana ağır geldi . (her ne kadar kat kat fazlası teşekkür alsam da .)

Hoşçakalın .

Başka bir nick ile de yazmam merak etmeyin . Rahat olun .

Ben sözümün eriyim .

asilnur

New member
O sevdiğiniz Allah size gerçeği hissettirsin.Ap açık göstersin..Amin...

Elifnisa

New member
güle güle...

öncelikle şunu söylemek istiyorum dışarıdan bir gözle baktığımda eğerki eleştiri kabul ederseniz forumda bana göre adaletsizlik var.
tartışmaları uzaktan takip ettiğim kadarı ile fikir ters ise uyarı cezası veriliyor fakat forum " ne olursan ol gel diyor"
şunu belirtmek isterimki burada bir çok şey öğrendim ve huzur dolu biryer ve özellikle bayanlar bölümü asla vazgeçemeyeceğim bölümlerden biri.
fakat yöneticiler biraz daha adaletli olursa daha iyi olur görüşündeyim.

rusen_alp

New member
güle güle...

öncelikle şunu söylemek istiyorum dışarıdan bir gözle baktığımda eğerki eleştiri kabul ederseniz forumda bana göre adaletsizlik var.
tartışmaları uzaktan takip ettiğim kadarı ile fikir ters ise uyarı cezası veriliyor fakat forum " ne olursan ol gel diyor"
şunu belirtmek isterimki burada bir çok şey öğrendim ve huzur dolu biryer ve özellikle bayanlar bölümü asla vazgeçemeyeceğim bölümlerden biri.

Ne olursan ol sözü Mevlana'ya aittir , ve burada bir tercüme hatası yapılmış olup, dön sözcüğü yerine gel kelimesi kullanılmıştır. İngilizler buradaki gel sözcüğünü come olarak değil, turn olarak çevirmişlerdir. Her neyse Mevlana bu sözü şu an neysen, ister putperest ol, ister ateşperest, isterse bilmem ne mel'un olursan ol, artık bırak bunları özüne dön, seni kabul ederiz, demek istemiştir. Yoksa pisliğinle buraya gel, buraları da kirlet demek istememiştir. o yüzden bu söze farklı anlamlar verilmemeli, çantada balıkla fırıncı dükkanına gidilmez.

Elifnisa

New member
ben pisliği ile kirletenleri kast etmedim. oğuz bakarıda kast etmiyorum genel anlamda diyorum.
sadece görüşlerimi belirttim... görüş bildirmeye hakkım varmı acaba sayın ruşen alp?

Mücahid

New member
güle güle...

Bi şeylerden şikayet etmek her zaman insanların en kolayına gelen yoldur.En zor olanı ise düzelmesi için ben nasıl bir yardımda bulunabilirim sorusunu nefslere sormak galiba.Adaletsizlikten bahsediyorsunuz foruma dahil olduğunuzda aşağıdaki uyarı gözünüze çarptımı acaba.Ne olursan gel sözününde kendine has ölçüleri var bu linkte.

http://www.islamforum.net/forum-hakkinda/23656-forum-ahalisine-duyuru.html

Elifnisa

New member
hmmm,
aslında gözüme çarpmadı... şimdi şıkları okuyunca anladım... teşekkürler.
şikayette etmiyorum sadece üzüldüm... hepimiz müslümanız ve hepimiz kardeşiz birlik olma taraftarı birisi olarak ayrılıklar beni üzer.

Mücahid

New member
Derdi ALLAH'ın rızası ve müslümanların vahdeti olan herkesin bu forumda birileri tarafından saygı göreceğinden asla endişeniz olmasın kardeşim.Gösterdiğiniz erdeme biz teşekkür ederiz.Dua ile

radikal

New member
Ben , üstü kapalı olarak kimseye riyâkârlık yaparak söz söylemeyi beceremiyorum .
Biz de beceremiyoruz. Hatta bunu beceren insanlara hayret ediyoruz. Sırf şeytana yaranmışlık yapmak için müslüman bir kardeşimizi euzubillahamineR...diyerek şeytana ortak da koşamıyoruz! Çünkü hiç bir müslümanın şeytanın maskarası olması bizi tatmin etmez, yüreğimizi kanatır sadece.

