Neler yeni
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hoşça Kalin

Enver Ýstek

metin mete
siz konu harici olduğunuz için farklı anlamanız gayet normal

taş ve gedik meselesiyle ilgili bekir ve oguz kardeş olaya mudahildi bu radikal sufide alınmış olacakki durmadan cümleler içinde dokunduruyor

radikal sufi şöyle demiş
Biz de beceremiyoruz. Hatta bunu beceren insanlara hayret ediyoruz. Sırf şeytana yaranmışlık yapmak için müslüman bir kardeşimizi euzubillahamineR...diyerek şeytana ortak da koşamıyoruz! Çünkü hiç bir müslümanın şeytanın maskarası olması bizi tatmin etmez, yüreğimizi kanatır sadece.

Selamün Aleyküm,dediginiz gibi ben konuya müdahil degilim.Radikalin belkide kirici olan bu davranisi bir günlük degildir ama gercekten iyi gönül almasinida bilir tek zaafi önce cok yüklenmesi ama gercekten tatmin olursa inan senden daha cok sever seni...Yinede dogrularimiza sahip olurken hakaret varilikten uzak kalmaliyiz diye düsünüyorum istersen baska bir ortamda daha rahat konusalim...

fetih

New member
Uzay Ýstasyonundan Alooooo Kimse Yokmuuuuu :)
tası gediğe sokacak bir durumda yok zatende
hem ya gavs demenizden bahsettim ben hani sizin şu kainatı allahın adına yöneten süpermeniniz varya ondan bahsediyorum her darda kaldığınızda imdadınıza yetişen kişiden bahsediyorum şimdi taşı nereye istersen oraya oturtabilirsin

Konuştuğunuz zaman EDEPLİ yazdığınız zaman EDEPLİ olun konu ile alakasız saçma cevaplar yazmayın ...

radikal

New member
Selamün Aleyküm,dediginiz gibi ben konuya müdahil degilim.Radikalin belkide kirici olan bu davranisi bir günlük degildir
Aleyküm Selam sevgili metin mete. Allah (cc) razı olsun. Sanki buradaymışsınız ve geçen haftaki atmosferi solumuşsunuz gibi, tesbit hakkında nokta atışı yapmışsınız. Evet, açıkcası bu konu bir günlük yada bir mesajlık bir konu değil. Takip eden insanlar var. Hiç kimse nefsinden konuşmasın. Paylaşılan konular da zaten ortada. Kim ne yazmış herkese açıkca sunuluyor. Anlayamadığım nokta ise, halen anlamakta ısrar ettiğim şu: Bir hristiyana dahi sunulan ve gösterilen müsahamaha, neden kendi inancında olan bir diğer müslümandan esirgenir ? Haa, özellikle belirteyim ki "hiç kimseden anlayış filan gibi bir beklentim de olmadı, olamaz da." İman herkesin kalbindedir ve bu inancı hiç kimse sorgulayamaz. Buna yeltenen zaten şirk'in göbeğindedir. Hiç kimsenin elinde skala yok, kimse kimsenin imanını ölçemez. Benim maneviyatım ile ilgili olarak kimse söz hakkına sahip olmadığı gibi, özellikle bu konu için kalkıp da ikinci bir üniversiteyi sırf bunun gibi bir neden ile okumuşsam ve kaynağınıda kitabım Kur'an'ı Kerim de bulmuşsam, vallahi ve billahi değil Türkiye, değil avrupa; Kainat bir araya gelse imanımda inşaallah zerre miskal bir değişme sözkonusu olamaz.

Benim üzüldüğüm nokta, insanlar kendi doğrularını karşıda bulunan muhatabına da kabul ettirip "onanma" yolunu tercih ediyorlar ve bunu yapmayınca da 2-3 kişi bir olup demogojı safhasına geçiyor. İster istemez bazı alimlerden örnek veriyorsun, bu sefer örnek verdiğin alimleri sorgulamaya gidiliyor. Örnek verdiğin alimi savunmayacakmısın, elbette savunacaksın çünkü vebal altındasın. Bunu yapıyorsun doğal olarak bu sefer sana günümüz alimlerini karşına çıkarıyorlar. "Bak ! bunlar da bunu söylüyor" diye bir de örnek çıkarıyorlar. İyi güzel de, ben bu alimlerin hiç birini kabul etmemişim ki. Ne bilmem hangi otel odasında hangi terbiyesiz kanalı seyredenleri, yetkisiz ve hadsiz ictihad proflarını zaten hiç bir zaman kaale almamışım. Bana bunları örnek olarak sunuyorlar. Sade bu günlerdeki konular için değil, genel anlamda söylüyorum bunu. Ayrıca bu alimciklerin istisnasız hepsi akademik kariyer noktasına bizim örnek olarak söz ve yazılarından alıntı yaptığımız alimlerin öğretileri ve yazdıkları ile bu merhaleye gelmiş zaten. Yani fındık ve kabuk olayı.

Neyse! seni gördüğüme sevindim sevgili metin mete. Hoş geldin.

elkaria

Member
Konuştuğunuz zaman EDEPLİ yazdığınız zaman EDEPLİ olun konu ile alakasız saçma cevaplar yazmayın ...

moderator olmussun ama daha edep nedir ne değildir öğrenememişsin konunun nerden nereye geldiğini takip etseydin söylediğimin edeple ilgisi olup olmadoğınıda anlardın

benim anlamadığım bu koyulan forum kanunları bir tek bizemi işliyor nedir

Enver Ýstek

metin mete
moderator olmussun ama daha edep nedir ne değildir öğrenememişsin konunun nerden nereye geldiğini takip etseydin söylediğimin edeple ilgisi olup olmadoğınıda anlardın

benim anlamadığım bu koyulan forum kanunları bir tek bizemi işliyor nedir

Bu konuda ALKISLIYORUM seni FETIH kardesimin her nedense böyle bir Zaafi var Haniflerden hic haz almaz her yazdiklarini cezalar cezayi nasil kullanacagini asla ölcüp tartmaz Velhasil en sonunda beni dahi cildirtmisti simdi yazmiyorumda kafam rahat...Sende birakir gidersin korkma yakinda bizim gönül davamiz varda ses vermiyoruz yoksa....Her neyse sen haklisin ya bu DEVEyi güdeceksin Ya Bu DIYARDAN gideceksin...

Enver Ýstek

metin mete
Aleyküm Selam sevgili metin mete. Allah (cc) razı olsun. Sanki buradaymışsınız ve geçen haftaki atmosferi solumuşsunuz gibi, tesbit hakkında nokta atışı yapmışsınız. Evet, açıkcası bu konu bir günlük yada bir mesajlık bir konu değil. Takip eden insanlar var. Hiç kimse nefsinden konuşmasın. Paylaşılan konular da zaten ortada. Kim ne yazmış herkese açıkca sunuluyor. Anlayamadığım nokta ise, halen anlamakta ısrar ettiğim şu: Bir hristiyana dahi sunulan ve gösterilen müsahamaha, neden kendi inancında olan bir diğer müslümandan esirgenir ? Haa, özellikle belirteyim ki "hiç kimseden anlayış filan gibi bir beklentim de olmadı, olamaz da." İman herkesin kalbindedir ve bu inancı hiç kimse sorgulayamaz. Buna yeltenen zaten şirk'in göbeğindedir. Hiç kimsenin elinde skala yok, kimse kimsenin imanını ölçemez. Benim maneviyatım ile ilgili olarak kimse söz hakkına sahip olmadığı gibi, özellikle bu konu için kalkıp da ikinci bir üniversiteyi sırf bunun gibi bir neden ile okumuşsam ve kaynağınıda kitabım Kur'an'ı Kerim de bulmuşsam, vallahi ve billahi değil Türkiye, değil avrupa; Kainat bir araya gelse imanımda inşaallah zerre miskal bir değişme sözkonusu olamaz.

Benim üzüldüğüm nokta, insanlar kendi doğrularını karşıda bulunan muhatabına da kabul ettirip "onanma" yolunu tercih ediyorlar ve bunu yapmayınca da 2-3 kişi bir olup demogojı safhasına geçiyor. İster istemez bazı alimlerden örnek veriyorsun, bu sefer örnek verdiğin alimleri sorgulamaya gidiliyor. Örnek verdiğin alimi savunmayacakmısın, elbette savunacaksın çünkü vebal altındasın. Bunu yapıyorsun doğal olarak bu sefer sana günümüz alimlerini karşına çıkarıyorlar. "Bak ! bunlar da bunu söylüyor" diye bir de örnek çıkarıyorlar. İyi güzel de, ben bu alimlerin hiç birini kabul etmemişim ki. Ne bilmem hangi otel odasında hangi terbiyesiz kanalı seyredenleri, yetkisiz ve hadsiz ictihad proflarını zaten hiç bir zaman kaale almamışım. Bana bunları örnek olarak sunuyorlar. Sade bu günlerdeki konular için değil, genel anlamda söylüyorum bunu. Ayrıca bu alimciklerin istisnasız hepsi akademik kariyer noktasına bizim örnek olarak söz ve yazılarından alıntı yaptığımız alimlerin öğretileri ve yazdıkları ile bu merhaleye gelmiş zaten. Yani fındık ve kabuk olayı.

Neyse! seni gördüğüme sevindim sevgili metin mete. Hoş geldin.

Öyledir Can kardes ama unutma yol simdilik sizindir(cünki yazmiyoruz cok sükürler olsun) ama bunlari yaziyorum kenara.Bir gün bozarsam orucumu yazarim iki kelamla...Yani nokta atisini ben yapmam yaparsa Kelimullah yapar iste o zaman düsünmek gerek Tagut ile angut ne demek...

radikal

New member
Öyledir Can kardes ama unutma yol simdilik sizindir(cünki yazmiyoruz cok sükürler olsun) ama bunlari yaziyorum kenara.Bir gün bozarsam orucumu yazarim iki kelamla...Yani nokta atisini ben yapmam yaparsa Kelimullah yapar iste o zaman düsünmek gerek Tagut ile angut ne demek...
Yol herkesin sevgili metin mete. Sırat-ı müstakim üzerinde her insanın yürüyeceği bir yol tayin eden Allah (cc) herşeyden münezzehtir. Sübhaniyet şanına yakışır olarak indirdiği Kur'an ise, her an, her salise nokta atışı yapmaya devam ediyor. Yeryüzünde, esen rüzgara tepki vermek, kımıldamak için arş'dan gelecek emri bekleyen yaprak bile; o "emir" gelmeden nasıl ki kımıldayamıyorsa, O (cc) izin vermediği sürece aldığımız nefesi dahi veremeyecek biz kulları Kelimullah harici şeylere itibar etmiyoruz. Seni sevmemiz de bundan kaynaklanıyor.

Size tagut yada angut dediğimi hatırlamıyorum. Yazından öyle bir anlam çıkardım, yanlış ise, benim anlama eksikliğimdir, eğer böyle bir şey gerçekten var ise, o dahi benim edepsizliğimdir!

Mücahid

New member
OGUZ BAKAR gitti ama kavgası hala bitmedi neden acaba?Konuyu kardeşimiz sadece veda amaçlı açmıştı ama bakıyorum forum arenaya döndü.Konu şahsi tartışmalara odaklandığı için kapatılarak arşive alınmıştır.Dua ile

Üst Alt