Sapkınlığında ısrar edenlere kardeşim diyemiyorum mesela . Allah diyemeyip , ya X diyenler gibi mesela . .

İnsanlara "sapkın" demendeki ısrarı da kardeşim diyemediğin insanlar anlamaya çalışıyor, ama; maalesef...Olmuyor be oğuz. Ayrıca hiç kimse ya X demiyor. Örneğin ben; Ya Allah, Ya Rasul,Ya Gavs! derim.

Söylediklerim bazılarının canını yakmış olabilir , ama hani dost acı söylerdi derdiniz ya ..

Sapık dediğin insanlar, seni dost görmediği için (en azından ben) canlarını yakamamışsındır. Senin zaten can yakıcı bir sözünü de okumadık (en azından ben). Sadece karalama babında bir kaç cümlelerini tebessüm ederek okuduk, ve her seferinde (şuanda da olduğu gibi) cevabınızı aldınız.

Aldığım 2 . ihtar bana ağır geldi . (her ne kadar kat kat fazlası teşekkür alsam da .).
Teşekkür almak önemli değil oğuz.Bak bize kaç insan teşekkür etmişiz. Biz de kaç kişiye teşekkür etmişiz.Ama her teşekkür benim aman aman bir allame olduğum anlamına da gelmez. Ve bu kadar zamandır bu formda severek yazıyorum daha bir gün dahi ihtar almadım. Neden acaba ? Haa, daha evvel sorduğunuz sorunun cevabı da; bu formun sahibi ben değilim. Ceza almama nedenim o değil yani. Belki her yerin, her platformun kendine ait olan kurallarına gösterdiğim saygının doğal uzantısı olsa gerek. Burada yaş olarak küçüğüm olan insanlara dahi sırf "emir" olmaları hasebi ile "peki" dememden ibarettir belki de. Çünkü emire itaat Allah'a (cc) itaattir diye öğretildi bize. Bizde "emir" ne yasaklamış ise üzerine gitmeyip peki diyoruz. Bak senin beğenmediğin mürşidi kamillerden biri ne diyor: "Arkadaşlık pekey demekten ibarettir" ( Mehmet Zahit Kotku Hazretleri) (k.s.)

Güle güle...

Başka bir nick ile de yazmam merak etmeyin . Rahat olun ..

Biz rahatız oğuz,hem de çok. Başka bir nick ile yazsan da emin ol aynı oranda cevablarımızı veririz. Sade ben değil, bu forumda yazan her insanın kendi akidelerine ters gelen bir yazıya cevap vermesi normal ve olağan yani.

Ben sözümün eriyim .
.[/quote]

Elhamdülillah. "Bu forumda yazan her insan en az senin kadar sözünün eridir"

Kalsaydın, belki ortak noktalarda buluşurduk. Çünkü müslümanların ters düştüğü konulardan ziyade mutabık olduğu konular daha çok. Örneğin; "hanif" olmaya çalışıyorsunuz, ama bence hanif değilsiniz. Bu sitede sadece hanif olarak metin mete ve çapanoğlu nicki ile yazan insanların hanifliği gerçeğe yakın. Diğer insanların biraz özentivari bir tarzları var.Sizinkini de biraz öyle algıladım. Yanılıyorsam hata benimdir. Ama sizi yazdıklarınızdan tanıdığım için ben öyle zannediyorum.

Neyse! Dedik ya güle güle. Dönersen inşaallah burada oluruz.

"Selametle"...

elkaria

Member
Biz de beceremiyoruz. Hatta bunu beceren insanlara hayret ediyoruz. Sırf şeytana yaranmışlık yapmak için müslüman bir kardeşimizi euzubillahamineR...diyerek şeytana ortak da koşamıyoruz! Çünkü hiç bir müslümanın şeytanın maskarası olması bizi tatmin etmez, yüreğimizi kanatır sadece.

İnsanlara "sapkın" demendeki ısrarı da kardeşim diyemediğin insanlar anlamaya çalışıyor, ama; maalesef...Olmuyor be oğuz. Ayrıca hiç kimse ya X demiyor. Örneğin ben; Ya Allah, Ya Rasul,Ya Gavs! derim.

Sapık dediğin insanlar, seni dost görmediği için (en azından ben) canlarını yakamamışsındır. Senin zaten can yakıcı bir sözünü de okumadık (en azından ben). Sadece karalama babında bir kaç cümlelerini tebessüm ederek okuduk, ve her seferinde (şuanda da olduğu gibi) cevabınızı aldınız.

Teşekkür almak önemli değil oğuz.Bak bize kaç insan teşekkür etmişiz. Biz de kaç kişiye teşekkür etmişiz.Ama her teşekkür benim aman aman bir allame olduğum anlamına da gelmez. Ve bu kadar zamandır bu formda severek yazıyorum daha bir gün dahi ihtar almadım. Neden acaba ? Haa, daha evvel sorduğunuz sorunun cevabı da; bu formun sahibi ben değilim. Ceza almama nedenim o değil yani. Belki her yerin, her platformun kendine ait olan kurallarına gösterdiğim saygının doğal uzantısı olsa gerek. Burada yaş olarak küçüğüm olan insanlara dahi sırf "emir" olmaları hasebi ile "peki" dememden ibarettir belki de. Çünkü emire itaat Allah'a (cc) itaattir diye öğretildi bize. Bizde "emir" ne yasaklamış ise üzerine gitmeyip peki diyoruz. Bak senin beğenmediğin mürşidi kamillerden biri ne diyor: "Arkadaşlık pekey demekten ibarettir" ( Mehmet Zahit Kotku Hazretleri) (k.s.)

Güle güle...

Biz rahatız oğuz,hem de çok. Başka bir nick ile yazsan da emin ol aynı oranda cevablarımızı veririz. Sade ben değil, bu forumda yazan her insanın kendi akidelerine ters gelen bir yazıya cevap vermesi normal ve olağan yani.

.

Elhamdülillah. "Bu forumda yazan her insan en az senin kadar sözünün eridir"

Kalsaydın, belki ortak noktalarda buluşurduk. Çünkü müslümanların ters düştüğü konulardan ziyade mutabık olduğu konular daha çok. Örneğin; "hanif" olmaya çalışıyorsunuz, ama bence hanif değilsiniz. Bu sitede sadece hanif olarak metin mete ve çapanoğlu nicki ile yazan insanların hanifliği gerçeğe yakın. Diğer insanların biraz özentivari bir tarzları var.Sizinkini de biraz öyle algıladım. Yanılıyorsam hata benimdir. Ama sizi yazdıklarınızdan tanıdığım için ben öyle zannediyorum.

"Selametle"...[/quote]

ben oguz bakar kardeşi iktibas forumundan iyi tanırım sözünün eri insandır

sen ya gavs demeye devam et bakalım

Darda kalmış kişi dua ettiği zaman onun yardımına kim yetişiyor da sıkıntıyı gideriyor ve sizi yeryüzünün hakimleri yapıyor? Allah ile beraber başka bir ilah mı var? Ne kadar az düşünüyorsunuz..” (Neml 27/62)

“De ki, Allah’ın dışında kuruntusunu ettiklerinizi çağırın bakalım; onlar, sıkıntınızı ne gidermeye, ne de bir başka tarafa çevirmeye güç yetirebilirler. (isrâ 17/56

radikal

New member
ben oguz bakar kardeşi iktibas forumundan iyi tanırım sözünün eri insandır

sen ya gavs demeye devam et bakalım
İnşaallah devam ediyorum. Bir sakıncası mı vardı ?

Siz arkadaşınızın sözüne bu kadar itimat ediyorsunuz da; biz Allah Rasulu (s.a.v.) sözüne itimat edince mi şirk'e giriyoruz.
Bizde Allah Rasulu (s.a.v.) Kur'an'da iyi tanıyoruz. Sözünün eri bir insandır!

Taş ve gedik muhabbeti olarak algılanmasın lütfen...
Damar meselesi sadece!

elkaria

Member
İnşaallah devam ediyorum. Bir sakıncası mı vardı ?

Siz arkadaşınızın sözüne bu kadar itimat ediyorsunuz da; biz Allah Rasulu (s.a.v.) sözüne itimat edince mi şirk'e giriyoruz.
Bizde Allah Rasulu (s.a.v.) Kur'an'da iyi tanıyoruz. Sözünün eri bir insandır!

Taş ve gedik muhabbeti olarak algılanmasın lütfen...
Damar meselesi sadece!

tası gediğe sokacak bir durumda yok zatende
hem ya gavs demenizden bahsettim ben hani sizin şu kainatı allahın adına yöneten süpermeniniz varya ondan bahsediyorum her darda kaldığınızda imdadınıza yetişen kişiden bahsediyorum şimdi taşı nereye istersen oraya oturtabilirsin

Enver Ýstek

metin mete

"Selametle"...

Selamün Aleyküm,Radikal Kardesim.Dün ben yine Mücahitle bir görüsme yapmistimda orada konusmustuk.Oguz kardesimle benimde tartismalarim oldu ama ne yazikki Islam forumda olmayacak cezai müediye uygulanmaya devam ediyor.Öncelikle sunu belirteyimki Hanif olunmaz Hanif dogulur ve her gecen gün Hanif olarak olgunlasilir ben kendi sahsima söyle görüyorumki Oguz kardesimde diger halis niyetli kardeslerimde belki heyecandan olsa gerek(cünki gercekten Hanifligin ortaya cikmasi oldukca zaman alicidir)bazan sert bazan havai sözlerin sarf edilmesi olayina sebebiyet vermektedir.Oguz kardesimin son almis oldugu ceza ise oldukca manidar,Ben Fetih kardesimi tanirim ayni zamanda Hemsehrimdir ama cok acelecidir tabiki buda onun zaafi.Yinede bir tek insan kaybi bir dünya kaybi degil Kainat kaybidir,Hepinizin önünde diyorumki Fetih kardesim ayni bana karsi yapmis oldugu hata gibi bir hata yapmistir ve mutlaka helallik almalidir ve bu cezanin geri cekilmesi gerekir.Sadece isimlere karsi yapilan bu önyarginin kalkmasi lazim oldugunu düsünüyorum.Gerci ben Islamforumda Inanc konularinda yazi asmiyorum artik cünki Mücahit kardesime bir sözüm var.Ama adalet konusu baska?Bana karsi göstermis oldugun bu halis duygundan ötürü ise tesekkür ederim Capanoglu kardesimle beraber yine devam ediyoruz yazmaya ama burada degil.Cünki burada Yönetici kardeslerim gercekten oldukca tez canli,Insallahu Teala düzelecek ama zaman alacaga benziyor.Fetih kardesim inaniyorumki bu olumsuzlugu düzeltecektir.Cünki Hatadan dönmek ERDEMLIKTIR....Rabbe emanet olun...

Enver Ýstek

metin mete
tası gediğe sokacak bir durumda yok zatende
hem ya gavs demenizden bahsettim ben hani sizin şu kainatı allahın adına yöneten süpermeniniz varya ondan bahsediyorum her darda kaldığınızda imdadınıza yetişen kişiden bahsediyorum şimdi taşı nereye istersen oraya oturtabilirsin

Selamün Aleyküm,Hic bir sekilde böyle bir itham velevki dogrumuz olsa dahi Hakaret vari söylenmemelidir....

elkaria

Member
Selamün Aleyküm,Hic bir sekilde böyle bir itham velevki dogrumuz olsa dahi Hakaret vari söylenmemelidir....

siz konu harici olduğunuz için farklı anlamanız gayet normal

taş ve gedik meselesiyle ilgili bekir ve oguz kardeş olaya mudahildi bu radikal sufide alınmış olacakki durmadan cümleler içinde dokunduruyor

radikal sufi şöyle demiş

Üst Alt